האופוזיציה נגד היועץ החרדי: "לא לחדש החוזה של אברימי קרויזר" • פרסום ראשון

חודש לפני שפג תוקף חוזה ההעסקה של אברימי קרויזר כיועצו של ניר ברקת - באופוזיציה העירונית מתכוונים לסכל את חידוש החוזה • ביום חמישי צפויה מועצת העיר לדון בהצעה לסדר: "העז ברוב חוצפתו להתבטא בפומבי בעניינים פוליטיים" • גורמים באופוזיציה: "חלק מהחרדים יתמכו בהצעה"
חיים בוזגלו
ב' כסלו התשע"ח / 20.11.2017 19:54
אברימי קרויזר

אין כמעט מי שלא מכיר בפוליטיקה החרדית ירושלמית את יועץ ראש העיר אבריימי קרויזר, המשמש בתפקידו מאז בחירת ברקת לתפקיד ראש העיר.

ברקת, שנבחר לתפקיד זו הקדנציה השנייה, הקיף את עצמו – כבר קודם לבחירות בהן ניצח – ביועצים מכלל המגזרים, בהם גם קרויזר – תושב ביישוב מתתיהו – שסייע בידו לגבש תמיכה חרדית שהובילה לבחירתו.

אולם כעת, רגע לפני פקיעת חוזה ההעסקה של קרויזר, באופוזיציה הירושלמית יש מי שמבקשים למנוע את חידוש החוזה.

בהצעה לסדר, עליה חתומים חברי האופוזיציה הכוללת את סיעות ירושלים מאוחדת, ירושלמים, התעוררות ומר"צ – מבקשים החברים שלא להאריך את חוזה העסקה.

"בשנה האחרונה 'היועץ' התערב בנושאים שבמחלוקת ובליבת העשייה הפוליטית של נבחרי הציבור בעירייה", נכתב בבצעה לסדר שהגישו. "בין היתר טמן ידיו היועץ בהסכמים בעלי משמעויות פוליטיות נרחבות פנים מגזריות וכן בין-מגזריות בעיר, ובכך היה שותף 'היועץ' בהעמקת פערים בעיר וביצירת אווירה לא נוחה בין האוכלוסיות בעיר".

בהצעה לסדר אותה מבקשים חברי העירייה להעלות – כותבים החתומים: "'היועץ' העז ברוב חוצפתו להתבטא בפומבי בעניינים פוליטיים ואף התייחס לא פעם לנבחרי ציבור, ובין היתר העביר ביקורת פומבית כנגד סגני ראש עיר וחברי מועצה מהקואליציה כמו גם מהאופוזיציה".

בעקבות כך מבקשים חברי המועצה: "לאור חציית קווים זאת, לאור ההוצאה הניכרת של העירייה על שירותי הייעוץ ולנוכח העובדה ששנת 2018 הינה 'שנת בחירות' שבה צפויים דיונים ציבוריים בנושאים שבליבת העשייה של מועצת העיר וראש העיר, ראוי לאור זאת ולנוכח התנהלותו השנויה במחלוקת של 'היועץ',שלא יאושר להאריך או לחדש את חוזהו עם תום השנה השניה בחוזה שאושר בישיבת הועדה למסירת עבודות".

ברקת

ניר ברקת. צילום: Yonatan Sindel/Flash90

בסיכומו של דבר מבקשים החברים להחליט, כי "מועצת העיר מחליטה שלא לאפשר להנהלת העיר, על ועדותיה השונות ועל תאגידים שבשליטת העירייה, לחתום עם קרויזר על כל חוזה של מתן שירות בין לעירייה על מוסדותיה ותאגידיה ובין לראש העיר בכל דרך ישירה או עקיפה".

יצויין, כי ההחלטה אמורה לעלות לדיון בזמן הקרוב הואיל ובעוד מעט יותר מחודש מסתיים חוזה העסקתו של קרויזר – אך סביר להניח כי חברי הקואליציה יתנגדו להצעה, ובכך יאפשרו את חידוש החוזה.

עם זאת, בשיחה עם חרדים 10 אומרים גורמים במועצת העיר, כי הם מובילים בימים אלו מהלך שיאפשר את היעדרותם או הימנעותם של חברי המועצה החרדים.

"יש כאלו שאישרו לנו שכך יעשו ואם אכן יעמדו במילתם הרי שיהיה לנו רוב להכשיל את חוזה העסקתו של קרויזר", אמרו.

בתגובה אומר קרויזר לחרדים 10: "מדובר בטענות שווא שכמובן אין להם כל קשר לאמת, למציאות ולמהות התפקיד שלי.

זה לא ניסיון ראשון לפגוע בראש העיר באמצעות הכפשת שמי, אך אמשיך לעשות את תפקידי במסירות ובמקצועיות למען ירושלים. כל עוד שראש העיר ניר ברקת יחפוץ בכך.

וזו הזדמנות להודות לו על הזכות שנפלה בחלקי לפעול כעשור למען ירושלים עיר הקודש.

יודגש, במסגרת חוקי הדמוקרטיה מותר לאופוזיציה להעלות לסדר מה שהיא רוצה. ולהשתמש בכלים העומדים לרשותה".

קרויזר

הדפס כתבה

2 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  ברוך שפטרנו מעונשו של זה
  21/11/2017 01:25
  נחשון
 1. קרוייזר צריך ללכת הביתה

 2. זה המבחן האמיתי של דגל התורה
  21/11/2017 15:01
  חיים
 3. זה המבחן האמיתי של דגל התורה