קרטל הלחם: הבעלים של 'אנג'ל' יישלח למאסר בפועל של 5 חודשים

ירון אנג'ל, הבעלים של מאפיית "אנג'ל", יורשע במסגרת הסדר טיעון בניהול קרטל הלחם של המאפיות הגדולות בארץ ויישלח למאסר בפועל • המאפייה: "ירון אנג'ל הסכים ליטול על עצמו אחריות אישית"
שייע קליין
כ"ט תשרי התשע"ח / 19.10.2017 00:26
מאפיית אנג'ל

עסקת טיעון בפרשת 'קרטל הלחם': ירון אנג'ל, הבעלים של מאפיית אנג'ל, יודה במיוחס לו, יורשע ויישלח למאסר בפועל של חמישה חודשים. ההסכמה אליה הגיעו סנגוריו של אנג'ל ורשות ההגבלים העסקיים היא על מאסר בפועל ולא עבודות שירות.

לפי דיווח של עמליה דואק בחדשות 2, ההסדר יוגש היום (חמישי) לבית המשפט והוא צפוי להיות מאושר בשבועות הקרובים.

במסגרת הסדר הטיעון, אנג'ל יודה בניהול קרטל של המאפיות הגדולות בארץ, במסגרתו הן תיאמו מחירים וחילקו ביניהן את נתח השוק.

ראשי המאפיות ברמן ודוידוביץ' כבר הורשעו בתיאום מחירים ונשלחו למאסר בפועל. אנג'ל הוא האחרון מבין ראשי המאפיות הגדולות שמודה ומורשע בניהול הקרטל.

מהדיונים בבית המשפט עלה כי ראשי המאפיות הגדולות תיאמו ביניהם מחירים בפגישות חשאיות שערכו בכביש מהיר, ואפילו בתחנת דלק. מרבית התיק נשען על האזנות סתר. ההקלטות מוכיחות כיצד נרקם הקשר האסור בין ראשי המאפיות שחלשו על שוק הלחם בישראל, וכיצד החלו את הקשר שלהם בשנת 2010 כשהבינו שהתחרות ביניהם גורמת להורדת מחירים משמעותית בשוק.

בשנת 2012 התפוצצה פרשת קרטל הלחם עם חשיפת תכניתם של בעלי המאפיות הגדולות לתאם את העלאת מחירי הלחם בכדי להימנע מתחרות – ורשות ההגבלים העסקיים הגישה כתבי אישום נגד המאפיות.

ממאפיית אנג'ל נמסר בתגובה לחדשות 2: "ירון אנג'ל הסכים ליטול על עצמו אחריות אישית, מעבר למה שהיה יכול להיפסק בעניינו בבית המשפט. זאת, על מנת לשים סוף לפרשה ארוכת השנים, להחזיר את המאפייה לפעילות עסקית רגילה ולהקל בעניינם של גורמים נוספים מקבוצת אנג'ל".

 

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
    מאפיה תרתי משמע
    19/10/2017 15:31
    תמי
  1. שימשיכו לחקור בעוד ענפים