ראש העיר ביתר נגד ביבי: לא מאשר לנו אזור תעשייה? זו יריקה בפרצוף

על רקע האישור המתוכנן של 3,800 יח"ד חדשות ביו"ש, מוביל ראש העיר ביתר התנגדות חרדית • הסיבה: הוצאת אזור התעשייה החדש של ביתר מסדר היום של ישיבת ועדת התכנון • רובינשטיין: "זו לא רק הפרת הבטחה, אלא גם יריקה בפרצוף ולעג מההצהרות על עידוד תעסוקה במגזר"
אריה ריבקינד
י"ט תשרי התשע"ח / 09.10.2017 15:40
נתניהו, ביתר עלית

התנגדות חרדית לאישורי הבנייה של נתניהו: ראש עיריית ביתר עילית מאיר רובינשטיי, פנה נציגים החרדים בכנסת והתלונן על כוונת ראש הממשלה לאשר אלפי יח"ד ביו"ש, ללא שהיישובים החרדים בתוכם.

הסיבה: הוצאת הדיון על אזור התעשייה החדש של ביתר מסדר היום של מועצת התכנון העליונה (מת"ע) של המינהל האזרחי.

אתמול פורסם כי ראש הממשלה החליט לאפשר למנהל האזרחי לאשר בנייה של יותר מ־3,800 יחידות דיור ביהודה ושומרון, כולל בהתנחלויות מבודדות וביישוב היהודי בחברון.

אלא שראש העיר ביתר נדהם לגלות כי אזור התעשייה הגדול של ביתר – "היער האנגלי" – הוצא מסדר היום של הישיבה המתכוננת. מדובר בשטח מתוכנן על למעלה מ-800 דונם, שרובינשטיין מקדם את הקמתו באינטנסיביות כבר כעשור.

זהו אזור התעשייה היחיד של ביתר, המיועד להעניק לעיר החרדית עצמאות כלכלית חיונית.

שטח אזור התעשייה המדובר מגיע עד לקו הירוק והוא מחבר למעשה את ביתר עילית אל הקו הירוק. עד כה הסתיימו כל הליכי התכנון של המקום, המיועד להעניק מגוון הזדמנויות תעסוקתיות לאזור כולו, וכעת ממתינים אך ורק לאישור המינהל האזרחי על מנת להתחיל בביצוע.

לדברי רובינשטיין, המשמש גם כיו"ר פורום הרשויות החרדיות במרכז השלטון המקומי, הוצאת הדיון באזור התעשייה מסדר היום של המועצה מהווה לא רק הפרת הבטחה מפורשת של ראש הממשלה לשר אריה דרעי, אלא גם יריקה בפרצופו של הציבור החרדי. "מצהירים הצהרות ריקות מתוכן על עידוד התעסוקה החרדית, אבל מונעים הקמת אזור תעשייה חיוני לעיר חרדית הזקוקה לכך כמו אויר לנשימה".

אמש פנה רובנישטיין לנציגים החרדים בכנסת – שר הפנים אריה דרעי, סגן שר החינוך מאיר פרוש ויו"ר ועדת הכספים משה גפני, בדרישה כי יפעלו להחזיר את הדיון באזור התעשייה של ביתר לסדר היום של מועצת התכנון ולהביא לאישורה הסופי.

עפי שדווח בחרדים 10, לפני כחודשיים נערך בביתר עילית טקס הנחת אבן הפינה לגבעה ג' – הגבעה השלישית של העיר, אירוע בו השתתף גם ראש הממשלה בנימין נתניהו.

בנאומו הבטיח נתניהו לסייע בהרחבת היישוב, אך לדברי ראש העיר, כרגע מעוכבות גם ההנחיות לתכנון שכונות עתידיות נוספות.

"כשלא מתכננים דירות, לא יהיה מה לשווק גם כשתגיע הזדמנות. הבטיחו לנו לקדם תכנון, גם זה כרגע לא מבוצע. החרדים מהווים כמחצית מהאוכלוסייה היהודית ביו"ש, איך ייתכן שמוציאים 3,800 יח"ד לשיווק ביו"ש ואפילו לא דירה אחת לחרדים?!"

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות