התשובה של נתניהו לימין: אישור 3,829 יח"ד ביו"ש – כולל בעיר חברון

נתניהו הצליח לשכנע את טראמפ כי אין הבדל בין גושי ההתיישבות לבין התנחלויות מבודדות • יחידות הדיור אושרו גם במקומות בהם לא ניתנו אישורי בנייה מזה 40 שנה • למרות תנופת הבנייה, עדיין לא ייבנו כבישים עוקפים ואזורי תעשייה
אריה ריבקינד
י"ט תשרי התשע"ח / 08.10.2017 21:28

ראש הממשלה בנימין נתניהו צפוי לאשר בימים הקרובים אלפי יחידות דיור חדשות ביהודה ושומרון. עם זאת, למרות תנופת הבנייה, עדיין לא ייבנו כבישים עוקפים ואזורי תעשייה.

לפי דיווח בחדשות 2, 3,829 יחידות דיור יובאו סך הכל לאישור כבר בשבוע הבא. יחידות הדיור אושרו גם במקומות בהם לא ניתנו אישורי בנייה מזה 40 שנה – כולל בעיר חברון.

בחדשות 2 הוצגה חלק מהרשימה: נגוהות 102, רחלים 97, הר ברכה 54, כוכב יעקב 86, מעלה מכמש 48, כפר עציון 158, בית אל 296, תקוע 206, אבני חפץ 129, נופים 120.

מבחינת נתניהו זוהי הוכחה למה שאמר לשרי הממשלה לפני מספר ימים, כי ממשלו של טראמפ הוא הידידותי ביותר אי פעם כלפי ישראל, וכי הצליח לשכנע את טראמפ כי אין הבדל בין גושי ההתיישבות לבין התנחלויות מבודדות.

בסביבתו של נתניהו מספרים כי הפעם לא נתקלו בגינויים מצד הממשל האמריקני.

עם זאת, למרות תנופת הבניה, הכבישים העוקפים ככל הנראה לא יאושרו, כמו גם אזורי התעשייה אותם דרש ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן.

לפי חדשות 2, בסביבת נתניהו סיפרו כי נושא הכבישים העוקפים יעלה לדיון וישנו מאמץ להשיג תקצוב לשם הפרויקט. גורם מדיני בכיר סיפר, כי נתניהו כבר דאג לכ-200 מיליון שקלים מתוך ה-800 הנחוצים על מנת להביא לסיום הפרויקט.

בנושא אזורי התעשייה מסבירים אנשי ראש הממשלה שצריך לשמור על יחסים טובים עם האמריקנים ולא יפגעו בהם כדי לקדם את "האינטרסים של יוסי דגן".

מהמועצה אזורית שומרון נמסר לחדשות 2: "הדרישה של יוסי דגן לבנות ביהודה ושומרון היא השליחות הערכית והאידיאולוגית שבשמה קיבל את אמון תושבי השומרון. אנחנו מציעים 'לגורמים הבכירים' שעסוקים בלתקוף את ראשי ההתיישבות, להפסיק לדבר על יהודה ושומרון ולהתחיל לבנות ולסלול ביהודה ושומרון. לא ייתכן שבתקופת טראמפ ממשלת ישראל מאמצת הגבלות שלא היו קיימות אפילו בתקופת אובמה".

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
    כלאם פאדי - כולו דיבורים ולא יעשה כלום
    09/10/2017 01:08
    אלי
  1. חכו ותראו