הביזיון: מעודדות בחצי גמר גביע המדינה בכדורסל התעטפו בציצית

שלמה בן חיים
|
כ"ח שבט התשע"ח / 13.02.2018 02:10
ציצית
אוהדים שצפו במשחקי חצי גמר גביע המדינה בכדורסל נדהמו: המעודדות שהיו לבושות בלבוש בלתי צנוע – התעטפו בציציות • אוהד: "אם לא הייתי שם הייתי בטוח שהתמונה מהאולם של לגיה ורשה שמנסים לעשות צחוק מהמסורת שלנו. מלבישים בנות כמעט בלי בגדים עם ציצית. בושה וחרפה!"

פרסום ראשון בחרדים 10: אמש (שני) נערכו בהיכל יד אליהו בתל אביב משחקי חצי גמר גביע המדינה בכדורסל.

אבל, מה שהטריד אוהדים לא מעטים במהלך המשחקים הייתה העובדה שלהקת המעודדות שהופיעה על המגרש במהלך המשחק בין מכבי תל אביב לאשדוד, והייתה לבושה בלבוש בלתי צנוע – הולבשה, לא פחות, מאשר במה שנראה כ'ציציות'.

אריאל הרשקוביץ, אוהד שהיה באולם, כתב על כך בדף הפייסבוק שלו, לצד תמונה, תוך שהוא מתייג את 'איגוד הכדורסל הישראלי':

"באמת היה קריטי להלביש את הבנות האלה עם ציציות? באמת? אם לא הייתי שם הייתי בטוח שהתמונה הזאת היתה מצולמת מהאולם של לגיה ורשה שמנסים לעשות צחוק מהמסורת שלנו.

"אבל לא. זה כאן. במדינת היהודים. מלבישים בנות כמעט בלי בגדים עם ציצית. בושה וחרפה!"

אריאל לוין הגיב על התמונה: "‏זה לא 'הדתה' זה בזיון. מעודדות בחצי גמר גביע המדינה בכדורסל הולבשו בציציות".

ואביתר נפתלי מצא את ה'אשמים': "לא ברור איך משרד התרבות והספורט ומירי רגב נותנים יד לביזוי המסורת באירועי גביע המדינה בכדורסל שהם פורשים עליהם את חסותם אל מול אלפי אוהדים.

"הרי אם זו היתה קולקצייה חדשה של H&M, שיש בה רמיזה פוגענית לסממן מהשואה או המסורת היהודית כולנו היינו קמים ומזדעקים – אז איך גוף ממשלתי נותן לזה יד כאן אצלנו?!"

איגוד הכדורסל פרסם הודעה הבוקר: "אמש התקיימו משחקי חצי גמר גביע המדינה. לצערנו חלק מהציבור נפגע מהופעה של אחת מהלהקות שהופיעו בערב הזה, אנו מתנצלים על כך וכמובן שמופע מסוג זה לא יחזור על עצמו".

כפי שדווח בחרדים 10, לפני שנתיים עוררה ענקית האופנה השבדית H&M  סערה אחרי שהציגה קולקציה של צעיפים חדשים, ובהם פריט המזכיר בצורתו את הטלית היהודית.

הצעיף החדש עשוי מבד לבן, המעוטר בפסים שחורים, כשבקצהו משתלשלים חוטים המזכירים באופן מדויק את חוטי הציצית המשתלשלים מהטלית.

תמונותיהן של הטליתות-צעיפים חדשים עלו באתרים ובפורומים יהודיים וישראלים, וגררו לא מעט תגובות. "אני לא נעלב בקלות, אבל הפעם הגזמתם", צוטט אז  יהודי בשם ג'י רוזנבלום באתר הדילי מייל הבריטי.