סוכת שלום: הגר"ח רבי הגיע לביקור חג במעונו של הגר"מ מאזוז • צפו

כשלוש שנים אחרי הפילוג בש"ס הגיע הגר"ח רבי לביקור בסוכת מנהיגה הרוחני של 'יחד' • מאחורי הקלעים של מהלכי השלום, ההמלצות – והכסף שהעניק הגר"מ מאזוז, עליו הכריז הגר"ח כי ישמש כקמיע לרפואה • אושפיזין נוסף שבא לאחר נתק: רבי רפאל מאזוז, שתמך בש"ס בניגוד לדעת רבו
חיים בוזגלו • צילום: הראל
י"ח תשרי התשע"ח / 08.10.2017 02:17

אל מעונו של  הגר"מ מאזוז, ראש ישיבת כסא רחמים ומנהיגה הרוחני של תנועת 'יחד', הגיע עם צאת השבת ראש מוסדות 'עטרת חכמים' בחולון הגאון רבי חיים רבי.

הגר"ח רבי נחשב בעבר כמקורב לגר"מ מאזוז ואף ניסה להוביל מהלכי שלום טרם הקמת מפלגת 'יחד', אולם מאז שנכשלו ניסיונות אלו והפיצול בש"ס הפך לעובדה מוגמרת -  נרשם קרע של ממש, והרב רבי היה מראשי הלוחמים למען מפלגת ש"ס. עד היום נחשב הרב  רבי כמקורב ליו"ר ש"ס השר אריה דרעי, המוכתר בפרסומי מוסדותיו בתואר 'פטרון ישראל'.

ממידע שהגיע לחרדים 10 עולה, כי הביקור שנערך אמש יצא אל הפועל לאחר שנה שלימה בה נעשו מהלכי שלום ופיוס, לצד התכתבויות בין הגר"ח רבי לראש הישיבה הגר"מ מאזוז. בביקור שהתקיים הערב הגיש הגר"ח רבי את ספרו 'הנהגות – אמונה מעשית', שיצא לאור בימים אלו.

ראש הישיבה הגר"מ מאזוז התעניין בשלומו של הגר"ח רבי, החולה במחלה קשה וזקוק לרחמי שמים מרובים.

במהלך הפגישה שאל הגר"ח רבי במה עליו להתחזק – והגר"מ מאזוז השיב כי צריך להתפלל אל הקב"ה. "עצם הדבר שאדם יודע בכל רגע שאנחנו חיים זה מתנה מלמעלה, זו הזכות הגדולה ביותר. זכות שאתה פונה אל הקדוש ברוך הוא. אדם הולך לרופא כי התורה ציוותה, אבל אם אדם יודע שבידו הכל כבן שמתחטא לפני אב – הקדוש ברוך הוא אוהב את זה. זו הזכות הגדולה ביותר".

לאחר מכן העניק הגר"מ מאזוז לגר"ח רבי סכום כסף כאות הוקרה והשתתפות בדמי הוצאת הספר – שאף קיבל את הסכמת הגר"מ מאזוז, אולם הגר"ח רבי אמר כי לא ישתמש בכסף זה אלא ישמור אותו כקמיע לרפואה מראש הישיבה.

אורח נוסף שהגיע במוצ"ש למעונו של הגר"מ מאזוז הוא רבי רפאל מזוז, מתלמידי ישיבת כסא רחמים וראש כולל 'אוצרות חיים' בתל אביב, שהיה לאחד מהתומכים המובהקים בבחירות האחרונות במפלגת ש"ס, על אף הוראת רבו הגר"מ מאזוז. אגב, שם משפחתם זהה, אולם אין בין התלמיד לרבו כל קשר משפחתי.

בתקופת הבחירות אף צוטט הרב רפאל מזוז בכלי תקשורת שונים ,כשהוא מדבר בשמו של ראש הישיבה, דבר שהוביל לכעס גדול מצד הגר"מ מאזוז, וכמעט הוביל, לפי גורמים בישיבה, לנתק מוחלט עמו.

ביקורו בבית מורו ורבו הגר"מ מאזוז, גם אם אינו בעל משמעות רבה, נחשב לסמלי בקרב תלמידי כסא רחמים, שחשו עצמם זועמים בשל ההתבטאויות נגד המפלגה אותה הקים הגר"מ מאזוז.

גורמים בישיבת כסא רחמים אומרים לחרדים 10, כי מוקדם יותר, בערב כיפור, שלח הרב רפאל מזוז להגר"מ מאזוז מכתב התנצלות, בו ביקש סליחה על פעילותו בבחירות נגד 'יחד', כשבין היתר טען אז כי מקורבים מטעים את ראש הישיבה – וכעת חוזר בו מהאמירות הללו, יחד עם קבלה לעתיד.

הדפס כתבה

5 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  יש עוד הרבה קהילות שמצטרפים ליחד
  08/10/2017 02:52
  ישי=שלום
 1. אני יודע על הרבה קהילות עם רבניהם שמצטרפים למפלגת יחד תחת הנהגת מרן שליט"א

 2. כולם חוזרים לרב מזוז. מבינים שאין כבר מה לעשות בשס. הכל מתמוטט שם. כל הזריז נשכר
  08/10/2017 08:56
  דוד
 3. כל יום מגיעים אישים בשס, אני גר ליד הבית של הרב מזוז אתם לא מבינים מה קורה זה יפול בבום

 4. הרב מזוז קדוש. לא משאיר קפידא על אף אחד.
  08/10/2017 09:30
  לאה
 5. איזו ענןוה ןצניעות. כמה שרדפו אותו היום שכולם מבינים שהוא צדק הוא מקבל את כולם וסולח.
  אשריהם ישראל

 6. עמוד החסד
  08/10/2017 21:11
  משתמש אנונימי (לא מזוהה)
 7. על השולחן הוא קורא את הספר עמוד החסד שעל הרב נתן בוקובזה זצ"ל

 8. שטיות
  15/10/2017 09:15
  חזי
 9. שטיות סך הכל באים לבקר אותו הם לא באים לתמוך בו ביחד אולי אם יחזור לשס