עוד נס יהודי: יצחק טויב, המכונה רובשקין 2, שב ארצה

לפני כחצי שנה נעצר יצחק טויב בצרפת בחשד להונאה וגניבה מתוחכמת של כספי מע"מ בהיקף של עשרות מיליוני דולרים • לאחר מאמצים מרובים הוא שוחרר בערבות • אמש , בשעות הלילה המאוחרות, שב ארצה, אחרי שבית המשפט הצרפתי אפשר לו יציאה מהמדינה לזמן בלתי מוגבל
נחמן גור
ז' טבת התשע"ח / 25.12.2017 21:43
הפגישה המרגשת של בני משפחת טויב עם אבי משפחתם יצחק טויב, אמש בנתב"ג, סגרה מעגל של חצי שנה קשה שעברה על בני המשפחה.

תחילתו של הסיפור לפני מחצית השנה, עת נעצר יצחק טויב בצרפת.

לאחר מאמצים מרובים הוא שוחרר בערבות. אמש , בשעות הלילה המאוחרות, שב ארצה, אחרי שבית המשפט הצרפתי אפשר לו יציאה מהמדינה לזמן בלתי מוגבל.

מי שליווה אותו בכל העת הזו היה עו"ד מרדכי ציבין, הידוע בקשריו המסועפים ברחבי העולם, מהם לא שגרתיים, ובין היתר במדינות ערב.

ציבין נכנס לתמונה וטיפל בפרשה יחד עם עו"ד גולנל. בתחילת הטיפול התייעץ ציבין עם עו"ד צרפתי, ששימש בעבר שר המשפטים בממשלת צרפת, ואשר טיפל עמו בעבר יחד בכמה תיקים נוספים.

טאוב נעצר בעקבות חקירה מקפת של שלטונות צרפת בקשר להונאה וגניבה מתוחכמת של כספי מע"מ בהיקף של עשרות מיליוני דולרים. הפרשה התפרסמה בכלי תקשורת רבים בצרפת.

שמו של טויב שורבב בטעות, ואכן, בית המשפט שוכנע שטויב לא הכיר אף גורם המעורב בפרשה, ולמעשה הוטעה ע"י מספר נאשמים.

נדגיש כי בפרשה מעורבים ישראלים נוספים.

1

במהלך הטיפול נפגשו גולנל וציבין בארץ ובצרפת עם האדמו"ר מנדבורנה כדי להתייעץ ולקבל את ברכתו.

טויב הודה לעו"ד ציבין על ההצלחה, הטיפול המסור והאיכפתיות כמו גם לעו"ד הצרפתי גולנל.

 ציבין אמר: "אני שמח שהפרשה נגמרה ועל הסבל הרב של מרשי ללא הצדקה, שבא אל קיצו. אני מודה למערכת המשפט, לשירות בתי הסוהר ולגופים אחרים בצרפת אשר היו מעורבים בעניין, על ההבנה, ההתחשבות וההגינות. לא כך נוהגות כיום מערכות משפט כשמדובר בעבירות כלכליות והלבנת הון. עיין ערך שלום מרדכי רובשקין אשר שוחרר מהכלא בארה"ב בשבוע שעבר כתוצאה מחנינה שהעניק לו הנשיא טראמפ לאחר שנגזרו עליו 27 שנות מאסר. ושלא ישתמע מדבריי שמערכות המשפט ברוב רובו של העולם נגועות באנטישמיות. במפורש ומניסיוני, לא! נדירה התופעה, שיהודי מורשע או יושב בכלא – בשל יהדותו, התקופות האלה עברו מהעולם, זה שהגוים לא אוהבים את היהודים, לא אומר שהיהודים לא אוהבים כסף…"

הדפס כתבה

2 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  פייק ניוז
  26/12/2017 09:05
  משתמש אנונימי (לא מזוהה)
 1. איך אתם משווים?

 2. קשה לי מאוד עם המשפט האחרון שאמר עו"ד ציבין
  09/04/2018 19:10
  יוסי
 3. "התקופות האלה עברו מהעולם, זה שהגוים לא אוהבים את היהודים, לא אומר שהיהודים לא אוהבים כסף…"
  ???
  משפט עם קונוטציה אנטישמית ושלילית
  חבל