המשרד לשירותי דת בחר: רב ראשי חדש מונה לעדה האתיופית בישראל

הרב ראובן וובשת נבחר לכהן כרבה הראשי של העדה האתיופית בישראל • הרב בוגר כולל 'רב פעלים' בנתיבות והישיבות 'אור עציון' ו'ימית' • מנכ"ל המשרד לשירותי דת: "בחירתו היא בשורה לבני העדה האתיופית"
יוסף גרינבוים
י"ד שבט התשע"ח / 30.01.2018 19:12
רב ראשי, אתיופים

הרב ראובן וובשת נבחר לכהן כרבה הראשי של העדה האתיופית בישראל. הוא החל לכהן בתפקידו מראשית החודש.

הרב וובשת, בן 47, תושב נתיבות, נולד באתיופיה ועלה לישראל בגיל שנתיים עם משפחתו.

הוא בוגר הישיבה התיכונית 'אור עציון' במרכז שפירא, וישיבת ההסדר ימית. בשנת 1989 התגייס לצה"ל ושירת כלוחם בחטיבת גולני ובהמשך עבר קורס קצינים בבה"ד 1 אותו סיים בהצטיינות.

עם שחרורו מצה"ל בתפקיד רב צבאי, למד בכולל 'רב פעלים' והיה לתלמידו המובהק של הרב יורם ארבג'ל זצ"ל, ובמקביל החל לעסוק בחינוך והוראה. הוא נישא לרבנית עפרה, תושבת נתיבות, ויחד הקימו את ביתם המשמש ככתובת לבני העדה.

פעילותו בקרב בני העדה האתיופית במשך השנים זיכתה אותו לפני כשבועיים בתואר יקיר העיר נתיבות.

בדברי ההסבר לבחירתו ליקיר העיר, נכתב: "התואר הוענק כביטוי והערכה על פעילותו המסורה למען הקהילה ולרווחתה ועל תרומתו הייחודית להנהגתה הרוחנית של הקהילה בנתיבות" .

הרב וובשת הוסמך לרבנות על ידי מרן הגר"ע יוסף זצ"ל, הגאון רבי ישכר מאיר זצ"ל ראש ישיבת הנגב, ויבלחט"א הגאון הרב יעקב אריאל, רב העיר רמת גן.

הרב יוסף הדנה, הרב הראשי ליהדות אתיופיה, שסיים את תפקידו בהגיעו לגבורות, ברך את הרב וובשת לרגל בחירתו.

במכתב הברכה כתב: "הריני מכיר ומוקיר את הרב ראובן וובשת שליט"א תלמיד חכם עושה מלאכתו נאמנה במשך כשני עשורים. אחד מהרבנים אשר קדמתי והנחתי אותו היה הרב ראובן וובשת שליט"א. ביודעי מקרוב שהוא תלמיד חכם שעושה מלאכתו נאמנה הדרכתי אותו". את מכתבו מסיים הרב הדנה:" אני מאחל לו ברכה והצלחה ביתר עוז וביתר שאת בתפקידו החדש במשרד לשירותי דת".

מנכ"ל המשרד לשירותי דת, עו"ד עודד פלוס, אמר: "בחירתו של הרב ראובן וובשת היא בשורה לבני העדה האתיופית. מזגו ואישיותו של הרב יתרמו רבות להרמת קרנה של הרבנות בקרב בני העדה. בטוחני שהניסיון העשיר אותו מביא הרב לתפקיד יהיה משקל תורם להצלחתו".

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות