חייל נרצח בערד: הגיע לרכב של חסיד גור, ניסה לומר משהו – ונפל

חייל בן 19 נרצח ברחוב סמוך לקניון בעיר ערד • "הוא היה בהכרה וניסה להגיד משהו ולא הצליח - ואז הוא נפל על הרצפה" • המשטרה: האירוע לאומני • כוחות המשטרה, ביניהם לוחמים של יחידות מיוחדות, מנהלים מצוד נרחב אחרי המחבלים שנמלטו מהזירה: "יש לדווח על כל אדם חשוד"
יוני גרין
י"ג כסלו התשע"ח / 30.11.2017 22:23

חייל בן 19 נדקר למוות הלילה (ליל שישי) בתחנת אוטובוס ברחוב הקנאים סמוך לקניון בערד.

כוחות הצלה שהוזעקו לזירה העניקו לו טיפול ראשוני במקום, אולם למרבה הצער נאלצו לקבוע את מותו.

מהמשטרה נמסר כי הרקע לאירוע הוא לאומני. כוחות משטרה שהגיעו למקום פתחו במצוד אחר המחבלים ומחסומים הוצבו באזור.

החייל שנדקר ניסה להזעיק עזרה לאחר שנדקר, והגיע לרכבו של חסיד גור – שם התמוטט. החסיד הזעיק במהירות את כוחות ההצלה.

אברהם, חסיד גור שהיה במקום תיאר את האירוע לוואלה: "בא אליו מישהו מאחור ודקר אותו, ראיתי אותו שכוב. חבר שלי ניסה לעצור את הדימום. הוא לקח מגבת וניסה לחסום את פצע הדקירה. כוחות מד"א הגיעו למקום ופינו אותו למנחת. הדקור פשוט קפץ מול כלי הרכב. כל הרכב מוכתם בדם", סיפר.

אברהם הוסיף: "הוא היה בהכרה וניסה להגיד משהו ולא הצליח, ואז הוא נפל על הרצפה".

דובר צה"ל מסר: "הלילה נהרג חייל צה"ל כתוצאה מדקירה.  הודעה נמסרה למשפחתו. צה"ל משתתף בצער המשפחה וימשיך ללוותה".

מהמשטרה נמסר: "בתום תחקור ראשוני של כוחות המשטרה בזירה עולה כי ככל הנראה הרקע לאירוע הדקירה במהלכו נמצא צעיר כשהוא דקור במצב קשה מאוד הוא לאומני. שוטרי משטרת ישראל עורכים סריקות ופועלים לאיתור החשודים בדקירה שנמלטו מהמקום".

בהודעה נוספת של המשטרה נמסר:

"כוחות גדולים של משטרה ממשיכים בחקירת האירוע וסריקות אחר החשודים במעשה בו נדקר למוות צעיר בעיר ערד הערב.

כוחות המשטרה, ביניהם לוחמי יחידות מיוחדות, סורקים את האיזור בו נדקר הבחור ובמעגלי סריקה רחבים, תוך ביצוע פעולות במישור הגלוי והמודיעיני לאיתורם של החשודים שנמלטו מהמקום.

כפי שצוין בהודעה הקודמת, להערכת המשטרה מדובר באירוע על רקע לאומני ומשכך פועלת המשטרה יחד עם גורמי ביטחון נוספים במהירות הנדרשת ומשנה זהירות.

יחד עם זאת מדגישים במשטרה, כי הכוחות פרוסים בעיר ואל לציבור לחשוש ויש לדווח על כל אדם חשוד על מנת שיגיעו השוטרים והלוחמים המיומנים במהרה לכל קריאה ודיווח אודות כך".

פאראמדיק מד"א זיו שפירא סיפר: "כשהגענו למקום ראינו צעיר כבן 20 שוכב מחוסר הכרה ללא דופק וללא נשימה עם פצעי דקירה בפלג גופו העליון, הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים וביצענו פעולות החייאה מתקדמות שבסופן נאלצנו לקבוע את מותו".

ישראל רובינשטיין, ראש סניף איחוד הצלה בערד: "מדובר בצעיר שנדקר בפלג גופו העליון ונפצע באורח אנוש. חובשי רפואת חירום של איחוד הצלה סניף נגב ביצעו בו פעולות החייאה מתקדמות אך למרבה הצער נקבע מותו עקב אופי הפציעות הקשות מהן סבל".

וזו הודעה מיוחדת שנמסרה לחסידי גור בעיר: "ליל שישי, ערב שבת וישלח, לכובד אנשי שלומייני היקורים, בעקבות אירוע בטחוני שמתרחש כעת בעיר הציבור מתבקש להישאר בבתים ולא להסתובב בחוצות ללא צורך. בברכת ושכבתם ואין מחריד א גיטע נאכט".

 

הדפס כתבה

2 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  יימח שמו
  30/11/2017 22:37
  מוחמד
 1. אם המחבל הזה ייתפס הלוואי שיהרגו אותו ואחכ השמאלניים המוזרים למינהם יגידו״הוא לא דקר,אנחנו מכירים אותו,הוא בחור טוב״מחבל זבלללללל….

 2. מספיק כבר
  01/12/2017 02:56
  משתמש אנונימי (לא מזוהה)
 3. ימח שמם לעולם ועד שימותו כל המחבלים המטונפים ויתעופפו מהארץ שלנו!
  מוות למחבלים!!