המחאה מתרחבת: חרדים הפגינו נגד הרב ברלנד ברחובות: צא טמא I צפו

יוסף גרינבוים
|
כ"ה טבת התשע"ח / 12.01.2018 00:58
הרב ברלנד
מנהיג 'שובו בנים', שהורשע בביצוע מעשים חמורים בנשים, תכנן לקיים שיעור בבית כנסת ברחובות – אבל ראש העיר הוביל לביטול התכנית • אנשיו של הרב ברלנד שלחו לו, בתגובה, הודעות עם מסרים מטרידים • בסוף התקיים האירוע באולם באזור התעשיה, כשבחוץ הפגינו המתנגדים להופעותיו

מנהיג קהילת 'שובו בנים', הרב  אליעזר ברלנד, הגיע הערב (ליל שישי) לכינוס באולם ברחובות – והתקבל בקריאות גנאי על ידי מפגינים שהמתינו לו בחוץ.

בין המפגינים מחוץ לאולם באזור התעשייה בעיר בו נערך הכינוס, הייתה גם קבוצת חרדים המתנגדת לפעילותו של הרב ברלנד. המפגינים נשאו שלטים בהם נכתב: "צא טמא", "עושה מעשה זימרי ומבקש שכר כפנחס" ועוד.

מי שניצב בראש המאבק נגד הכינוס היה ראש עיריית רחובות, רחמים מלול, שהוביל לביטול השיעור המתוכנן בבית כנסת בעיר ובאולם נוסף.

לפי דיווח באתר 'ערים', השיעור היה אמור להתקיים בתחילה בבית הכנסת 'אלפסי' ברחובות. כשהובא הדבר לידיעתו של ראש העיר, הוא פנה לבעל בית הכנסת וביקש ממנו לבטל את ההזמנה. מנהל  בית הכנסת נענה לבקשתו של ראש העיר וביטל את ההזמנה – והכינוס נדד לאולם אחר באיזור התעשייה בעיר.

רחמים מלול אמר לאחר ביטול ההזמנה: "אין זה מתאים כי מי שהורשע בעבירות כאלו יעביר שיעור תורה בבית הכנסת. אני מודה לבעל בית הכנסת שניאות לבטל את ההזמנה".

בעקבות הביטול סיפרו מקורבי ראש העיר, כי הוא קיבל הודעות עם מסרים מטרידים.

באחת ההודעות החמורות נכתב: "אנחנו מבקשים ממך לעזוב את העניין ולהתמקד בעיקר. ותדע לך שכל מי שהתנגש ברב שלי יצא בנזק גדול משמיים".

בהודעה אחרת נכתב: "לא יפה ככה לפגוע ברב ברלנד, הוא בא לחזק את התושבים. אני לא מבין מה זה מפריע לך, אבקשכם להסיר את ההתנגדות שכן כבוד הרב מואשם על לא עוול בכפו".

ורד פלמן מ'כאן' דיווחה, כי לטענת חסידיו של הרב ברלנד ראש העירייה קיבל עשרות הודעות מכובדות, אך הוא בחר לפרסם כמה מהן, תוך עיוות תוכן הדברים.

מנגד, ראש העיר מלול אמר למקורביו כי הוא לא נרתע מאיומים והטרדות וכי ימשיך לפעול על פי אמונתו למניעת מחלוקות בעיר.

הרב ברלנד הורשע בביצוע מעשים חמורים בנשים ובתקיפה, וריצה מאסר של תשעה חודשים ועוד מספר חודשים של מעצר-בית במלונית של 'הדסה' ובביתו בירושלים.

למרות שבחודש תשרי תם מעצר הבית שלו, הוא נחשב – מאז שפורסמו החשדות נגדו – לדחוי במגזר החרדי.

אל מול הניסיון של אנשיו להחזירו אל ההופעות בציבור, מתקיימות בכל מקום בו הוא מופיע הפגנות מחאה ונרשמים ביטולים של האירועים במקומות המתוכננים, כאשר בכל פעם אנשי 'שובו בנים' נאלצים למצוא אולם חילופי.