נפצים ולייזר בעיניים: גם בבני ברק הפגינו חרדים נגד הרב ברלנד • צפו

מנהיג קהילת 'שובו בנים', שהודה והורשע בביצוע מעשים חמורים בנשים, נתקל בהתנגדות חרדית גם בבני ברק: הכינוס באולם המתוכנן בוטל והועבר לאולם אחר • אנשיו השליכו נפצים וסנוורו את המפגינים נגדו עם 'לייזרים'
חיים טוויל
ה' שבט התשע"ח / 21.01.2018 01:01
נגד הרב ברלנד

מנהיג קהילת 'שובו בנים', הרב  אליעזר ברלנד, הגיע אמש (מוצאי שבת) לכינוס באולם 'היכלי מלכות' ברחוב שלמה המלך בבני ברק – והתקבל בהפגנה ובקריאות גנאי מצד מפגינים חרדים, שהמתינו לו ממול לאולם.

בין אנשי 'שובו בנים' למפגינים התנהלו חילופי דברים קשים.

הכינוס תוכנן להתקיים תחילה, על פי הפרסומים, באולמי 'ארמונות חן', הממוקמים ברחוב שלמה המלך. אולם, לדברי מארגני המאבק 'למען המתלוננות', בעקבות לחצים שהופעלו על בעלי האולם מצד רבנים בעיר – כפי שאירע בערים אחרות ברחבי הארץ בחודש האחרון – "הודיעו בעלי האולם ברורות כי לא יתנו יד לכנס כזה".

בעקבות כך, האירוע נערך באולם הממוקם מצידו השני של הרחוב.

עם כניסת רכבו של הרב ברלנד אל רחוב שלמה המלך, התפתחה במקום מהומה גדולה.

עד ראייה סיפר לחרדים 10: "חסידי הרב ברלנד מתפרעים ברחוב שלמה המלך ומסנוורים עם לייזרים את המפגינים".

עד ראייה נוסף סיפר: "אנשי שובו בנים זרקו נפצים על המתנגדים להם. פצוע קל, כנראה מנפץ, פונה לטיפול". לדבריו, מכונית שדהרה במקום פגעה באנשים. עם זאת, אנשי ברלנד טוענים כי הנהג השתייך דווקא למתנגדים לו.

מהמשטרה נמסר: אמש התקיים אירוע בבני ברק, במהלכו החלו עימותים בין תומכי למתנגדי האירוע. תוך כדי העימותים הושלכו אבנים בין המעורבים ואדם אחד נפגע כתוצאה מפגיעת אבן בפניו.  כח משטרה שהיה במקום הפריד בין הקבוצות והרחיק את המתפרעים.

במהלך האירוע נעצר חשוד בן 16, תושב בני ברק, בגין השלכת אבנים.

הרב אליעזר ברלנד הודה והורשע בביצוע מעשים חמורים בנשים ובתקיפה, וריצה מאסר של תשעה חודשים ועוד מספר חודשים של מעצר-בית במלונית של 'הדסה' ובביתו בירושלים.

למרות שבחודש תשרי תם מעצר הבית שלו, הוא נחשב – מאז שפורסמו החשדות נגדו – לדחוי במגזר החרדי.

אל מול הניסיון של אנשיו להחזירו אל הופעות בציבור, מתקיימות בכל מקום בו הוא מופיע הפגנות מחאה, גם מצד חרדים, ונרשמים ביטולים של האירועים במקומות המתוכננים- כאשר בכל פעם אנשי 'שובו בנים' נאלצים לאתר אולם חילופי.

הדפס כתבה

3 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  מטורפים
  21/01/2018 02:03
  טוביה
 1. נסעתי ברחוב עזרא לכיוון רמת אלחנן חסידיו אנשים מטורפים, כשהייתי בתוך עזה מלווה איש מע"ץ בתוך עזה, היה פחות מפחיד, ראיתי מבטי טרוף בעיניים של האנשים שדפקו על הרכב שלי, והם אילצו אותי להמשיך באדום בעזרא פינת השומר, זו ממש כת מחוץ ליהדות

 2. תפרקו כבר את הארגון טרור הזה!!!
  21/01/2018 11:23
  מולי
 3. מה צריך לקרות בשביל שיבינו שהכת הזאת מסוכנת לציבור. אם הם היו תנועה של ערבים כבר מזמן היו מפרקים אותם

 4. חיים טוויל עדיף להתמיד בתורה מתוקי
  21/01/2018 13:30
  נוחי
 5. רפואה שלימה ברכה והצלחה באהבה רבה