הצורך שלהם ההזדמנות שלך: למה כדאי לרכוש שטחים ליד העיר אלעד?

העיר אלעד זקוקה נואשות לעתודות קרקע חדשות - ומשרד הפנים הודיע על הרחבת גבולות העיר ובניית אלפי יחידות דיור • בעקבות הכרזת הממשלה, הקרקעות סביב העיר מעוררים עניין רב בקרב משקיעים • חברת 'פסגות אלעד' מובילה את מיזם הנדל''ן של ההרחבה המדוברת - ומציעה הזדמנות בלתי חוזרת להשקעה ייחודית במרכז הארץ
כתבה אינפורמטיבית
כ"ג טבת התשע"ח / 10.01.2018 16:09

מהצד הדרום-מזרחי של פתח תקווה משקיפה העיר החרדית אלעד – וזו מנהלת מאבק איתנים להרחבת השטחים שברשותה, הן לצורכי מגורים והן לצורכי מסחר.

מתברר שקריאתו של ראש עיריית אלעד – "אנחנו מתחננים לשטח, המצוקה הולכת וגוברת" – נופלת על אוזניים קשובות וכבר מתחילים לראות תוצאות בשטח, תרתי משמע, העשויות לשנות את פני האזור ולהפוך את ייעוד השטחים החקלאיים באזור לקרקעות המיועדות לבנייה.

אחרי שנים של דיבורים חוזרים ונשנים מצד ממשלות ישראל לדורותיהם, הוחלט במשרד הפנים לבחון את האפשרות להרחיב את גבולותיה של העיר החרדית.

הכל החל כאשר שר הפנים אריה דרעי הודיע על מינוי ועדת גבולות גיאוגרפית, שתאשר את הרחבת אלעד ב-4,000 דונם, כאשר שטח האש שממזרח לעיר, כמו גם שטחים נוספים מהמועצה האיזורית חבל מודיעין והמועצה האזורית דרום השרון – יסופחו לעיר.

המהלך מגיע בהמשך להחלטת שר הביטחון, אביגדור ליברמן, לשחרר את שטח האש הצמוד לעיר, ששימש את צה"ל, לטובת אלעד, כחלק מהפיתרון למצוקת הדיור הקשה במגזר החרדי.

על השטח ניתן, לפי ראש העיר ישראל פרוש, להקים בין 10,000 ל-25,000 יח"ד. "הפוטנציאל הגבוה שיש בעיר אלעד, הן כלכלית, והן לאפשרויות בינוי דירות הוא ברמה האסטרטגית עבור כל הציבור החרדי", אמר השר דרעי במהלך ביקור שערך בעיר.

עם הרחבת גבולותיה של העיר, ייבנו בה שכונות רבות נוספות וכך זוגות צעירים רבים שנישאו בשנים האחרונות ולא הייתה להם אפשרות להתגורר באזור גוש דן, יוכלו לעשות זאת ולרכוש דירה בעיר אלעד.

מלבד נושא הדיור, העיר אלעד שרוב תושביה הינם זוגות צעירים, סובלת ממחסור בשטחי מסחר ובשל כך מתקשה העירייה לכסות את הגרעון התקציבי שהולך וגדל עם השנים בעקבות חוסר הכנסות לעירייה.

הרחבת הגבולות המדוברת, כך מעריכים בעירייה, תעזור לשקם את העיר מבחינה תקציבית.

בנוסף, בקיץ האחרון גובש הסכם חלוקת הכנסות בין אלעד ודרום השרון, כאשר על פי ההסכם שאושר, תוקם מנהלת משותפת להקמת ושיווק אזור מסחר ותעסוקה בשטחים הסמוכים לאלעד. הסכם זה שתכליתו הוא ניצול השטחים באזור אלעד – מזור למטרות בניה, לא היה קורם עוד וגידים אלמלא הפוטנציאל הברור של הקרקעות בחקלאיות באזור, גם אם כרגע הן מוגדרות באופן רשמי כאינן זמינות לבניה מידית.

זאת ההזדמנות של משקיעים חכמים לקפוץ על הרכבת ברגע הנכון ולהשקיע בקרקעות סביב העיר, רגע לפני שהדחפורים יעלו עליהם ויכשירו את השטח עבור אלפי יחידות דיור העתידות להיבנות שם אי"ה בשנים הקרובות.

חברת 'פסגות אלעד' מציעה למשקיעים יחידות קרקע בפרויקט 'פסגות אלעד' בהרחבה המדוברת של העיר אלעד, להם פוטנציאל גבוה לעליית ערך משמעותית בשנים הקרובות, גם אם החברה אינה מתחייבת כי השטחים אשר משווקים על ידה נכללים בתוכנית ההרחבה. "מדובר בהזדמנות נדירה להשקעה כדאית במרכז הארץ, לא משהו שרואים כל יום".

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות