האיחוד הלאומי לבנט: חצופה? ‘אין זה מתפקידך לחלק ציונים לרבנים’

חברי מרכז של האיחוד הלאומי, השותפה של סיעת הבית היהודי, מותחים ביקורת על נפתלי בנט - על שכינה "חצופה" את קריאת רבה של צפת לפטר את הרמטכ"ל איזנקוט • "מוחים בתוקף על פגיעה ברבני הציונות הדתית. אין זה מתפקידך להצטרף למחול המבזים והמשתיקים דעת תורה''
אריה ריבקינד
ב' שבט התשע"ח / 18.01.2018 20:08

חברי מרכז במפלגת האיחוד-הלאומי שיגרו היום (חמישי) מכתב מחאה לשר החינוך נפתלי בנט –  לאחר שכינה ”חצופה” את קריאתו של הגאון רבי  שמואל אליהו לפטר את הרמטכ”ל גדי איזנקוט.

חברי מרכז במפלגה השותפה לסיעת הבית היהודי, כתבו: “אנו חברי וחברות מרכז האיחוד הלאומי מוחים בתוקף על פגיעה ברבני הציונות הדתית. כשר חינוך וראש מפלגה ציונית דתית – אין זה מתפקידך לחלק ציונים לרבנים או להצטרף למחול המבזים והמשתיקים דעת תורה”.

חברי המרכז דורשים מבנט להשמיע קול תורני, ולפעול ”לחיזוק רוח מורשת ישראל, חוסן המשפחה הישראלית, עוצמתו של צה”ל ועצירת המגמות התרבותיות המשתלטות עליו ועל כל השיח הציבורי”.

כפי שדווח בחרדים 10, רבה של צפת קרא אתמול, בראיון בגלי צה”ל,  לפטר את הרמטכ”ל: “שרי הממשלה וראש הממשלה צריכים להגיד לאיזנקוט – תחזיר את המפתחות ולך הביתה. אחרי הדוח של הירידה במוטיבציה היית צריך לארוז. יותר מדי דברים עשית כדי להוריד את המוטיבציה – במיוחד המלחמה בחיילים הדתיים. אני קורא לראש הממשלה להגיד לאיזנקוט: לך הביתה”.

שר החינוך נפתלי בנט, יו”ר הבית היהודי, תקף את רבה של צפת על דבריו: “אני דוחה לחלוטין כל קריאה שלא להתגייס לצה״ל, ואת הקריאה החצופה לפטר את הרמטכ”ל”.

הבוקר החזיר לו הרב שמואל אליהו, בראיון שהעניק לגלי ישראל: “אנחנו היינו מצפים שיושב ראש הבית היהודי יעמוד לכל הפחות מאחורי החיילים שבחרו בו, במקום זה, אנחנו לא רואים אותו בכלל, שום דבר, הוא בדממה גמורה, לא ראינו אותו פעיל בשום שלב של המאבק מול הצבא”.

הוא הוסיף: “לא מעניין אותו כי כל מה שקשור לנושא דת ויהדות זה מחוץ לתחום בשבילו, חבל, חבל מאוד”.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות