ירי מעזה: 'כיפת ברזל' יירטה שתי רקטות – אחת מעל שדרות; צה"ל תקף

'כיפת ברזל' יירטה שתי רקטות ששוגרו הערב מעזה: ארבעה בני אדום לקו בחרדה • בסך הכל שוגרו 14 רקטות מהרצועה מאז יום חמישי שעבר • בישראל העבירו מסר מאיים לחמאס: "צה"ל יחריף דרמטית את התגובות" • צה"ל תקף הלילה שלושה אתרי אימון ואחסנת נשק השייכים לחמאס
חיים טוויל
כ"ה כסלו התשע"ח / 13.12.2017 21:14

אזעקת צבע אדום הופעלה הערב (רביעי) ביישובי עוטף עזה, בשדרות ובחוף אשקלון.

מטח של מספר רקטות נורה לעבר עוטף עזה והעיר שדרות מצד מחבלים מעזה.

בצה"ל אישרו כי מערכת כיפת ברזל יירטה שתי הרקטות שנורו. אחד היירוטים התבצע מעל שטח העיר שדרות.

דקות לאחר מכן התפוצצה רקטה נוספת במועצה האזורית אשכול בשטח פתוח. בשל מיקום הנפילה – לא הופעלה התרעת צבע אדום.

מעיריית שדרות נמסר, כי שלושה בני אדם לקו בחרדה ואדם נוסף נפצע קל בעת שרץ למרחב המוגן. "אנו שבים וקוראים לכם להיות ערניים ולהישמע להנחיות פיקוד העורף. חשוב להדגיש, כי נכון לשעה זו אין הנחיות מיוחדות מפיקוד העורף".

בתגובה לירי תקף צה"ל באמצעות חיל-האוויר שלושה יעדים השייכים לארגון הטרור חמאס ומשמשים כאתרי אימון ואחסנת אמצעי לחימה.

"מדינת ישראל לא תאפשר פגיעה או ניסיון פגיעה באזרחיה ותוסיף להגן עליהם ועל ריבונותה באופן חד ונחרץ", אומר דובר צה"ל. "ארגון הטרור חמאס, השולט ברצועת עזה מצעיד את תושבי עזה לחיי עוני, הרס וייאוש ועליו מוטלת האחריות למצב".

בסך הכל שוגרו 14 רקטות מרצועת עזה מאז יום חמישי שעבר.

לפי חדשות 2, גורם בכיר איים היום כי צה"ל יגביר באופן משמעותי את התגובות לירי הרקטות מעזה – אם יימשך הירי מהרצועה, וכי במערכת הביטחון כבר ערוכים להחרפה דרמטית בתגובות וליום שממנו ואילך כבר לא יבליגו.

גורם ביטחוני בכיר אמר לחדשות 2: "הסבלנות הולכת ופוקעת, אם דבר לא ישתנה, לא נישאר עם תגובות מדודות".

לדברי הגורם הביטחוני החמאס לא מתאמץ לעצור את הירי, שגורם לארגונים שונים לרצות להצטרף לשיגורי הרקטות, וכי בצה"ל מעדיפים לתת לחמאס עוד כמה ימים ולא להחריף את התגובות כבר מחר.

הדפס כתבה

2 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  לא לפחד מהערבים. כל הזמן מאיימים להשמידנו, זה לא חדש !!!
  14/12/2017 00:51
  אזרח ישראלי
 1. להיכנס בהם חזק, לכתוש את עזה, לא לפחד מהעולם !!! אנחנו צריכים להתאים עצמינו לכללי הג'ונגל המוסלמי באיזור !!! לערבים אין חוקים, אין הומניות והתחשבות . הם יורים כדי להרוג , ועל כך נאמר :"הבא להורגך, השכם להורגו" !!!

 2. לכתוש את עזה !!!
  14/12/2017 00:55
  סטודנט
 3. לא לפחד מהעולם. אויבינו בעולם, ואירגוני השמאל בארץ, ימשיכו להוציא דיבת חיילי צה"ל רעה !!! הערבים חייבים לפחד. רק גבורה ואומץ שלנו, יכניעו את הנבלות, שיכנסו למחילות שלהם !!! ואת החכים הערבים, לאסור בכלא, ולא לשלם להם משכורות, לרדוף אותם ואת משפחותיהם, כדי שיחשבו פעמיים, אם להתסיס ולהמריד את העם המטומטם שלהם. לתלות על עץ גבוה, את זחלקה-המן הרשע, וחבר מרעיו !!!