הראשל"צ: "בתי המשפט החילונים – יותר גרועים מערכאות של הגויים"

הראשל"צ הגר"י יוסף תקף את נשיא בית משפט העליון לשעבר אהרן ברק, בעקבות דברים שאמר בראיון ל'ידיעות אחרונות' נגד הצעת חוק המבקשת להתיר לבתי הדין הרבניים הממלכתיים לדון בסכסוכים ממוניים: 'יהודים רוצים לדון בפני הדיינים, אבל הוא נגד. ממשיך המלחמה. כפייה אנטי דתית!'
יוסף גרינבוים
כ' שבט התשע"ח / 05.02.2018 09:58
הרב יצחק יוסף

הראשל"צ הגר"י יוסף תקף אמש (ראשון) בכינוס של בתי הדין הרבניים את בתי המשפט ואת השופט בדימוס אהרן ברק – וקבע: "הפנייה לבתי המשפט – גרועה יותר מפנייה לערכאות של גויים".

הראשל"צ  יצא נגד דברים שאמר נשיא בית המשפט העליון לשעבר בראיון שהעניק בסופשבוע האחרון למוסף '7 ימים' של ידיעות אחרונות שם יצא נגד הצעת החוק המבקשת להתיר לבתי הדין הרבניים הממלכתיים, שהראשל"צ הוא הנשיא שלהם – לתפקד גם כבוררים, ולדון בסכסוכים ממוניים על פי דין התורה.

"זה מאוד מוזר", אמר הראשל"צ. "שני יהודים יראי שמיים רוצים לדון בפני הדיינים, אבל הוא נגד. ממשיך את המלחמה שלו. זו כפייה אנטי-דתית! אתה כופה אותם שלא ידונו בפניהם, שילכו לבית משפט… דנים פה להתיר אשת איש לעלמא (לעולם), נותנים גטים, מתירים ממזרות וכל הדברים האלה.  דיני ממונות – למה שלא ידונו? יש בוררות. למה לכפות אותם שילכו לבית משפט?"

הראשל"צ הוסיף וקבע כי הערכאות בבתי המשפט בישראל גרועות מ"ערכאות של גויים", וציטט רבנים בכירים בעבר שקבעו כי העושה כן הוא "כבועט בתורת אלוקים חיים".

"אנחנו לא צריכים להתחשב בכל מה שמדבר אהרון ברק, לא להתחשב בו, היה כלא היה", אמר הראשל"צ. "אני מוחה על הדברים ואנחנו מבטלים את הדברים שלו וכל הדיינים מסתמא מצטרפים איתי לבטל ביטול 'כחרס הנשבר' את כל דבריו של אהרן ברק".

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
    הרב הנאור לא למד מדע המדינה?
    05/02/2018 10:28
    אורח
  1. או שהאיש הזה לא מבין מה הפשר של ריבוי מערכות משפט, מדינה אחת וכל מגזר עם החוקים שלו? תנו לרב הזה סולם מכובד לרדת מהעץ שעליו הוא טיפס,