בשערי העיתונים בגרמניה: הפגנת מוסלמים הורחקה מהדלקת החנוכיה

מוסלמים תיכננו להפגין נגד ישראל וארה"ב ב'שער הניצחון' של ברלין לצד טקס הדלקת נר חנוכה של שליחי חב"ד, אבל ברגע האחרון מיקומה שונה בהתערבות מפכ"ל המשטרה • התוצאה: ההדלקה זכתה לדיווחים במהדורות הטלוויזיה ובשערי העיתונים הראשיים
נתן פרל
כ"ה כסלו התשע"ח / 13.12.2017 15:30
חנוכיית חב"ד בברלין, צילום רפאל ארליך

מאז ההכרזה ההיסטורית של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ על הכרה בירושלים כבירת ישראל, נערכות בגרמניה הפגנות על ידי קיצונים מוסלמים.

בהפגנות מונפים שלטים ובהם קריאות נגד ישראל וארה"ב.

אחת ההפגנות תוכננה להיערך זמן קצר לפני הדלקת החנוכייה הגדולה ב'שער הניצחון' בברלין, המאורגנת כמידי שנה על ידי שליחי חב"ד בעיר.

מארגני ההפגנה השיגו אישור מבעוד מועד, והדבר גרם לכאב ראש עבור הקהילה היהודית.

"היה ברור לנו שאם ההפגנה תערך פה בשעת ההדלקה תהיה קטסטרופה", סיפר רב הקהילה היהודית בברלין הרב יהודה טייכטל. "מאחר ומארגני ההפגנה כבר השיגו אישור, פנינו לצמרת המשטרה, והמפכ"ל החליט להעתיק את ההפגנה למקום אחר".

הדרמה של הרגע האחרון הסבה את תשומת לבם של כלי התקשורת, שמיהרו לשגר את נציגיהם להדלקה החגיגית, שנערכה בהשתתפות יהודים רבים – ואותה הוביל הרב טייכטל יחד עם המארגן, שליח חב"ד הרב שמואל סגל.

"בשל הרגישות המשטרה פרשה כוחות רבים והמקום היה מאובטח ברמה גבוהה", מספר הרב טייכטל, "בפועל, בשל הנסיבות, ההדלקה השנה זכתה ל'פרסומי ניסא' הגדול ביותר בכל הזמנים. אתמול זה פתח את מהדורות החדשות והבוקר ההדלקה מככבת בשערי העיתונים הגדולים בגרמניה".

לדבריו, "ההדלקה שלנו חידדה את ההבדל מול ההפגנה שלהם. מול אירוע שכולו חושך ושנאה, אנחנו הפצנו אור, אהבה ושמחה".

שערי היעתונים בגרמניה

הדפס כתבה

2 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  מחריד
  13/12/2017 17:14
  אליהו
 1. אני גר בברלין וגם בתל אביב ברלין עיר מצוינת אך בזמן האחרון לאחר נאום נשיא אמריקה על ירושלים בירת ישראל לנצח יש בברלין מוסלמים שלא מרוצים מהעינין ונגד היהודים ויש גם מעט אלימות נגד יהודים מארץ ישראל זה מצב לא תקין

 2. מי שנולד מוסלמי . מסכן בעל כורחו . אין להם תקנה בעולם הזה ולא בעולם הבא.
  13/12/2017 18:37
  שמילוביץ
 3. מי שנולד מוסלמי או שמאלן . מסכן בעל כורחו . אין להם תקנה בעולם הזה ולא בעולם הבא.
  הייעוד של דת האיסלם והשמאל נוראה שבאה לעולם היא. להרוס . לשבור . לגנוב . לאנוס. לשקר ועוד ועוד….. לצערי זה עובדה קיימת ומצערת שמפילה את המוסלמים השפויים אם יש דבר כזה. חג חנוכה שמח. ובנרות הללו אנו מפיצים אור והם שינאה זה כל ההבדל.