אלמנת איתמר בן גל הי"ד: הנחמה הגדולה ביותר? הרחבת הר ברכה

מרים בן גל, אלמנתו של איתמר הי"ד נרצח בפיגוע דקירה בכניסה לאריאל, אומרת כי תתנחם רק בהפיכת היישוב רב ברכה לעיר: "שיידעו שמעשים כאלה מובילים להתפתחות של עם ישראל" • צפו
חיים טוויל
כ"ב שבט התשע"ח / 07.02.2018 20:48

מרים, אלמנתו של הרב איתמר בן גל הי"ד, שנרצח בפיגוע דקירה ביום שני בצהרים בכניסה לעיר אריאל, אומרת היום (רביעי) כי הנחמה היחידה שלה תהיה בהתפתחות יישובה – הר ברכה.

"איתמר היה מלא שמחה ומלא אהבה לכולם. הייתה לו אהבה לישוב שלו. לעם ישראל. לארץ ישראל. אני חושבת שהנחמה היחידה שיכולה להיות שנראה את הישוב שלנו כאן מתפתח וצומח והופך לעיר".

היא הוסיפה: "שיידעו שמעשים כאלה מובילים להתפתחות של עם ישראל. להתחזקות של עם ישראל בארץ ישראל ושזה יהיה הדם האחרון שיישפך. איתמר כל הזמן חשב איך לעשות את הישוב יותר טוב. איך חייבים לגדול, איך חייבים להתפתח מכל הבחינות".

אמו של איתמר הי"ד הוסיפה: "על כל דבר הוא (איתמר) חשב בגדול. אז גם על הישוב ועל הישיבה הוא חשב בגדול. אז גם הישוב צריך להיות עכשיו גדול. גדול ברמה שאף אחד לא יבין איך זה קרה אפילו. גדול ברמה של עוד שכונות ועוד שכונות".

יוסי דגן, ראש מועצת שומרון, חיזק את הדברים: "כל עם ישראל מתמלא בכוח מהאמונה שלכם ומהחיזוק. במקום שאנחנו נחזק אתכם, אתם מחזקים אותנו. אנחנו קוראים כולנו לממשלת ישראל שאנחנו כל כך אוהבים: אנחנו מצפים לתשובות אמיתיות. גם בנושא הבטחוני, להחזיר את ההרתעה. בוודאי תשובה אמיתית ציונית של חיזוק ההתיישבות, חיזוק הר ברכה".

הוא הוסיף: "אם אותם מחבלים נאלחים יידעו שכאן תהיה עיר, שהם רצו להרוס בית אחד ויהיו כאן אלפי בתים, וודאי שהמוטיבציה תרד. אנחנו מצפים מראש הממשלה ומשרי הממשלה לתת את התשובה הציונית הנכונה ולאשר מאות יחידות בניה מיידית בישוב הר ברכה כך שהישוב יהפוך לעיר כפי שיועד מראש על ידי הממשלה הזו".

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות