אבי גבאי תקף את השמאל ו'חטף' מלפיד: "סבא שלי לא היה יהודי?"

יו"ר יש עתיד תקף את יו"ר העבודה אבי גבאי על אמירתו ש"בשמאל שכחו מה זה להיות יהודים": "הניסיון להחליט לאחרים מה זה להיות יהודי הוא ניסיון מקומם. אפשר לפנות למרכז, אבל לא צריך לשחזר את הרגעים הכי גרועים של נתניהו" • הצהיר: "גם אם אבי גבאי יחבור אליי אפנה לליכוד"
אריה ריבקינד
כ"ה חשון התשע"ח / 14.11.2017 10:04
יאיר לפיד

יו"ר מפלגת יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, הגיב הבוקר (שלישי) לדבריו של יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי, לפיהם יסכים להיות מספר 2 שלו -  אם יהיו לו יותר מנדטים, והצהיר כי גם במקרה כזה,  הוא ישאף להקים ממשלת אחדות עם הליכוד.

"אם גבאי יבחר בי אני אפנה גם לליכוד כי המדינה זקוקה לממשלת אחדות לאומית", אמר לפיד בראיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב'. "עד אז אני מציע לכל הפוליטיקאים הישראלים להפסיק להתעסק בעצמם ולהתעסק במהות, יהיו בחירות והציבור יחליט".

לפיד תקף בראיון את גבאי על אמירתו אמש כי "השמאל שכח מה זה להיות יהודים".

לדברי לפיד, "הניסיון להחליט לאחרים מה זה להיות יהודי הוא ניסיון מקומם. כמו שהוא אמר שמי שלא מאמין באלוהים הוא לא יהודי. למה סבא שלי לא היה יהודי? למה הנאצים ניסו להרוג אותו? אפשר לפנות למרכז, אבל לא צריך לשחזר את הרגעים הכי גרועים של נתניהו".

לפיד התייחס בראיון גם אל תיק 3000, ואמר: "נתניהו בלחץ כי פרשת הצוללת סוגרת עליו. זה ברור שהוא ייחקר, זה ביטחון המדינה, קודש הקודשים. האנשים הכי קרובים אליו בעולם מסובכים עד צוואר. קו ההגנה שלו הוא שהוא לא יודע מה קורה סביבו – אם זה נכון הוא לא כשיר להיות ראש ממשלה.

"אם אנחנו רוצים מדינת חזקה אנחנו צריכים מדינת חוק, הצבא הזה צריך להילחם בשביל משהו והדבר הזה הוא מדינה דמוקרטית מתוקנת".

הדפס כתבה

2 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  נכון, סבא שלך לא היה יהודי.
  14/11/2017 17:07
  חיים
 1. וגם אתה לא יהודי

 2. אבי גבאי
  25/02/2018 00:50
  טובי
 3. יהודי זה לא רק בתעודת זהות,מי שמשתף פעולה לפגוע בהלכות הוא ממש לא מתאים להיות ראש ממשלה