19 חשודים נעצרו בחשד לצייד וסחר לא חוקי ואכזרי של חיות בר • צפו

מניתוח חומרי החקירה עולה תמונה קשה מאוד: החשודים עסקו בצייד לא חוקי ואכזרי בהיקף חסר תקדים, לצד מנגנון סחר נרחב בבשר חיות הבר • שלל הפשיטה: תחמושת, סכינים מגואלות בדם, רוגטקות, מלכודות רגל, 6 דורבנים, 6 חוגלות, כלבי צייד, ובשר חיות בר
חיים טוויל
כ"ז שבט התשע"ח / 12.02.2018 11:34

בתום חקירה משולבת של יחידה מרכזית במשטרה וברשות הטבע והגנים, במסגרתה נאספו ראיות כנגד עברייני צייד וסחר לא חוקי של חיות בר ברחבי הצפון – פשטו לפנות בוקר (שני) למעלה מ-200 בלשים, חוקרים, לוחמי יס"מ, לוחמי משמר הגבול, כלבנים ופקחי רשות הטבע והגנים  על בתי חשודים.

במסגרת החקירה המאומצת של המשטרה ורשות הטבע והגנים עלה חשד למעורבות של חשודים רבים בביצוע צייד לא חוקי של חיות בר – בהן צבאים, דורבנים וציפורי שיר מוגנות, במקביל לסחר בבשר חיות הבר בהיקף נרחב. זאת בנוסף לחשד לביצוע עבירות פליליות נוספות.

עם החלת שלב החקירה הגלויה הבוקר, החלו הצוותים בביצוע מעצר החשודים ביישובים: חורפייש, ירכא, גוש חלב, עכברה, ריחאנייה וחיפה.

עד כה נעצרו 19 חשודים – ובמהלך החיפושים נתפסו ממצאים רבים: תחמושת הכוללת כדורי צייד, תחמושת לאקדח, מחסניות, חגורות כדורי צייד, סכינים מגואלות בדם, רוגטקות, מלכודות רגל, 6 דורבנים, 6 חוגלות, כלבי צייד, בשר חיות בר, ועוד.

העצורים הובלו לחקירה ובהמשך חלקם יובאו, החל מהשעה 11:00 הבוקר, לדיונים בבקשה להארכת מעצרם בבית משפט שלום נצרת.

על פי הערכת המשטרה ורשות הטבע והגנים, ככל שיתקדמו החקירות כך ייחשפו עוד מעורבים בעבירות ויתבצעו מעצרים נוספים.

צייד לא חוקי

מניתוח חומרי החקירה עולה תמונה קשה מאוד ומזעזעת, לפיה מתקיים בצפון הארץ צייד לא חוקי מאסיבי וסחר בבשר חיות הבר, בהיקף נרחב עם מספר רב של מעורבים.

פקחי רשות הטבע והגנים המורגלים בחקירות ציד לא חוקי ובמראות קשים של תוצאות הצייד, הזדעזעו אף הם מתדירות התופעה ומהשיטתיות בה נקטו החשודים שנעצרו היום.

"תופעת הצייד הלא חוקי מבוצעת בצורה אכזרית, תוך התעללות גסה בבעלי החיים, פוגעת בצורה קשה בחיות הבר ובערכי הטבע, ומהווה זלזול בוטה בשלטון החוק", אומרים במשטרה.

שאול גולדשטיין, מנכ"ל רשות הטבע והגנים: "שיתוף הפעולה של רשות הטבע והגנים עם משטרת ישראל בחקירות ובאכיפת צייד לא חוקי הוא פורה, חשוב וקריטי על מנת לתפוס את העבריינים בתחום, למצות את ההליך הפלילי מולם ולהעמידם לדין תוך השתת העונשים הקבועים בחוק.

"רשות הטבע והגנים משקיעה משאבים רבים באכיפת הצייד הלא חוקי, כאשר לאחרונה החלנו בהקמת יחידת מודיעין חדשה בשיתוף משטרת ישראל כדי לייעל את כל מערך האכיפה בנושא זה ובכלל. כל זאת במקביל לקידום חקיקה שתחמיר את רף הענישה לטובת יצירת הרתעה משמעותית עוד יותר, בין היתר באמצעות עונשי מאסר כבדים. יש לנו מטרה חשובה לשמור על הטבע וחיות הבר ואנו נעשה הכל כדי להצליח בכך למעננו ולמען הדורות הבאים".

צייד לא חוקי

בתוך כך, לאחרונה בית משפט השלום בטבריה גזר חצי שנת מאסר בפועל וקנס של 12 אלף שקלים על צייד חוחיות ממזרח ירושלים.

הצייד נתפס מבצע עבירה דומה בעבר, ועל כן גזר עליו השופט הפעלת המאסר בפועל, ולא רק על תנאי.

ברשות הטבע והגנים בירכו על החלטת השופט במקרה זה ומקווים כי עונשי מאסר בפועל ייגזרו גם על עבריינים נוספים שיורשעו.

 

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות