"פגיעה בפרטיות" • נתניהו ל'עליון': קיימו דיון נוסף על חשיפת שיחותיי

ראש הממשלה הגיש בקשה לקיים דיון נוסף בהחלטה לחשוף את שיחותיו הפרטיות עם הבעלים והעורך לשעבר של ישראל היום • "לא מבקש לבטל ההחלטה - מהסיבה הפשוטה שאין לו מה להסתיר" • "נחשול עצום של פניות לחשיפת שיחות פרטיות ויומני פגישות פרטיות של עובדי ונבחרי ציבור"
אריה ריבקינד
ל' אב התשע"ז / 22.08.2017 13:26
נתניהו

ראש הממשלה בנימין נתניהו יצא היום (שלישי) נגד בית המשפט העליון, על שקבע לפני כשבועיים כי עליו לחשוף שיחות שקיים עם בעלי "ישראל היום", המליארדר שלדון אדלסון, ועם העורך הראשי לשעבר של העיתון, עמוס רגב.

נתניהו, המתנגד להחלטה, פנה באמצעות פרקליטו לבית המשפט העליון, בבקשה לקיים דיון נוסף, בהרכב מורחב, בנוגע לפסק הדין.

"פסק הדין בעניין חשיפת שיחות הטלפון הפרטיות של ראש הממשלה נתניהו עם שלדון אדלסון ועם עמוס רגב פוגע פגיעה אנושה בזכות לפרטיות", נאמר בהודעה שהפיצה לשכת נתניהו.

"בפרק הזמן הקצר שחלף מאז פרסום פסק הדין, אנו עדים לנחשול עצום של פניות לחשיפת שיחות טלפון פרטיות ויומני פגישות פרטיות של עובדי ונבחרי ציבור רבים, וזו רק ההתחלה".

בהודעת נתניהו נאמר עוד, כי הוא אינו מבקש מבית המשפט לבטל את החלטתו בעניין אדלסון ורגב "מהסיבה הפשוטה שאין לו מה להסתיר. עם זאת, לאור החשיבות העקרונית שמייחס ראש הממשלה לזכות הבסיסית לפרטיות, ולאור מבול הפניות מאז פרסום פסק הדין, פונה ראש הממשלה לבית המשפט העליון בבקשה לקיים דיון נוסף, בהרכב מורחב, ולהכריע בסוגיות העקרוניות הרגישות הנובעות מפסק הדין.

"אין זה מתקבל על הדעת ששרים, חברי כנסת, שופטים ועובדי ציבור אחרים יהיו נתונים לחשיפת שיחותיהם הפרטיות עם עיתונאים ובכלל", הוסיפו בלשכת ראש הממשלה.

החלטת בית משפט העליון כי על נתניהו לחשוף את מועדי השיחות שקיים עם אדלסון ורגב התקבלה בעקבות עתירה של העיתונאי רביב דרוקר. השופטים הורו לממונה על חופש המידע במשרד ראש הממשלה להעביר את החומר.

השופטים קבעו כי "האינטרס הציבורי בחשיפת המידע הוא בעל משקל משמעותי".

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
    רעיון טוב- יתקעו עוד מסמרים
    22/08/2017 14:52
    חיים
  1. חשוב שינתן פסק דין מנחה על ידי עוד חמישה שופטים – והתוצאה ברורה. רק פרקליט טיפש כמו שיש לנתניהו יכול להציע הצעת אחיתופל כזו. כך לאורך כל השנים- עם עורך דין חלש ורחוק מהבנה משפטית/ לא מגיעים רחוק, והבור נכרה. ההצגות הכי טובות בעיר.