הראשל"צ מגבה את הגר"ש אליהו: "אביך חכם מרדכי שמח בך בשמיים"

הגר"י יוסף שוחח טלפונית עם רבה של צפת, גיבה אותו על הביקורת שמתח על הרמטכ"ל - ושיבח אותו על "עמידתו האיתנה על קיום הוראת הרבנות הראשית בעניין 'גיוס בנות'"
יוסף גרינבוים
ב' שבט התשע"ח / 18.01.2018 17:55
הרב שמואל  אליהו

הראשון לציון הגר"י יוסף שוחח היום (חמישי) טלפונית עם רבה של צפת, הגאון רבי שמואל אליהו, ושיבח אותו על מה שכינה "עמידתו האיתנה על קיום הוראת הרבנות הראשית בעניין 'גיוס בנות'".

הראשל"צ אמר לרב אליהו: "אביך חכם מרדכי אליהו שמח בך בשמיים, אל תירא ואל תיחת".

כזכור, רבה של צפת קרא אתמול לפטר את הרמטכ"ל: "שרי הממשלה וראש הממשלה צריכים להגיד לאיזנקוט – תחזיר את המפתחות ולך הביתה. אחרי הדוח של הירידה במוטיבציה היית צריך לארוז. יותר מדי דברים עשית כדי להוריד את המוטיבציה – במיוחד המלחמה בחיילים הדתיים. אני קורא לראש הממשלה להגיד לאיזנקוט: לך הביתה".

דברי הרב אליהו זכו לביקורת מצד חלקים בציונות הדתית.

גם שר החינוך נפתלי בנט, יו"ר הבית היהודי, תקף את רבה של צפת על דבריו: "אני דוחה לחלוטין כל קריאה שלא להתגייס לצה״ל, ואת הקריאה החצופה לפטר את הרמטכ"ל", תקף בנט. "קריאות אלו נובעות מחרדה כנה אך שגויה של קבוצות מסוימות כאילו צה"ל החליט לאמץ אג׳נדה פמניסיטית-ליברלית-רדיקלית על חשבון מבצעיות וניצחון במלחמה".

הבוקר החזיר לו הרב שמואל אליהו, בראיון שהעניק לגלי ישראל: "אנחנו היינו מצפים שיושב ראש הבית היהודי יעמוד לכל הפחות מאחורי החיילים שבחרו בו, במקום זה, אנחנו לא רואים אותו בכלל, שום דבר, הוא בדממה גמורה, לא ראינו אותו פעיל בשום שלב של המאבק מול הצבא".

הוא הוסיף: "לא מעניין אותו כי כל מה שקשור לנושא דת ויהדות זה מחוץ לתחום בשבילו, חבל, חבל מאוד".

 

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
    ישר כוח לרבנים ממש צודקים
    18/01/2018 18:43
    טובה
  1. ממש נורא מה שהולך היום עם הנשים,טוב שהרבנים הגיבו ישר כוח.