הגר"מ מאזוז נגד ליברמן: "מטורף! נלחמת בשבת – השבת תחזיר לך"

ראש ישיבת כסא רחמים, הגר"מ מאזוז, התייחס אמש בשיעורו השבועי לפרובוקציה חסרת התקדים שביצע השר אביגדור ליברמן באשדוד: "ה' יחסום אותו שלא יכנס לממשלה הבאה, אם לא יחזור בתשובה. ולמה? בגלל שהוא פגע בשבת. מי שנלחם בשבת יש אחר כך תשלום, אי אפשר לברוח מזה"
יוסף גרינבוים
י"ב שבט התשע"ח / 28.01.2018 08:59
הרב מאיר מאזוז

במהלך שיעורו השבועי במוצאי שבת, התייחס ראש ישיבת כיסא רחמים, הגר"מ מאזוז, לפרובוקציה החמורה שביצע שר הביטחון אביגדור ליברמן, כאשר הגיע עם פמליה בבוקר יום השבת לאשדוד והתריס בצורה חסרת תקדים כנגד קדושת השבת.

​"אחד מטורף הלך לחלל את השבת, נסע ביום שבת לאשדוד לעודד מחללי שבת, למה הוא מעודד, למה? בשביל שאחר כך בזמן הבחירות יבחרו בו", תקף הגר"מ מאזוז בחריפות.

​ראש הישיבה המשיך: "יהודים, ​​גם מי שאינם שומרים שבת, לא יבחרו דווקא במי שפוגע בשבת, ​רק ​הוא חושב שחילונים למהדרין יבחרו בו. ​אבל ​ התורה ​אמרה שלא יבחרו בו, איך כתוב בתורה: 'לא תחסום שור בדישו'. 'לא' ראשי תיבות: ליברמן אביגדור – 'תחסום', ה' יחסום אותו שלא יכנס לממשלה הבאה, אם לא יחזור בתשובה. ולמה? בגלל שהוא פגע בשבת. 'תחסום שור בדישו' – ר"ת: 'שבת'".

הגר"מ הוסיף ואמר: "אתה נלחמת בשבת, השבת תחזיר לך. מי שנלחם בשבת יש אחר כך תשלום, אי אפשר לברוח מזה. ויהי רצון שיתקיימו הדברים האלו, אלא אם כן יחזור בתשובה".

במהלך השיעור התייחס ראש הישיבה גם לסיפור שפורסם השבוע, על אחד ש"סיפר שבמקום לצאת עם חבריו להפגנה נגד סגירת חנויות באשדוד, אמר: אמנם אני לא שומר שבת, אבל אני לא הולך נגד השבת. אחר כך קנה כרטיס לוטו, וזכה בסכום עצום של 52 מליון ש"ח, כך שמעתי. כדאי לבדוק אם הסיפור הזה אמיתי", אמר הרב – והוסיף: זה לא משנה בכמה זכה ,ב-52 מליון שקל או דולר, כי אנחנו יודעים שהשבת משלמת ולא צריך לזה אפילו 'סימנים'…"

 

הדפס כתבה

2 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  הרב מאזוז - נושא דגל השבת - בשם השם
  28/01/2018 11:56
  אברהם
 1. כמה נכון שהרב הגאון הוא שעונה ומזהיר את ליברברמן,,
  צריך שהרבנים ינהלו את המאבקים ומהלכים החשובים מקרוב !
  זה היתרון של אלי ישי, כמה שיותר דעת תורה כך תהיה הצלחה, אמן

 2. אשרי העם,,, אשריך כבוד הרב מאזוז
  28/01/2018 12:21
  אברהם
 3. אשרי הרב מאזוז ושליחו הנאמן