ליצמן נגד יאיר לפיד: "הוא צבוע, למה הוא צריך להיות ראש ממשלה?"

שר הבריאות לשעבר העניק ראיון ל'וואלה', ניצל את ההזדמנות כדי לתקוף את יריבו, והסביר מדוע הוא רוצה להעביר חוק שימנע ממנו מלהתמודד על ראשות הממשלה: "הוא לא למד ליבה. אין לו השכלה, אין לו שום דבר... איך הוא יכול לנהל את המדינה? הוא היה כתב במחנה, ואני כתב בהמודיע"
דוד ליבוביץ
י"ט טבת התשע"ח / 06.01.2018 18:34
ליצמן

סיבוב נוסף בקרב האגרוף שבין יעקב ליצמן ליאיר לפיד: בראיון שהעניק חבר הכנסת יעקב ליצמן לאתר 'וואלה' אמר שר הבריאות לשבר: "לפיד הוא צבוע, לא יכול לנהל את המדינה".

ליצמן חזר על רצונו להעביר חוק שימנע מלפיד לכהן כראש ממשלה: "הוא לא שרת בצבא, הוא לא למד, אין לו בגרות, אז איך הוא יכול להיות ראש ממשלה? לכן הגשתי הצעת חוק שרק מי שלומד, לא רק עליו, גם עליי. אני לא יכול להיות ראש ממשלה. יתחילו להגיד לי טנקים ועזה, אני מבין בזה? לא. הוא גם לא מבין בזה. הוא לא שירת, הוא היה כתב במחנה, ואני כתב בהמודיע".

ליצמן נשאל על ידי המראיין, העיתונאי יעקב אילון, מדוע ראש ממשלה צריך להבין בענייני צבא להבדיל משרים אחרים שאינם בהכרח מבינים בתחום עליו הם מופקדים – וליצמן השיב:

"ההבדל עצום. לא שרופא צריך להיות שר הבריאות, זה משהו אחר, שר זה משהו אחר. ראש הממשלה הוא זה שמכריע בקדנציה שלו. כמעט בכל קדנציה, תבדוק אותי, הייתה מלחמה בכל קדנציה של ראש ממשלה. הוא המילה אחרונה בכלכלה, הוא המילה האחרונה במלחמה, בביטחון. הוא בהחלט צריך להיות עם תארים".

לדברי שר הבריאות לשעבר, לפיד מתנהג בצביעות: "הוא הטיף לי במשך שנתיים שאני לא לומד ליבה. מה שמתברר שהוא גם לא למד ליבה. אין לו השכלה, אין לו שום דבר, אין לו תארים, איך הוא יכול לנהל את המדינה? למה הוא צריך להיות ראש ממשלה?

"הוא העביר נוהל שכל דירקטור, צריך להיות עם תארים. למה ראש ממשלה לא צריך להיות עם תארים? מה ההבדל? דירקטור בחברה כן וראש ממשלה לא? איך יכול להיות? האם זו לא צביעות?"

ביחס לחוק המרכולים הבהיר ליצמן כי החוק יעבור: "תן לי להרגיע אתכם, החוק הזה יעבור ביום שני, בעזרת השם יהיה רוב. לא תהיה שום בעיה, אני לא צופה שום בעיה".

הדפס כתבה

2 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  מר ליצמן תמשיך כך. כל מילה שלך מקרבת את לפיד.
  07/01/2018 01:17
  mt
 1. מתי תבין. לשרת בצהל זו חובה. וגם כתב בבמחנה נחשב שירות בצ"הל. הוא שרת את המדינה ואתה לא.
  לפיד גם למד לימודי ליבה . וזה בדיוק מה שאתה לא למדת ואתה מנסה למנוע מהחרדים ללמוד כדי שישארו בורים. … אבל זה בסדר תמשיך ללגלג כי כל מילה שלך נגד לפיד מעצימה את כוחו. .. בדיוק כמו שנאמר. צדיקים כמו יאיר לפיד. מלאכתם נעשית בידי אחרים כמו הגאון מר ליצמן.

  • מוטי   07/01/2018 05:19

   חה חה חה לפיד בלי תואר סימן שלא למד ליבה .והוא הפך לעיתונאי בזכות אביו כמו הרבה פרוטקציונרים במדינה . ואני מוכן להתערב איתך מר אדון שכל תלמיד ישיבה הקטן היותר שם את כל לומדי הליבה בכיס הקטן