אז כמה שעות באמת עבדה שירה רבן במעון רה"מ ב-19 ימי העבודה?

שירה רבן, העובדת החרדית שעבדה במעון ראש הממשלה, טענה שעבדה מדי יום 10 שעות ללא הפסקה • אלא שמדוח שעות העבודה שלה עולה תמונה שונה לגמרי • כמה? בממוצע בסך הכל כחמש שעות ביום
אריה ריבקינד
כ"ה חשון התשע"ח / 14.11.2017 21:29

כתב התביעה נגד אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו, כולל תיאור נוגע ללב של תנאי העבודה הקשים בהם הועסקה שירה רבן, העובדת החרדית בת ה-24.

גם בראיונות עיתונאיים תיארה רבן ימי עבודה של עשר שעות רצופות ללא הפסקה.

אולם, הערב (שלישי) פרסם העיתונאי עפר חדד בחדשות 2, כי דו"ח השעות שתיעד את עבודתה של רבן חושף תמונה אחרת ומגלה:  מספר שעות העבודה הממוצע שעבדה רבן היה 5.4 שעות ביום.

כך, בחודש ספטמבר עבדה רבן בשלושה ימים בלבד 9 שעות ביום, כאשר בשאר הימים עבדה כחמש שעות בממוצע. בסך הכל עבדה בכל 19 ימי העבודה שלה במעון ראש הממשלה 103 שעות.

מטעמה של שירה רבן נמסר בתגובה: "כשמתעללים בך ומתעמרים בך כל רגע הופך לנצח".

בתוך כך, פרקליטיה של שירה רבן, פרסמו הערב הודעה ממנה עולה כי הם כבר הגישו את כתב התביעה המתוקן נגד רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו.

מוקדם יותר היום (שלישי) הורה נשיא בית הדין האזורי לעבודה בירושלים, השופט אייל אברהמי, לעורכי דינה של שירה רבןלהגיש כתב תביעה מתוקן בשמה, בתוך 21 יום.

השופט  הורה גם לציין במפורש בכתב התביעה את שמה של רבן, וקבע כי אין כל עילה לאסור את פרסום שמה.

עוד קבע השופט, כי יש להסיר מכתב התביעה כינויים משפילים כגון "השפחה", ותיאורים משפילים מיותרים נוספים שכתבו עורכי דינה של רבן.

עם זאת, השופט החליט שלא להיענות בשלב זה לבקשת עורך דין יוסי כהן, פרקליטה של רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, למחוק אותה מכתב התביעה, מאחר שלטענתה לא היא היתה מעסיקתה של רבן.

לצד זאת הורה השופט לעורכי דינה של העובדת החרדית להבהיר באופן מדויק בכתב התביעה המתוקן מהי העילה לצירופה של נתניהו כנתבעת: האם לדעת התובעת שרה נתניהו היא המעסיקה בפועל שלה או האם מדובר במדינה.

רק לאחר הגשת כתב התביעה המתוקן, יוכלו עורכי דינה של נתניהו להגיש פעם נוספת את הבקשה למחיקתה כנתבעת – ואז ידון בית הדין בבקשה.

הדפס כתבה

3 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  מעמד מביש. עורכי דינה של גב' רבן לא למדו ולא הפנימו מאום
  14/11/2017 22:27
  אבי
 1. כתב תביעה מחורר כדבעי. נתונים שאינם מדויקים בלשון המעטה. מה שלכאורה פרסום וכסף עושה לאנשים. אף פעם לא הבנתי למה !? הרי הנפילה יכולה להיות הרבה יותר גדולה ומכוערת. תחשבו שוב עורכי הדין של התובעת ויחצני"ה.

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)   18/11/2017 11:36

   אם אבותינו חיו מאות שנים, כנראה גם השעות נמדדו אחרת.
   כאשר אנשי תורה עובדים שעה, כמוהם כעשר שעות חילוניות

 2. חנקוגלו
  18/11/2017 11:38
  משתמש אנונימי (לא מזוהה)
 3. מה ביבי הבטיח לה שתיתן עדות ללא בסיס נראה לעין?