חכמתו של דיין: כך הובילה הצגת חנוכה לפתרון עגינות וסרבנות גט

תושב פתח תקווה, סרבן הופעות סדרתי, הובא כשהוא עצור ומלווה על ידי סוהרי השב"ס אל הדיין התורן בבית הדין בפ"ת • חקירת הדיין העלתה: הבעל, שיפוצניק מזדמן, עזב את הבית לפני למעלה משלוש שנים ומאז לא התראה עם אשתו וילדיו מה עשה?
יוסף גרינבוים
כ"ט כסלו התשע"ח / 17.12.2017 15:37

הצגת ילדים בחנוכה בשילוב רגישות, נחישות וחכמת חיים של דיין תורן בבית הדין הרבני – הובילו לסיום סיפור ממושך של סרבנות גט ועגינות.

לשולחנו של הרב אריאל ינאי, הדיין התורן בבית הדין הרבני האזורי בפתח תקווה, הגיע בעל כשהוא עצור ומלווה על ידי סוהרי השב"ס. מסתבר כי האיש, תושב פתח תקווה, היה סרבן הופעות סדרתי ולא התייצב לדיוני בית הדין הרבני למעלה מעשר פעמים למרות צווי ההבאה.

במקביל, הוצאה נגדו פקודת מעצר מההוצאה לפועל בשל חובות מזונות.

הדיין התורן, הרב אריאל ינאי, החליט להיכנס לעובי הקורה למרות שעיקר הסכסוך נידון בבית המשפט לענייני משפחה ותביעת הגירושין מתבררת בהרכב אחר של בית הדין.

לאחר חקירה ממושכת העלה הרב ינאי כי הבעל, שיפוצניק מזדמן, עזב את הבית לפני למעלה משלוש שנים ומאז לא התראה עם אשתו וילדיו.

ענייני הרכוש והמזונות נידונים בבית המשפט לענייני משפחה שהשית עליו 4,400 שקלים כדמי מזונות, שכמעט ולא שולמו.

בשלוש השנים האחרונות הבעל לא ראה את ילדיו ואף לא דרש זאת – וכשביקש לאחרונה לראותם נקבע כי יוכל לפוגשם רק במרכז קשר בפיקוח עובדים סוציאליים.

למרות שענייני בני הזוג מתבררים בבית המשפט למשפחה ותיק הגירושין נידון בהרכב אחר, החליט הדיין התורן שלא להסתפק בפתרון דמי הערבות והשחרור מההוצאה לפועל. הרב ינאי דובב את הבעל ארוכות ואת האישה, וניסה לפשר ביניהם, בניסיון להגיע לגט בו ביום.

לאחר שיחת ריכוך ממושכת עם האב ועם האישה ובא כוחה, הציע בית הדין לצדדים כי האב ייקח את ילדיו להצגת ילדים בחנוכה, יחד עם אשתו או מי מבני משפחתה, ושכנע את האם להסכים לכך ולוותר הן על התביעה בהוצאה בפועל והן על צו המעצר – ובלבד שיינתן גט בו ביום.

לאחר שעה ארוכה הצליח הרב ינאי לגשר בין הצדדים, זימן את סופר הגיטין והעדים, ובני הזוג התגרשו באותו היום.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
    ירבו דיינים כאלו בישראל
    17/12/2017 15:57
    חיים
  1. דיין מסור וחכם