שי ניצן: "העיתונאים לא יודעים מה המשטרה השיגה – ומה לא"

אריה ריבקינד
|
כ"ד טבת התשע"ח / 11.01.2018 19:20
נתניהו
פרקליט המדינה בוועידת 'גלובס': "אם מדמים אתם שחקירת ראש ממשלה דבר קל הוא – זהו דמיון" • "זו חקירה רצינית, מעמיקה, היא לא מוכתבת על ידי שום שיקולים פוליטיים" • "החקירה תסתיים ברגע שיסתיימו כל צורכי החקירה. כל הטענות הן סרק, מקווה שתוך כמה שבועות היא תסתיים"

פרקליט המדינה התייחס הערב (חמישי) בוועידת העסקים של 'גלובס' לטענות לפיהן חקירות ראש הממשלה בתיקי 1000 ו-2000 נגררות מעבר לצורך – וטען כי "העיתונאים לא יודעים מה המשטרה השיגה".

הוא ציין כי הוא מקווה שהחקירה תסתיים בתוך כמה שבועות.

"החקירה תסתיים ברגע שיסתיימו כל צורכי החקירה", הבהיר. "קראתי עיתונאי ידוע שאומר – 'מספיק'. אז כנראה שיש לו מקורות מופלאים שהוא יודע בדיוק מה המשטרה השיגה ומה לא. ואני רוצה לומר – לו ובכלל – אם מדמים אתם שחקירת ראש ממשלה דבר קל הוא – זהו דמיון שווא".

ניצן הסביר: "זו חקירה רצינית, מעמיקה, היא לא מוכתבת על ידי שום שיקולים פוליטיים ונעשה מה שצריך. אם צריך לגבות עדויות נוספות מכמה אנשים הן תיגבנה, אם נגיע למסקנה שסוכמה החקירה – לא נהסס. כל הטענות הן סרק, אני מקווה שתוך כמה שבועות החקירה תסתיים והמשטרה תפרסם את המלצותיה".

ניצן התייחס להסכמי עדי מדינה שנחתמו לאחרונה: "בחלק מהתיקים בהם נקטנו צעד זה, הדבר כבר הוכיח את עצמו, והביא להרשעות וגזרי דין חמורים. חתימת הסכמים שכאלה מעבירה מסר חד משמעי: ידע כל מי שעומד לבצע עבירה – לעולם לא תוכלו לסמוך על איש משותפיכם, עוזריכם, או הקרובים לכם ביותר, שלא יסגירו אתכם באחד הימים.

"לא תסמכו על המזכירה האישית, לא הנהג הצמוד הנאמן, לא העוזר האישי, ובוודאי שלא נותן השוחד או המתווך לשוחד. ברגע האמת, כל אדם שפשע יחד עמכם, או שהיה מודע למעשיכם, ותמיד יש אנשים כאלה, יכול להפוך לעד מדינה נגדכם שכן תמיד בעיניו, או כמעט תמיד, טובתו האישית או הצלת עורו יקדמו לטובתכם האישית ולהצלת עורכם".

גם שרת המשפטים איילת שקד התייחסה בוועידה לחקירות ראש הממשלה: "זה לא דבר נעים, ודאי שזה מכביד, אך צריך להיזהר שחקירות לא יהפכו לכלי לחיסול פוליטי".