גופשטיין: "ערבים לוקחים חרדיות מבני ברק, ירושלים וביתר" • ראיון

יו"ר להב"ה חושף בראיון לחרדים 10: "רוב המקרים בהם אני מטפל הן ממשפחות חרדיות" • מאשים: "הציבור החרדי לא יודע להכיל את אותן בנות ולפעמים מעיפים אותן ממוסדות החינוך, מהבית ואז הן מוצאות קרבה אצל הערבים" • מזהיר: "קורה במשפחות הכי טובות, גם בבתים של רבנים"
חיים בוזגלו
כ"ג אב התשע"ז / 15.08.2017 17:28
גופשטיין

בנצי גופשטיין, יו"ר ארגון 'להבה', נמצא בחופשה משפחתית, אבל גם לשם הוא לוקח איתו את הדאגות – הדאגה לגורל הבנות ש'נשבו' בידי ערבים.

גם שיחת הטלפון של חרדים10 תופסת אותו באמצע החופשה, אבל הוא לא מניח לכך להפריע לו מלענות בהרחבה לשאלות.

פנינו אליו אחרי התאונה הקשה שהתרחשה אתמול (שני) בבוקר סמוך ליוטבתה. ברכב שהתהפך שהו שתי צעירות יהודיות מבתים חרדיים, וצעיר ערבי. אחת הצעירות נהרגה, הצעיר הערבי נפצע באורח אנוש, וצעירה יהודיה נוספת נפצעה באורח בינוני.

• אני מנסה להבין יחד איתך: אתמול אירועה תאונה, בחורה יהודיה נהרגה. מי שהיה איתה ברכב הוא בחור ערבי. מתברר שמדובר בבחורה מבית חרדי… כמי שעומד בראש ארגון להבה שמטפל בבנות כאלו, אתה יכול להרחיב קצת יותר?

קודם כל, היו איתה ברכב עוד בחורה וכן עוד בחור, גם הבחורה השניה הייתה חרדית. מדובר בקבוצה של בנות מבתים חרדיים שלצערנו ערבים פשוט מנצלים אותן, משתמשים בהן לכל מיני דברים שמקום חרדי לא יכול לכתוב על כך.

לצערי, מדובר בקבוצה של ערבים שלוקחים בנות מירושלים, מביתר עלית, למורת רוחן של המשפחות, שפונות אלינו כל הזמן שנעזור להן.

אותה בחורה  נפגשה לפני שבוע עם אחת מהנשים שלנו שמחזיקות את דירת 'להבים', דירה שבה אנחנו מחזיקים בנות שיוצאות עם ערבים. היא אמרה לה: 'אני רוצה לבוא אליכם ולעזוב את הערבי, עוד מעט אחזור אליכם'. לצערנו היא כבר לא הספיקה אבל לכל הפחות שהיה לה הרהור תשובה לפני שנפטרה. כשמצאו אותה היא הייתה במצב לא טוב. הערבי היה בלי רשיון נהיגה. ויש כמה בנות כאלו שאנחנו מתריעים כל הזמן.

יש מקרה כעת בביתר, שערבי נכנס לתוך ביתר, לקח את הבת ואת אחותה הקטנה ואחים שלה הקטנים, והוא מסתובב חופשי בביתר, למרות שהאבא זועק כל הזמן למשטרה. הערבי מאיים שישרוף את המשפחה של הבת, אם היא תעשה משהו, לכן היא פוחדת לעזוב אותו. התופעה ממש קשה.

• כשאנחנו מדברים על זה ושומעים שזו בת למשפחה חרדית – כמובן שכל מקרה של בחורה יהודיה שיוצאת עם בחור ערבי זה מצער – אבל יש כזה מיתוס של 'לנו הציבור החרדי זה לא יקרה'. אנחנו, והציבור הדתי גם, שמורים יותר מהציבור החילוני. והנה אנחנו רואים שזה נמצא גם במקומות הללו, גם במשפחות חרדיות – אתה יודע לספר לנו על היקף התופעה?

גופשטיין

צילום: Yonatan Sindel/Flash90

לצערי, רוב המקרים שבהם אני מטפל הן משפחות חרדיות, הן בעיקר נלכדות. לחילונים יש הרבה יותר מבחר, לא יוצאים כמעט עם ערבים. מי שיוצא זה בחורות במצוקה, או לא במצוקה, אבל נופלות לאיזה שהוא משבר ובעקבות זה נקלעים לדברים האלו. ובציבור החרדי לא ממש יודעים להכיל את אותן בנות, ולפעמים מעיפים אותן מכל מוסדות החינוך,  לפעמים גם מהבית, ואז הן מוצאות את הקרבה באותם ערבים, שנותנים להן הרבה כסף ואז גם מנצלים אותן.

זו תופעה מאד קשה בציבור החרדי, זה קורה במשפחות הכי טובות לפעמים. גם אצל  משפחות של רבנים, ואני בכוונה לא חושף שמות. כרגע אחת מהחברות הטובות של הבת מביתר, בחורה שהבחור מאיים עליה ובעקבות זה הרסה גם את בני המשפחה – מדובר בהצלת נפשות של ממש, ואסור לעצום את העיניים ולחשוב שבציבור החרדי זה לא יקרה, כי גם אצלנו זה קורה. גם בחרדי, גם בדתי לאומי, גם בהתנחלויות. זה קרה, וקורה לצערנו הרבה.

• השאלה היא כזו: אתה הרי יודע מה קורה בציבור החרדי, יש הסתגרות, האם זו תופעה שמתגברת בשנים האחרונות, כיוון שאנחנו רואים יותר חשיפה למרחב הציבורי הכללי? זה במקביל? או שתמיד היו מקרים, רק שלא דברו על כך?

תמיד היה, אבל אני חושב שהיום יש יותר. זה כמו מפולת, כשבחורה מתחילה להתדרדר היא מתדרדרת, ואם לא עוצרים את זה בזמן, ולצערי לפעמים חושבים שעצרו את זה בכך שהוציאו את הילדה מהבית, שלא יזיק לשידוכים – ואז בחוץ זה הרבה יותר מסוכן.

אני יודע על בת שכעת יצאה מסיפור כזה. האישה שלנו מחזיקה איזה 17 בנות באזור בירושלים, כל הבנות נשרו והיא מנסה להציל אותן. יש שמנסים להציל, אבל זה מעט מדי.

אמא התריעה בפניי על מה שקורה בחנות שוארמה אבל כשהיא פנתה למשטרה הם אמרו שזה מרצון ואין מה לעשות, 'אנחנו לא מתערבים בזה'. התופעה הרבה יותר רחבה, אבל כיום גם יותר מודעים לה בזכות הפעילות שלנו.

היה לנו לא מזמן את המקרה של מיכל חלימי הי"ד מהישוב אדם, לפני זה היו עוד שתי נשים שנפטרו ובתקופה האחרונה מדברים על זה יותר ויותר, וככל שיש מודעות לזה פונות יותר בנות אלינו.

בשבת הייתה לנו ברית לבת שהוצאנו השנה מאילת, התינוק נולד בשבוע שעבר. אז יש הרבה בנות שבעקבות כל המקרים הללו נחלצות, אבל לצערי זה ממשיך כל הזמן.

• כשאנחנו מדברים על הערים החרדיות, והעיר ביתר ידועה כעיר שיש בה הרבה תופעות כאלו של נערי שוליים או נערים מתמודדים, נוער עם בעיות שצריך לטפל בהם – השאלה היא האם גם בבני ברק יש מקרים כאלו או ששם שמור יותר?

גופשטיין

צילום: Yonatan Sindel/Flash90

אגיד לך משהו – אין מקום שבו אין את התופעה הזו, כולל התנחלויות, כולל בני ברק, כולל בנות סמינר עם ערבים שעובדים ליד סמינרים. היה לנו לא מזמן מקרה כזה בבני ברק. ביתר ידועה, אבל צריך לציין שנערי שוליים דווקא עוזרים בנושא הזה ומנסים להציל בנות ולעזור לבנות, כך שצריך לדעת גם את הנקודות הטובות. אבל עדיין חסר, חסרה הרבה הבנה ופתיחות בנושא הזה.

• אתם פניתם, כלומר ההורים של הבחורה, כפי שסיפרתם מקודם, פנו למשטרה?

בלעדיה. פנו למשטרה על ערבי ספציפי שעובד במקום, המשטרה אמרה שמכיון שהכל בהסכמה אין להם מה לעשות. הם אמרו שמדובר בסמים, אבל המשטרה לא התייחסה. יש לי עוד כמה שמות שאני יכול לתת – וגם שם, אם המשטרה לא תטפל הן תהיינה הקורבנות הבאות, הן במסלול האבדון הידוע מראש מה יקרה להן אם לא יטפלו.

• אני מנסה להבין. אם המשטרה טוענת שהכול בהסכמה ואין להם מה לעשות חוקית ולהתערב, למה אתה מצפה מהם?

אני מצפה שיפנו למוסדות נוער במצוקה. כשהנערה אומרת שרוצה לעזוב, היא צריכה סמים וכל מיני דברים, כי כבר נפלה – לכן הרווחה והמשטרה צריכים להכניס אותן למוסד נוער מתאים, לא למקום שבו יגדלו כעברייניות צעירות וללמוד להיות יותר גרועות, אלא צריך להקים מוסדות שמתאימות לציבור החרדי, מקומות שיקרבו אותן בדרך של אהבה, וככה נציל נפשות מישראל.

מהמשטרה נמסר: "כל תלונה המוגשת זוכה לטיפול רציני ומקצועי".

הדפס כתבה

19 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  אם היה בחול כל המדינה זועקת די להפקרות ולאטימות.
  15/08/2017 18:35
  אורי
 1. בושה.

 2. בנות עים ערבים
  15/08/2017 21:20
  אלון
 3. הרווחה דואגת לרווחת העובדים בלבד השאר לא מעניין אף אחג

 4. צודק בכל מילה
  15/08/2017 22:57
  A Sharaby
 5. נישואי תערובת, נשואים חד מיניים, מצעדים ..

  למה אין מגיבים?

 6. תודה בנצי על הכל זה לא מובן מאיליו מה שאתה עושה למרות שאח"כ אתה סובל מזה בחייך האיים
  16/08/2017 02:29
  א
 7. מעריכים אותך מאוד

 8. גופשטיין: הם ראו את האמת ובורחות מכם הכי רחוק שאפשר
  16/08/2017 07:52
  ישראל
 9. בנצי הצדיק!
  16/08/2017 10:02
  משתמש אנונימי (לא מזוהה)
 10. יהודי יקר..

 11. מדינה בהלם קרב
  16/08/2017 14:14
  מ.ג
 12. התופעה הזאת מוכרת גם בצפון וגם במרכז וגם בדרום הלב מאד כואב כל אחד עסוק עם הבעיות שלו וככה הנבלות האלה מנצלים את הזמן הקשה שאנחנו נמצאים בו לכן צריך להיזהר פי מאה על הילדות שלנו בזמן הקשה הזה ולדעת לאיפה הם יוצאות ועם איזה חברות לקחת טלפונים של החברות והגביל אות בזמן החזרה הביתה בלי פשרות מצד שני להשתדל ולפנק אותם בכל מה שאפשר כדי שהכלבים האלה לא יפתו אותם בכל מיני חפצי ערך ורק בשיטה הזאת הם יאהבו את הבית ואת ההורים ולא ילכו לרעות בשדות זרים ואני מתפלל לקדוש ברוך הוא שישמור על כל בנות עם ישראל שלא יפלו בידי אותם נבלות בני בלייעל שכל רצונם הוא לנצל אותם ואחרי זה לזרוק אותם לדיר העזים בכפר כמו שראינו ושמענו מסיפורי הבנות שחזרו מהגהינום שהיה להם עם הנבלות האלה .בנות ישראל היקרות לא להתפתות לזבל הטמאים האלה השם ישמור אתכם אמן.

 13. אלוקים!
  16/08/2017 23:45
  LISH
 14. מה קורה בעולמנו? לאן הגענו? גועל בתוכנו! לכלוך ותועבה! תערובות מגדריים ומגזריים!
  ישר כח על עבודת הקודש. ישלם ה' שכרכם. תודה על הצלתנו, בנותינו ואומתנו.

 15. גברים יהודים,עורו משנתכם אחיי
  17/08/2017 01:23
  סובל עוונות הדור
 16. בס"ד
  זה המחיר של השפע,המודרניזציה והמתירנות,ושהכל בהישג יד ואפילו בלחיצת מקש.
  בניך ובנותיך נתונים לעם אחר,ועיניך רואות וכלות אליהם כל היום,ואין לאל ידך(דברים,פרק כ"ח,פסוק ל"ב,פרשת כי תבוא).

 17. בנות עם ערבים מסריחים
  17/08/2017 03:28
  משתמש אנונימי (לא מזוהה)
 18. זה ממש לא נכון שבציבור החילוני יש קצת מקרים ראיתי מלא שמדברות אם החולירות או מסתובבות איתם דוקא בציבור החרדי יש הרבה פחות וגם בדתי לאומי..שיפסיק לספר סיפורים למישהוא שהסתובב בכל המקומות וראה דברים ואף הלכנו איתם מכות

 19. כל עוד הם חיים בנינו ואיתנו זה ימשך
  17/08/2017 14:53
  שולי
 20. צריך הפרדה בניינו לבינם זה הפתרון

 21. חיים
  17/08/2017 16:15
  משתמש אנונימי (לא מזוהה)
 22. מה הפלא שורפים דגלים של ישראל לא מכירים בקיומה של מדינת ישראל חושבים שהערבים אנשים טובים למה לא לצאת אתם?

 23. בני גופדטיין
  17/08/2017 19:52
  עומר מימון
 24. איד יקר ובעל חסד גדול .בני לאורנהכתבה הזעזעת והכואבת הזו אני אומר כאן על הכתוב שאני מוכן להרתם לכל מבצע חילוץ ולכל עזרה שצריך בנושא החשוב הזה .אשמח להתנדב ולהקצות למטרה קגושה זו כל מה שברשותי
  עומר מימון 0504488675

 25. הבעיה הכי גדולה שמעסקים ערבים במוסדות חרדים בבתים וכל אחד בטוח לי זה לא יקרה
  17/08/2017 20:25
  תתעוררו
 26. ולא נזהרים מספיק.

 27. ערבים לוקחים
  17/08/2017 21:19
  שמעון לינדר
 28. יש יותר מידי גזענות במגזר החרדי עד כדי כך שהדור החדש בדרך מהמגזר אחרי שהם מבינים שהם הילדים האלה ברובם שחורים ספרדים בעלי תשובה ולא רצופים וועדות קבלה

 29. בחבד יקבלו אותן בשמח
  17/08/2017 23:03
  אברהם
 30. אין אפליות בין עדות ומגזרים
  אוהבים כל יהודי

 31. עוסק בזוגיות ויעוץ.
  18/08/2017 02:05
  משתמש אנונימי (לא מזוהה)
 32. אני עוסק בזוגיות ויעוץ שנים, ויש הרבה יהודיות שיוצאות עם ערבים בבאר שבע ואשקלון עצוב מאד.

 33. עזרה.
  18/08/2017 05:27
  דויד
 34. זאת הבעיה עם החשיבות הגבוהה ביותר במדינה.צריך למסד ולתקצב את להבה כדי שבנצי המלאך יעשה מלאכתו כראוי עד חיסול הטרור לגמריי. כל אחד ימצא דרך לעזור.

 35. יש קבוצות ווצאפ
  14/06/2018 14:11
  מנחם
 36. ראיתי קבוצות ווצאפ שייש בנות חרדיות ויש גברים ישראלים ומפתים אותםשולחים להם תמונות ולפעמים אני מאמין יש גם בחלק מהקבוצות גם ערבים וחלק מהבנות עובדות להביא עוד בנות אחרות אם בעבר היה צריך לפנות ולדבר היום יש פלפונים סיסמאות פייסבוק מעניין מה מושך בהם יכול להיות הכסף והנחישות והפרי האסור והם אמיצים לא מפחדים לעומת חלק מהדתיים כמוני שמהססים לפנות והם נראים חטובים וכל האיסורים עפים ובנות בגילאי 15 ו18 בפרט שאומרים אסור כל הזמן ויש פיתויים וקנאה אז מתפתות ומקבלים מייד מה שרצו ה ישמור מעניין כמה התופעה נפוצה אני מאמין שעכשיו ה ישמור נפוץ יותר ועם כל הסיסמאות והפלפונים הכל פרוץ ה ישמור וגם לפי דעתי המשפחה לא מי מודע מה איפה האחריות בנות ב11 בליילה מסתובבות למרות שההורים היום סתומים ולא יודעים כלום שוב הכל סיסמאות יצר אישה ותינוק שמאל דוחה וימין מקרבת צריך לאהוב אותה במקום להעיף מהבית ולהגיד לה ללכת לעבוד בזנות מצד שני אם משאירים במוסדות הערבים ישכנעו אותה לצרף עוד בנות ואני רווק בן 37 אולי צריך לקבל שיעור אצל הערבים