שתי נשים חרדיות מירושלים כלואות בכלא בברלין בחשד לגניבה מחנות

שתי הנשים - אם ובתה - תושבות ירושלים, שיצאו לטיול קבוצתי, נעצרו ביום שלישי בצהרים באשמת גניבה מרשת 'פריימאק' • הן כלואות בכלא נשים, עד לדיון שאמור להתקיים ביום שני הבא • "עברו שם התעללות נוראית. לקחו מהן את כל החפצים האישים שלהן, כולל הפאות"
נתן פרל
י"ט כסלו התשע"ח / 07.12.2017 10:28
ברלין

סיוט בבירה הגרמנית: שתי נשים חרדיות – אם ובתה – תושבות ירושלים, שיצאו לטיול קבוצתי של נשים חרדיות, נעצרו ביום שלישי בצהרים באשמת גניבה – וכעת הן כלואות בכלא נשים, עד לדיון שאמור להתקיים ביום שני הבא.

הפרשה החלה ביום שלישי בצהרים, כאשר הנשים, שהיו באמצע מסע קניות ברשת 'פריימאק' באלכסנדרפלאץ, עוכבו על ידי מנהלי החנות בגין חשד לגניבה. בתחילה הן עוכבו במחסן של החנות, עד בואם של כוחות המשטרה.

הנשים מכחישות שגנבו וטוענות כי הבת התקדמה אל האם עם בגדים מהחנות, ולא הבחינה כי היא עומדת מעבר לגבולות החנות.

בן משפחה מספר לחרדים 10: "הן נלקחו לבית המעצר המקומי, שם הן היו כלואות  כ-24 שעות עד לדיון שהתקיים ביום רביעי. הן עברו שם התעללות נוראית. בין היתר לקחו מהן את כל החפצים האישים שלהן כולל הפאות – תוך ניתוק כל קשר עם יתר נשות הקבוצה".

לדבריו, "האמא עברה לבית החולים לטיפול, בעקבות תסבוכת שהיא נכנסה אליה בעקבות אירוע – אותו היא לקחה בצורה קשה מאוד".

רשויות הכלא הסבירו כי על פי הנהלים, נאסר על עציר להכניס חפץ זר ולכן נלקחו הפאות.

לאחר הדיון שהתקיים בבית משפט מקומי, הועברו האם והבת – הנמצאת בהריון – לכלא נשים, שם הן מוחזקות עד לדיון הבא שיתקיים ביום שני, כאשר לפי התוכנית המקורית הן היו אמורות לשוב לארץ, יחד עם יתר נשות הקבוצה, ביום שישי בבוקר.

בן המשפחה: "אנחנו ממש לא מבינים איך חופשה רגילה התהפכה להן בגלל אנטישמיות אטומה".

שליחי חב"ד בברלין, הרב שמוליק סגל והרב יהודה טייכטל, שעורבו בפרשה, מסייים לנשים באספקת אוכל כשר ופועלים מול הרשויות המקומיות כדי להביא לשחרורן או לפחות לשיפור תנאי המעצר שלהן.

במקביל, בני המשפחה פנו למשרד החוץ, השגרירות המקומית, כמו גם ללשכות של אריה דרעי ומיכאל מלכיאלי מש"ס, בבקשה שיפעלו לשחרור העצורות.

בני המשפחה אומרים לחרדים 10 כי לשכתו של שר הפנים אריה דרעי פועלת במלוא המרץ, וכי הם מקווים לתוצאות טובות.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
    הכל אנטישמיות???!!
    07/12/2017 14:30
    אני
  1. אני לא מבין, הן עברו על נהלים ועשו דבר בעייתי, בצדק או שלא בצדק, אין בזה שום קשר לאנטישמיות. מה לעשות שבאירופה וארה"ב לא מעגלים פינות, נכון שבישראל היו משחררים אותן אבל לא בגרמניה, הכול לפי הנוהל וכפי שכתוב בספר ככתבו וכלשונו.
    צר לי אבל לא כל דבר מתחבר ישירות לאנטישמיות ונאצים. מספיק עם זה