'תילחם באויבים ולא ביהודים': אלוף פיקוד המרכז מגרש משפחה מיצהר

אלוף פיקוד מרכז מתעתד להוציא לתושב יצהר, יוסף פריסמן, נשוי ואב לתינוק, צו מנהלי המרחיקו מביתו • חננו: "מרחמים על אכזרים ומתאכזרים לרחמנים, רק לפני מספר חודשים ביטל בית הדין צו הרחקה כנגד פריסמן"
אליעזר היון
כ"ח אב התשע"ז / 20.08.2017 20:38
פריסמן, יצהר

האם אלוף פיקוד המרכז יגרש משפחה מיצהר?

שוטרים ובלשים מימ"ר ש"י מסרו בסוף השבוע האחרון לתושב יצהר, יוסף פריסמן, נשוי ואב לתינוק, הודעה מטעם אלוף פיקוד מרכז רוני נומה לפיה בכוונתו להוציא לפריסמן צו מנהלי המרחיקו מביתו ומשטחי יהודה ושומרון לתקופה של ארבעה חודשים.

יצויין לפני מספר חודשים, בצעד כמעט חסר תקדים ביטל בית הדין לערעורים צו הרחקה מנהלי שהוצא כנגד פריסמן.

נשיא בית הדין לערעורים אל"מ נתנאל בנישו קבע כי אין ראיות מנהליות המצדיקות צו הרחקה לפריסמן, וכי מהמידע שהוצג לו עולה כי פריסמן לא דוגל באלימות כאידיאולוגיה.

השופט הוסיף עוד: "בחינת עניינו של המערער מביאה אותי למסקנה שלא התקיימו התנאים הדרושים להארכת המגבלות", ומוסיף כי "אכן גם אם המערער היה מעורב בעבר במעשים אלימים מסוימים, לא מצאתי באותם מעשים מאפייני חומרה המצדיקים הטלת הגבלות מנהליות, בוודאי לא הגבלה מתמשכת על פני למעלה משנה".

עוד קבע השופט כי פריסמן, "איננו אדם המשתייך להתארגנות אלימה ואינו דוגל באלימות כאידיאולוגיה".

חרף ההחלטה הודיע האלוף כעת פעם נוספת כי בכוונתו להרחיקו את פריסמן.

בימים הקרובים, בסיוע של ארגון חוננו, צפוי להגיש פריסמן השגה כנגד הצו אשר צפוי להרחיקו מביתו, מעבודתו וממשפחתו.

"למרבה הצער הצבא והרשויות ממשיכות לרחם על אכזריים ולהתאכזר לרחמנים", אומר עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו אשר מסייע לפריסמן. "אנו שומעים שערבים משתלטים על הרים בהר חברון ותוקפים אנשי עיתונות, והצבא שלא נוקט אצבע כלפי הערבים, מוציא צו כלפי יוסף פריסמן, שרק לפני מספר חודשים בימ"ש הצבאי ביטל צו הרחקה שהוצא כנגדו".

פריסמן עצמו קרא לנומה לחזור בו מהכוונה להוציא צו כנגדו: "רוני נומה תחזור בך, אתה עושה מעשה שאינו יהודי ואינו מוסרי, תילחם באויבים ולא ביהודים".

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
    תלחם באויבים
    20/08/2017 23:15
    Shiam
  1. שנחזור שוב על הרשימה? היא קצת ארוכה, אך בראשה מצעדי גאוה.