בן שש הוכש על ידי נחש צפע בגולן, עבר החייאה בבי"ח 'זיו' וחייו ניצלו

בן 6 ממגדל העמק, הוכש על ידי נחש צפע ארצישראלי במהלך טיול עם הוריו בבריכת הקצינים אל עלמיין שברמת הגולן • ד"ר מוטי עיני: "סכנת החיים הייתה ממשית ותודות לטיפול ניצלו חייו" סיפר ההצלה
חיים טוויל
כ"ג אב התשע"ז / 15.08.2017 18:35
ילד הוכש

הראל דשן, ילד בן 6, הגיע עם הוריו, תרצה ויקיר, לבקר חברים ששהו בקמפינג ליד בריכת הקצינים ברמת הגולן.

בזמן ההליכה מהרכב לכיוון אתר הקמפינג, חש לפתע כאב עז מאוד ברגלו השמאלית ודיווח מיד להוריו שהרגיש כי דרך על דבר מה שזז תחת רגלו והיה בתנועה. מפאת החושך, לא הצליחו ההורים לראות מה קרה ומהי מהות הפגיעה ומיהרו לאתר הקמפינג.

שם, בעזרת פנס, גילו שתי נקודות אדומות על עורו של הראל והבינו כי ככל הנראה מדובר בהכשת נחש ארסי.

יקיר הרים את בנו הבוכה מכאבי ההכשה על הידיים ורץ עם החבר בחזרה לכביש הראשי, במסע טיפוס שערך כרבע שעה. תוך כדי הריצה, הם יצרו קשר טלפוני עם מד"א וניידת האמבולנס שנשלחה, חברה אליהם עם הגעתם לכביש.

במהלך הנסיעה המהירה למרכז הרפואי זיו, החל הראל לחוש ברע, הדופק שלו הואט, הוא התקשה לנשום, החל לגלות סממנים אפאתיים ואף הקיא בזמן הנסיעה.

מיד עם הגיעם לחדר המיון לילדים בזיו, איבד הראל את ההכרה וצוות רפואי מורחב של מיון ילדים וטיפול נמרץ ילדים ערך בו החייאה מוצלחת.

ד"ר מוטי עיני, רופא בכיר בטיפול נמרץ ילדים במרכז הרפואי זיו אומר, כי כחצי שעה לאחר ההכשה, מיד עם הגעתו לבית החולים, איבד הילד את ההכרה ונמדד עם לחץ דם נמוך מאוד ותגובה אנפילקטית קשה להכשה.

"הוא עבר החייאה שכללה הנשמה מלאכותית ושימוש בתרופות לתמיכה בלחץ הדם וטיפול נגד ההכשה עצמה באמצעות אנטיוונום (Antivenom) שהוא נסיוב נגד ארס נחשים", מספר הד"ר. "הוא הועבר לטיפול נמרץ ילדים כשהוא מורדם ומונשם, לאחר שלחצי הדם התאזנו בהשפעת הטיפול התומך".

ד"ר עיני הוסיף, כי סכנת החיים הייתה ממשית ותודות לטיפול ניצלו חייו.

כשעתיים לאחר האשפוז, הופסקו התרופות לתמיכה בלחץ הדם ובבוקר למחרת העירו הרופאים את הראל הקטן והפסיקו את ההנשמה המלאכותית. הוא החל להתאושש, הממצאים המערכתיים נעלמו למעט ממצאים מקומיים שמתבטאים בנפיחות לאורך כל הרגל וקשיים בתנועה, שיטופלו בשבועות הקרובים באמצעות פיזיותרפיה עד שיחלפו כליל.

יקיר, אביו של הראל אמר, כי מרגע שהגיעו למרכז הרפואי זיו, כל הצוות הרפואי התגייס על מנת להציל את חיי בנו והוא ורעייתו מלאים ברגשות פליאה והכרת תודה על הטיפול המהיר, המסור והמקצועי שבנם זכה לקבל.

"הם פשוט נתנו את כל מה שיש ונאבקו על חייו. עכשיו הוא בסדר, ברוך השם, אמנם עדיין לא הולך ולא מיישר את הרגל וגם סובל מכאבים קלים, אבל אנחנו מעודדים אותו ואומרים לו שהוא ניצח נחש, אז הוא יכול להתמודד ולנצח גם את זה. נמשיך עם הפיזיותרפיה ובקרוב הראל יוכל לחזור לשחק כדורגל כמו שהוא אוהב".

הדפס כתבה

2 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  וואו ברוך השם
  16/08/2017 10:16
  דרום
 1. איזה נס ברוך השם שהוא ניצל

 2. תודה לאל
  17/08/2017 00:26
  מודה אני
 3. ישתבח שמו לעד