נקמה? חילונים מאיימים לחסום את הכניסה לקריית ספר עד כניסת שבת

תושבים ממודיעין ויישובי הסביבה, שנמאס להם מההפגנות של פעילי 'הפלג הירושלמי' בצומת שילת, מאיימים להתייצב ביום שישי אחר הצהרים בשערי העיר מודיעין עילית - ולחסום את "רכבת אוטובוסי השבת" • "הם יחזרו לשבת בביתם, יאכלו כל השבת קופסאות שימורים. אולי יבינו מה זה גזל זמן"
יוסף גרינבוים
ל' תשרי התשע"ח / 19.10.2017 23:46

החילונים יצליחו לארגן הפגנת נקמה? אחרי שביום חמישי בבוקר חסמו כ-30 מפגינים מ'הפלג הירושלמי' את צומת שילת הממוקמת ליד העיר מודיעין וכביש 443 נסגר לתנועה מכיוון מזרח למערב – מתארגנים תושבים חילונים מהעיר מודיעין וישובי הסביבה להפגנת נגד בעיר מודיעין עלית לפני כניסת השבת.

בקריאה שהופצה בקבוצות של תושבי האיזור נאמר: "תושבי מודיעין-מכבים-רעות - עקב חסימת צומת שילת אתמול על ידי חרדים קיצוניים מקריית ספר, נחסום ממחר בשעה 3 עד כניסת השבת את הכניסה לעיר. לא נכנעים לחרדים!"

בהודעה נוספת שהופצה גם בדף הפייסבוק 'מודיעין שלנו' נכתב:

'מסע בין הכיכרות' – יום שישי 20/10/17 

החל מהשעה 15:30 ועד כחצי שעה לפני כניסת השבת, נוסעים בהמונינו בין הכיכרות, כיכר חיצונית חשמונאים עד הכיכר הפנימית במודיעין עילית וממשיכים עד הכיכר שלפני מחסום חשמונאים. נגיע במאות רכבים, "רכבת אוטובוסי השבת יעמדו", הם יחזרו לשבת בביתם, יאכלו כל השבת קופסאות שימורים. אולי יבינו מה זה גזל זמן של אנשים אחרים!"

בכל ערב שבת יוצאים ונכנסים אל העיר החרדית מאות אוטובוסים המשנעים את תושבי העיר ואורחיהם. אם הפגנת הרכבים המתוכננת אכן תצא לדרך, ישותק כל הציר המוביל ממודיעין עלית אל צומת שילת.

נזכיר, כי לא תהיה זו הפעם הראשונה שחילונים מארגנים הפגנת נקמה בתושבי מודיעין עלית – שרובם המכריע מתנגד לפורעי 'הפלג הירושלמי'.

הפגנה במודיעין עלית

הפקקים שיצרו המפגינים בכניסה למודיעין עלית. צילום: מחאות החרדים הקיצונים

לפני יותר מחצי שנה, בערב שבת הגדול, התייצבו כ-50 מתושבי הישובים שבאזור העיר מודיעין בשעה 14:00 בצהרים בכניסה לעיר מודיעין עלית, כדי להפגין במחאה על פקקי התנועה שיוצרים מפגיני 'הפלג הירושלמי' בצומת שילת.

למרות שהמפגינים לא חסמו את כביש הגישה אל העיר החרדית, במקום נוצרו פקקי תנועה גדולים, ביציאה מן העיר ואליה.

המפגינים נשאו שלטים עליהם נכתב: "הקם לחסמך השכם לחוסמו", "הכביש הוא של כולנו", "ישוחררו הכבישים", "הגיעו מים עד נפש" ו"תושב לא חוסם תושב".

ההפגנה שהתקיימה הבוקר בצומת שילת פתחה את "יום הזעם" שארגן הפלג הירושלמי, בעקבות העברת מפגינים עריקים שנעצרו – לידי המשטרה הצבאית, כמו גם המעצר המתמשך של שני תלמידי הישיבה בן ציון וייסנשטרן וישראל מאיר קפלינסקי מירושלים, שנשפטו ל-20 ימי מחבוש בכלא צבאי.

הדפס כתבה

3 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  הרוב החרדי הדומם
  20/10/2017 12:31
  הרוב הדומם
 1. אנו הרוב הדומם והמהורהר
  נחסמנו פעם אחת ע"י פורעי חוק אידיאולוגים
  ונחסם פעם שניה ע"י פורעי חוק נקמניים
  מתלבטים את מי לשנוא יותר…

 2. תשאירו את הרכבים בכביש לכל השבת
  20/10/2017 12:34
  שי
 3. כל מי שיתקע שישאיר את הרכב באמצע הכביש עד מוצ״ש עם יהיו 50 מכוניות כאלו הם ילמדו לקח שיחפשו הם איך לצאת ולהכנס בשבת
  ללמד את החילונים הקיצונים לא להעניש את כל החרדים

 4. אני בעד.
  20/10/2017 12:48
  יוסף
 5. נכון. כל החרדים יסבלו. אבל עד שאנו החרדים לא נטפל בהם בעצמנו. ונפסיק לפחד מהרב אוירבך. שנותן להם הוראות. ופעם אחת הגיע הזמן לתת למשטרה לשבור להם את העצמות. המשטרה מפחדת כי זה חרדים. הגיע הזמן שגם במשטרה יבינו דלא. הם לא חרדים. הם פורעים. ומהזן הנחות יותר.