עמוס שוקן: "קריקטורה מעולה, דרעי אכן מחבל עם חגורת נפץ"

מו"ל 'הארץ' עמוס שוקן ממש לא מתנצל על הקריקטורה של בידרמן - המציגה את יו"ר ש"ס כמחבל מתאבד: 'בא לחבל באורח החיים החילוני ופוצץ את עצמו עם הכוחניות שלו' • ישי לפידות: 'קריקטורה כזו על לפיד ב'משפחה' והמדינה הייתה רועדת שבוע' • שוקן: 'נמאס כבר השיח של הזדעזעות'
אריה ריבקינד
י"ז טבת התשע"ח / 04.01.2018 13:59
דרעי

מו"ל עיתון 'הארץ' עמוס שוקן הגיב בצהרים (חמישי) לביקורת על הקריקטורה שפורסמה בעיתונו, בה מוצג יו"ר ש"ס השר אריה דרעי בדמות מחבל מתאבד – וכתב: "אכן מחבל עם חגורת נפץ שבא לחבל באורח החיים החילוני ופוצץ את עצמו עם הכוחניות שלו. עוד קריקטורה מעולה של עמוס בידרמן".

תגובת שוקן באה לאחר שהעיתונאי אריה ארליך, סגן עורך משפחה, כתב הבוקר בעמוד הטוויטר שלו:

"תגיד עמוס שוקן, החלקתם על הראש? התחרפנתם סופית? להציג את דרעי כמחבל? איך אפשרת לקריקטורה מסיתה ואלימה כזו להתפרסם בעיתונך? אין גבול לוולגריות?"

וכך התנהלו הציוצים בין השניים:

שוקן: "גם לאריה דרעי אמרת שהתחרפן, כי אם לא כדאי שתעשה את זה מהר".

ארליך: "עמוס, כתבתי על אריה דרעי שעשה טעות קשה בסיפור גליק. ועדיין, להשוות אדם למחבל עם חגורת נפץ – זה שפל מעורר קבס והסתה ברורה ומובהקת. אתם צריכים להתבייש במתן הבמה לקריקטורה המבחילה הזו".

שוקן: "אכן מחבל עם חגורת נפץ שבא לחבל באורח החיים החילוני ופוצץ את עצמו עם הכוחניות שלו. עוד קריקטורה מעולה של עמוס בידרמן".

הזמר ישי לפידות: "קריקטורה כזו על יאיר לפיד ב'משפחה' או 'המודיע' והמדינה הייתה רועדת שבוע… שלא לדבר על הטורים והמאמרים הנחרדים ב'הארץ'…"

שוקן: "תראה לי בהארץ טורים ומאמרים נחרדים מדברים כאלה. נמאס כבר השיח של הזדעזעות מביטוי כזה או אחר".

ישי לפידות: "נזכיר רק את הכתבה ההזויה על 'השתלטות ובנית ה״בנטיזם״ בעקבות הצלחת שירו של חנן בן ארי ״תותים״…או שתבקש עוד דוגמאות הזויות יותר או פחות…????"

בקריקטורה של עמוס בידרמן, כחלק מהביקורת של הארץ על שר הפנים המקדם את חוק המרכולים, נראה אריה דרעי – תחת הכותרת "תאונת עבודה", מתקרב בפנים מאיימות לסניף של רשת AM:PM עם חגורת נפץ סביבו, כשבידו הוא אוחז במנגנון ההפעלה.

עמוס שוקן

עמוס שוקן. צילום: Yonatan Sindel/Flash90

בקריקטורה הבאה נראה דרעי לאחר שכביכול הפעיל את חגורת הנפץ – כשאיבריו מתפזרים לכל עבר.

ח"כ יעקב ליצמן הגיב על הקריקטורה: "הזדעזעתי לראות את הקריקטורה הבזויה היום בעיתון 'הארץ' המשווה את שר הפנים ידידי הרב אריה מכלוף דרעי למחבל מתאבד. מדובר בחציית קו אדום של הסתה פרועה ושיסוי פומבי נגד שר בישראל".

ליצמן הוסיף: "אני מגנה בתוקף צורת ביטוי מעין זאת, המובילה להידרדרות השיח הפוליטי ולהתלהמות מסוכנת, כלפי נציגי הציבור החרדי העושים מלאכתם נאמנה".

הדפס כתבה

3 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  זעזוע כל ב' וה'
  04/01/2018 16:35
  מזועזע
 1. אחרי כל כך הרבה זעזועים קשים וכבדים, איך זה שהמדינה לא מקדמת את תמ"א 38 ברוב הערים הבינוניות ומטה?! עוד כמה זעזועים ורעידות אדמה כאלה והלכה המדינה

 2. אין על דרעי!
  05/01/2018 00:14
  רק דרעי
 3. אריה,אוהבים אותך!

 4. כרעיון אני מסכים עם שוקן. בידרמן ושוקן יוצאים כנגד הפגיעה באורח החיים החילוני
  05/01/2018 09:22
  סממן שולי
 5. הקריקטורה כפי שהיא פוגענית גם אם מתארת נכוחה את במצב בעיני החילוני הממוצע