ראש שיקום האסיר אמר: "דרעי הוא דוגמא לשיקום לא מוצלח" והתנצל

אריה ביבי : "מכלל האסירים המשתחררים, 55% שבים לכלא" • ח"כ מיכאל מלכיאלי: "בכוונתי לדרוש את פיטוריו. הוא צריך להיות מודח מתפקידו מיידית. התערבות חמורה ומקוממת עד כדי זיהום החקירה" • רשות שיקום האסיר: "מנכ"ל הרשות שלח התנצלות על הכותרות שיוחסו לו"
אריה ריבקינד
כ"ה תשרי התשע"ח / 14.10.2017 21:35
אריה דרעי

ראש הרשות לשיקום האסיר, אריה ביבי, התייחס  במסגרת אירוע שבתרבות בבאר שבע, לחשדות הפליליים וחקירות המשטרה נגד יו"ר ש"ס, השר אריה דרעי.

בתשובה לשאלה בעניין שיקומו של שר הפנים – אמר אריה ביבי:  "השר אריה דרעי הוא דוגמא לשיקום לא מוצלח".

לדבריו, ״מכלל האסירים המשתחררים, 55% שבים לכלא. אך אם הם עברו את תכנית השיקום של הרשות לשיקום האסיר, מספר החוזרים קטן בכמחצית״.

ביבי אמר עוד כי "44% מכלל האסירים הם מהאוכלוסייה הערבית, בעוד משקלם בחברה עומד על כ-20%".

ח"כ מיכאל מלכיאלי מש"ס הגיב:

"חבר הכנסת לשעבר אריה ביבי שכח את חבריו למפלגת קדימה שישבו מאחורי סורג ובריח, ומתחיל להטיף מוסר.

"בכוונתי לפנות מחר (א׳) לגורמים הממונים על אריה ביבי, שר הרווחה חיים כץ ומנכ"ל המשרד אביגדור קפלן, ולדרוש את פיטוריו. חמור ביותר שעובד ציבור מתבטא באופן חמור על שר נבחר ציבור בכדי לזכות בכותרות בתקשורת.

דבריו החמורים של אריה ביבי על יו"ר ש"ס, שר הפנים הרב אריה דרעי, הם ניסיון פסול להתערב בחקירת משטרה, התערבות חמורה ומקוממת עד כדי זיהום החקירה ולכן הוא צריך להיות מודח מתפקידו מיידית.

מנציב משטרה לשעבר מצופה להכיר ולכבד את חזקת החפות של כל אזרח. מצופה לתת למשטרה לעשות את עבודתה ולא לנסות לקבוע עבודות דרך התקשורת. לשר דרעי יש את חזקת החפות כמו לכל אזרח. חקירתו עדיין מתנהלת, ובעז"ה יצא ממנה בקרוב חף וזכאי מכל רבב של אשמה".

בתגובה נמסר מדוברות רשות שיקום האסיר: "במהלך אירוע שבתרבות בבאר-שבע הציג מנכ"ל הרשות לשיקום האסיר את פעילותה העניפה של הרשות על כל המורכבות והאתגרים הניצבים מולה.

מנכ"ל הרשות, נשאל מספר פעמים במהלך הראיון אודות שיקומם של 'סלב', אך סירב בתוקף להתייחס באופן פרטני משום מטעמי צנעת הפרט ושמירת סודיות כמתחייב.

מנכ"ל הרשות שלח התנצלות על הכותרות שיוחסו לו, והסביר, כי כאשר נשאל לחוות דעתו אודות הליך שיקומו של השר אריה דרעי כאסיר, כוונת דבריו היתה שהוא איננו דוגמה להצלחה בשיקום, משום שלא עבר כלל שיקום במסגרת הרשות לשיקום האסיר.

חשוב לציין כי תגובת המנכ"ל ניתנה מבלי להתייחס לכלל נושא החקירות המתנהלות כנגד השר אריה דרעי וע"כ כל נסיון לקשר בין הדברים יהווה סילוף העובדות".

הדפס כתבה

4 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  אריה ביבי השמות הכי מבוקשים
  14/10/2017 21:49
  מוטי
 1. מצחיק ומעניין שהשם שלו מורכב משמו של ראש הממשלה ביבי נתניהו ואריה דרעי

 2. אתר שקם להכות בדרעי
  14/10/2017 22:36
  איתן
 3. ואותו ביבי כבר יודע במה נחשד או נחקר דרעי…והוא גם יודע שהוא הורשע?,חרדים 10 אתם אתר הזוי.סליחה

 4. האמת כואבת
  15/10/2017 09:42
  שלום
 5. ורק האמת, כואבת…

 6. דרעי
  15/10/2017 20:46
  בני
 7. צודק נקודה