כ-40 מפגינים חילונים הגיעו בצהרי שבת להפגין מול בית משפחת דרעי

אחרי שחוק המרכולים עבר בקריאה ראשונה: מפגינים חילונים ניסו להיכנס לשכונת הר נוף החרדית כדי להפגין מול בית יו"ר ש"ס, אבל המשטרה חסמה את דרכם • יוזם ההפגנה: החלטנו שעד שהחוק הזה או יפול או יעבור בקריאה שלישית, אנו נפגין בכל שבת מול ביתו עם מגפונים ושלטים
אריה ריבקינד
כ"ח כסלו התשע"ח / 16.12.2017 19:18

המאבק על השבת: כ-40 מפגינים חילונים הגיעו בצהרי יום השבת להפגין מול ביתו של יו״ר ש״ס, שר בפנים אריה דרעי, בעקבות אישור חוק המרכולים.

המשטרה חסמה את המפגינים, שהגיעו מהריכוזים החילונים בירושלים, מלהיכנס לשכונת הר נוף החרדית.

המפגינים נשארו להפגין בכניסה לשכונה, תחת אבטחה משטרתית, והודיעו בסיום ההפגנה כי יגיעו להפגין בכל שבת.

קבוצת המפגינים ידועה בהפגנות קבועות מידי שבוע ברחוב הנביאים.

ישי פולברמכר, בן 22 מירושלים המארגן את ההפגנה, הסביר בגלובס את הרקע למחאה: "במשך כל ה-5 חודשים האחרונים אנחנו מפגינים כל שבת ברחוב הנביאים בירושלים שהוא בדיוק קו התפר בין השכונות החרדיות והחילוניות. הסיבה שיזמנו את זה היא בגלל האלימות של החרדים, שמגיעים בשבת בצהריים למקומות הבילוי שלנו ומתחילים לקלל, לזרוק אבנים, זורקים זבל וממש מטרידים את כל מי שבא לבלות בשבת עד כדי פגיעה פיזית באנשים וברכוש.

"ברגע שחוק המרכולים עבר בקריאה ראשונה נחרדנו, כי אנחנו מבינים את המשמעות של החוק ואת ההשלכות שלו והחלטנו שצריך להגביר את הכוח. החלטנו שעד שהחוק הזה או יפול או יעבור בקריאה שלישית, אנחנו נפגין בכל שבת מול ביתו של דרעי עם מגפונים ושלטים, מתוך כוונה להראות שיש כאן ציבור חילוני שלא ישתוק על זה".

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
    אשריך ר' אריה שנתפסת על דברי תורה
    16/12/2017 22:05
    רבי
  1. עם ישראל אתך לאורך כל הדרך