בבית המשפט: מבקשים עונש מוות למחבל שטבח בבני משפחת סלומון

נחמן גור
|
ט' טבת התשע"ח / 27.12.2017 10:49
בבית המשפט הצבאי ביהודה (מחנה עופר) מתנהל דיון ‘טיעונים לעונש’ של המחבל שרצח את בני משפחת סלומון – האב יוסי סלומון, הבן אלעד ואת הבת חיה הי”ד, ופצע קשה את האם טובה • בנ המשפחה שנושאים דברים בפני בית המשפט, מבקשים: עונש מוות

בני המשפחה הגיעו לדיון ולדרוש משופטי בית המשפט לגזור עונש מוות על המחבל. בני המשפחה ישאו דברים בדיון, כחלק מהטיעונים לעונש.

דרישת בני המשפחה להטיל עונש מוות על המחבל קיבלה גיבוי גם מרה”מ בנימין נתניהו אשר במהלך השבעה בעת ביקור תנחומים אצל המשפחה אמר כי עמדתו כראש הממשלה היא שיש להוציא את המחבל להורג “זה מעוגן בחוק. צריך פה אחד של השופטים, אבל הם רוצים גם לדעת את עמדת הממשלה. עמדתי כראש ממשלה, במקרה כזה, של רוצח שפל כזה, היא שצריך להוציא אותו למוות. צריך פשוט שלא יחייך יותר” אמר נתניהו. גם שר הביטחון אביגדור ליברמן ושרים נוספים אמרו דברים דומים וקראו להוציא להורג את המחבל.

נזכיר כי לאחרונה הגישה משפחת סלומון עתירה לבג”צ בעניין הריסת ביתו של המחבל. בעתירה שהוגשה בידי עו”ד חיים בלייכר ועו”ד מנשה יאדו מארגון חוננו אשר מלווים את בני המשפחה במיצוי זכויותם כנפגעי עבירה דורשים בני משפחת סלומון כי תושלם הריסתו של הבית, כולל קומת מגוריהם של שאר בני המשפחה.

בעתירה נכתב כי הריסת הקומה התחתונה בלבד הינה מעשה תמוה, המאפשר לבני המשפחה להתגורר בבית, בניגוד לחוק המאפשר את הריסתו של כל הבית ובנוסף גם פוגע קשות ביכולת ההרתעה כנגד הטרור, שהיא יסוד הסיבה להרס הבית. וכן כי הריסה חלקית משדרת חולשה, פוגעת בהרתעה וגם מותירה למשפחת המחבל אחיזה קניינית בקרקע.

בסיכומה של העתירה נכתב: “עתירה זו הוגשה בשם משפחת סלומון ששלושה מבניה נטבחו ע”י רוצח שפל וחייהם לא ישובו להיות יותר כמו שהיו. ייתכן מאוד והרתעה מוגברת כנגד הטרור וסביבת גדילתו הייתה מונעת אסון נורא זה.
את המתים איננו יכולים להשיב אך בכוחנו לפעול ולהתריע על אוזלת היד כנגד אותו טרור אכזרי והרסני. לקרובי הנטבחים ובניהם יהיה נחמה פורתא אם ע”י פעילותיהם ימנעו בעתיד פשעים דומים.

העותרים פונים לבית המשפט הנכבד להורות למשיבה להשלים את המלאכה אותו החלה ולהרוס את הבית כליל למען יראו וייראו כי לרוצחים שפלים אין מחילה ומעשיהם לא ישתלמו. העותרים מבקשים מבית המשפט הנכבד לאפשר למשיבה להחזיר לעצמה את יכולת ההרתעה כנגד הטרור ובכך לקיים את החובה הבסיסית כלפי אזרחיה להגן על חייהם וביטחונם”.