מה אמרה בתו של הגר"ח לרב שחפץ להציל את המגזר מתוקפי הילדים

הרב יענקי הורוביץ מניו יורק, המנהל מאבק בתוקפי ילדים בקהילה החרדית, השיק בימים אלה בישראל ספר מצויר לעידוד חינוך למוגנות • לפני ההשקה הוא נפגש הדיין, הגר"י סילמן, והרבנית לאה קולודצקי, בתו של הגר"ח קנייבסקי
יוסף גרינבוים
י"ט שבט התשע"ח / 04.02.2018 13:09

הרב יענקי הורוביץ, רב חסידי מניו יורק, המנהל שנים רבות מאבק בתקופי ילדים בקהילה החרדית, השיק בימים אלה בישראל ספר מצויר לעידוד חינוך למוגנות.

בימים האחרונים נפגש הורוביץ עם שורה של רבנים וקיבל את ברכתם ועידודם לפעילותו.

בין היתר נפגש הורוביץ עם הדיין, הגאון רבי יהודה סילמן, העומד בראש עמותת 'שלום בנייך', ועם הרבנית לאה קולודצקי, בתו של הגר"ח קנייבסקי.

בפגישה עם הרבנית קולודצקי בבני ברק, דיברה הרבנית על ריבוי המקרים המתרחשים במגזר החרדי לאחרונה, ובפרט על מקרים שהיא מכירה מקרוב, כמו למשל מקרה שאירע בחדר המדרגות בבניין בו מתגוררת בתה בבני ברק – שאף העידה על כך במשטרה. הרבנית התייחסה לספר: "בכל בית עם ילדים חייבים את הספר הזה, הסיפורים שיש היום זה מזעזע".

הרבנית העניקה גם הסכמה כתובה ורשמית לספר, תוך המלצה לקנות אותו לילדים ולנכדים כמתנה. "מתנה נפלאה לילדים ולנכדים. הספר מאוד חשוב וממחיש בצורה ברורה את המסר להיזהר ולהישמר מכל דבר סכנה ומאנשי בליעל".

בפגישה עם הגר"י סילמן, אשר מהווה כתובת מרכזית במגזר החרדי למקרים של אלימות במשפחה והתעללות בילדים – הדגיש הרב סילמן: "יש המון צרות שהציבור יודע והרבה יותר מזה צרות שהציבור לא יודע".

הרב סילמן הוא זה שעודד את את הורוביץ לכתוב מהדורה עברית לספר, לאחר שראה מהדורות  באנגלית ואידיש.

בפגישה אף הסביר את הגישה החרדית הייחודית בחינוך למוגנות: "החכמה של הדברים האלה זה להזהיר את הילדים בלי שהילדים יידעו ממה מזהירים אותם".

שם הספר החדש הוא "מה שבטוח – בטוח".

הספר נועד לפתח ערוץ של הידברות בין הורים וילדים בנושא הרגיש. לשם כך נבנה הספר על בסיס טקסט פשוט וברור ואיורים מתאימים שנועדו להעביר את המסר.

הספר, שנכתב במקור באנגלית ונמכר כבר בכ-50,000 עותקים, הצליח לשנות  את השיח בנושא כה חשוב ורגיש בקהילות חרדיות בארה"ב ובאירופה. כעת הוא תורגם לעברית.

יצוין, כי לספר קיימת גרסה ביידיש אשר הצליחה אף לחדור באלפי עותקים לקהילות החסידיות של סאטמר וסקווירא.

הרב הורוביץ: "הספר נמכר בארץ במחירי עלות והוא פרויקט שנועד נטו לתועלת הציבור. פגיעות מיניות בילדים הם כיום מגפה של ממש ולכן עלינו כהורים לתת לילדנו את הכלי

 

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
    איפה ניתן לרכוש את הספר?
    07/02/2018 10:37
    קורא
  1. איפה ניתן לרכוש את הספר?