'הילדים שלו בכו': שוטרים היכו אב שלא שילם ברכבת הקלה • מזעזע

מאבטחים של עיריית ירושלים ושוטרים עצרו אמש באלימות מזעזעת חסיד ברסלב - לעיני ילדיו הקטנים והבוכיים • עד ראייה לחרדים 10: "הילדים אמרו לי - תעשה טובה, תשחרר את אבא שלנו, אנחנו לא יכולים לראות את זה" • המשטרה: "התנהגות החשוד לאורך כל האירוע הייתה פסולה ופלילית"
חיים טוויל
כ"ה חשון התשע"ח / 14.11.2017 10:44

הרכבת הקלה שוב בלב עימות: אמש (שני) תועדו מאבטחים של עיריית ירושלים ושוטרים מבצעים מעצר אלים של חסיד ברסלב – לעיני ילדיו הקטנים, לאחר שעלה לרכבת הקלה מבלי לשלם עבור אחד מילדיו.

ברכבת הקלה טוענים כי פקחי הרכבת לא היו מעורבים באירוע, וכי מדובר במאבטחים השייכים לעיריית ירושלים ושוטרים, שעצרו אותו בגין תקיפת שוטר.

התיעוד המזעזע של המעצר, בעוד ילדיו הקטנים של האב, עומדים מולו ובוכים, עוררו סערה ברשתות החברתיות.

עד ראייה, שאף הסדיר את תשלום הקנס – סיפר לחרדים 10:  "הגעתי למקום ואני רואה שוטר ומאבטח עומדים ומעכבים בנאדם. אני רואה אותו צורח. שאלתי: 'מה קרה'? אומרים לי: מה אתה מתערב? אמרתי: 'סליחה, אני מכיר אותו'. ואז הם מדביקים אותו לקיר של התחנה. בא שוטר, ההוא קצת התנגד, השוטר דפק לו ת'ראש בתוך התחנה.

"כשראיתי את זה, פשוט דחפתי את השוטר, העפתי אותו הצידה – ואמרתי לו:  'סליחה, אני לוקח את האירוע פה. תזוז עשית דבר פלילי'.

"הבנאדם ראה אותי, שאני בא לצידו, דבר ראשון הוא נרגע. ואז הגיעה תגבורת של יס"מ. בהתחלה הם רצו לדחוק אותי, עד שהם ראו שבאתי להרגיע את המצב, אז הם נתנו לי לנהל את האירוע. סגרתי את הפינה עם המשטרה שישחררו אותו.

"הילדים שלו בכו, ראו את כל הבלאגן, ואני קולט שהילדים צורחים לי מהתחנה שאני אבוא. אני רץ אליהם והם אומרים לי: תעשה טובה, תשחרר את אבא שלנו, אנחנו לא יכולים לראות את זה. אמרתי להם: 'אל תדאגו, תוך שתי דקות הוא משתחרר'. ובאמת לקח לי קצת זמן, עשר דקות, שיחררתי את הבנאדם – וכל זה היה מול הפנים של הילדים שלו.

"הילדים שלו, אני מדבר איתך ילדים בגילאי שבע, התקשרו לאמא שלהם, ומספרים שנותנים מכות לאבא שלהם. כאילו תבין איזה מצב, ילדים בני חמש-שבע… בסוף שיחררנו אותו וברוך ה' הכל נגמר".

מהמשטרה נמסר לחרדים 10: "מדובר בתיעוד חלקי המציג רק את סופו של אירוע, במהלכו נעצר חשוד שסירב לשלם עבור נסיעה ברכבת הקלה וסירב להזדהות כחוק, תוך שהוא משתולל צועק ודוחף את השוטרים והפקחים.

"האירוע החל כשפקחים של הרכבת הקלה בירושלים ביקשו את עזרתו של שוטר בזיהוי אזרח שסירב לשלם בעבור נסיעתו ברכבת. השוטר ביקש מהאזרח להזדהות שוב ושוב, כשזה מסרב, לא נשמע להתראות השוטר שביקש להרגיעו, צועק ודוחף את השוטר והפקחים.

"עם עצירת הרכבת בתחנה ולאחר שהחשוד המשיך להשתולל ולסרב לעיכוב, נעצר החשוד על ידי השוטרים שהיו במקום וסייעו בהשתלטות עליו.

"גם אם לעולם תיעוד חלקי של מעצר חשוד משתולל בליווי צרחות ברקע לא יהיו נעימים לצפייה, הרי שבמקרה זה התנהגות החשוד לאורך כל האירוע הייתה פסולה ופלילית, והיא שהובילה למעצרו שבוצע כדין".

חברת 'סיטיפס', המפעילה את הרכבת הקלה: "במהלך ביקורת שגרתית ברכבת תקף באלימות אחד הנוסעים שוטר שביקש לזהותו. רק לאחר ששוטרים נוספים ומאבטחים של העירייה הגיעו לסייע לשוטר המותקף, הצליחו להשתלט על התוקף ועצרו אותו בגין תקיפת שוטר".

הדפס כתבה

7 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  מה מזעזע?
  14/11/2017 14:43
  שלום
 1. מה אתם רוצים? שיתנו לו לנסוע בלי לשלם ובלי להזדהות?
  אנחנו במדינת חוק

 2. מצער ומזעזע
  14/11/2017 14:56
  אלון
 3. הבעיה נעוצה בכך שהתחנות פתוחות. לו היו סגורות, באופן שרק בעל כרטיס יכול להכנס לתוכן וממילא גם לרכבת, לא היינו עדים למקרים ה מ ז ע ז ע י ם הללו.

 4. לא פלא - ציונאצים בפעולה
  15/11/2017 02:27
  דנה
 5. תקראו את הספר "שרופי הכבשנים מאשימים " ותבינו הכלללל

  ניתן להורדה חינמית דרך גוגל

 6. 11 אנשים גונבים ומה שמזעזעז את חרדים10
  15/11/2017 07:42
  מזועזע
 7. זה שמונעים ממנו מלהמשיך לגנוב..

 8. חצי אמת גרועה משקר - מול כל אדם, גם אם הוא ירא שמים
  15/11/2017 08:12
  איש
 9. הצגת חלק מהדברים משבשת דעת אדם

 10. איכסה של שוטרים
  16/11/2017 10:07
  משתמש אנונימי (לא מזוהה)
 11. לצערי מכיוון שהשוטרים מורגלים בהתעסקות עם פושעים אלימים שמתנגדים למעצר, הם מראש מגיעים בגישה אלימה, כשהיא ממש לא לצורך, אלימות מיותרת ואטימות מוחלות

 12. כל הכבוד למשטרה
  18/11/2017 23:54
  עד ראיה
 13. האדם הזה עשה גזל
  והתנהג בצורה בוטה וחסרת כל כבוד במקום ציבורי
  בושה שעם התנהגות כזאת הוא מציג את עצמו כאדם דתי
  איזה ערכים אלו?? איזה דוגמא הוא משמש לילדים? להתנהג בפרעות ולגזול??
  גועל נפש