האטימות של 'סיטיפס': פקחים נתנו דו"ח לחרדית בגלל חצי שקל • צפו

אטימות ברכבת הקלה: אישה פנתה אל פקח וטענה כי הכרטיס שלה לא עובר במכונת התיקוף כיוון שיש בו 5.40 שקלים במקום 5.90 ש"ח • הפקח הוריד את הנוסעת מהרכבת ונתן לה דוח, על אף בכייה ותחנוניה • סיטיפס: "הבקריםו שמרו על איפוק וכבודה של הנוסעת לכל אורך האירוע"
חיים טוויל
י"ט חשון התשע"ח / 08.11.2017 17:08

אישה חרדית שעלתה היום (רביעי) אל הרכבת הקלה בירושלים גילתה כי כרטיס הנסיעה שלה לא עובר במכונת התיקוף, כיוון שחסרו לה 50 אגורות ממחיר כרטיס – 5.40 שקלים במקום 5.90 שקלים.

אלא שאז, לאחר שפנתה ביוזמתה אל פקח שעלה אל הרכבת יחד עמה – היא הורדה ממנה, ושני פקחים כתבו לה דו"ח.

בתיעוד מן האירוע, שפורסם לראשונה בחדשות 10, נראית האישה כשהיא בוכה ומתחננת שיוותרו לה על הקנס – אך ללא הועיל.

תגובת חברת סיטיפס:

"מדובר בנוסעת שנכנסה לרכבת הקלה בידיעה שאין ברשותה כרטיס נסיעה תקף. מאחר והנוסעת לא שילמה על הנסיעה הרי שהיא קיבלה חיוב מוגדל כדין.

"בכל תחנה ניתן לבדוק עוד טרם הכניסה לרכבת את יתרת הנסיעות בכרטיס. צר לנו על חוסר הנעימות אך כפי המשתקף מהסרטון ניכר כי למרות ניסיון הפרובוקציה כלפי הבקרים, אלו שמרו על איפוק וכבודה של הנוסעת לכל אורך האירוע".

הדפס כתבה

4 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  שוד בסיטיפס
  09/11/2017 00:55
  דוד
 1. אני עליתי לרכבת הקלה אחרי ששילמתי על שני כרטיסים ויצא לי רק כרטיס אחד הבנתי שזה הולך על שניהם ותיקפתי אותו באמצע הנסיעה הקיפו אותי ואת אשתי ונתנו לנו דו"ח כולם אמרו לי תברחו אבל לא ברחנו כי היינו בטוחים שאנחנו צודקים התלוננו ואף אחד לא שמע לנו ושילמנו את הקנס מי שיכול במדינה להחזיר את השוד שיתעורר

 2. בגלל חמישים אגורות?
  12/11/2017 18:54
  משה
 3. מוזר לשמוע טענה כזאת באתר חרדי שאמון על שיעורים מדויקים דקה לפני צאת השבת חייבים כרת על מלאכה ארבעים סאה חסר קורטוב לא עלתה לה טבילה. לשמוע טענות מהסוג הזה באתר חרדי זה נשמע פאטטי במקרה הטוב
  היא ידעה שאין לה כרטיס שתנה. למה עלתה לרכבת?

  • שלום   13/11/2017 08:55

   האמת שאתה צודק, אין העוול בכך שקיבלו קנס בגלל שחסר לה 50 אגורות, אלא שגם אם היה חסר לה כל הסכום, היה כאן עוול.
   העוול אינו בגלל הפער בין הסכום הנדרש לסכום הכלול בכרטיס, אלא בכך שהיא פנתה מעצמה לפקחים לשאול אותם מה הבעיה בכרטיס, כי היא היתה בטוחה שלא חסר בו כסף, והפקחים לא הפעילו שיקול דעת והתנהגו באטימות. אני מוכן לחתום שאם היו אומרים לה שחסר לה 50 אגורות וממשיכים בעבודתם, היא היתה ממלאת את הכרטיס מיד אח"כ ומשלמת.
   הטענה שאפשר לבדוק בכל תחנה מגוחכת: 1: היא חשבה שיש לה הסכום, אז למה שתבדוק? קורה לפעמים שטועים. 2: לא תמיד ניתן לבדוק, כי בדרך כלל העמדות תפוסות ע"י אנשים שטוענים את הכרטיס, האם מי שחושב ש70% יש לו כרטיס מלא יפסיד רכבת רק כדי לבדוק?

 4. סטיפס ממשיכה לשדוד את ציבור הנוסעים שבתום לב יש איזו תקלה וצריכם לשלם קנסות, היכן שר התחבורה?
  03/12/2017 14:15
  חי
 5. אל תשתקו!