בעלת הצימרים תירצה: "עובדת רק בבין הזמנים, לא אמרו שצריך תיק"

בביקורת של רשות המיסים בטבריה והסביבה בוצעו 109 ביקורות בצימרים, חדרי אירוח, עסקים לספורט ימי ועוד • גילו: קבלן שיפוצים שביצע עבודות בצימרים אינו מנהל כלל ספרים ואין לו תיק ברשות המסים. מה הוא הסביר?
חיים טוויל
כ"ב אב התשע"ז / 14.08.2017 13:35
הכנרת

רשות המסים ממשיכה בביקורות – הפעם בטבריה והסביבה, תוך התמקדות בענף התיירות. במסגרת המבצע, שנוהל על ידי פקיד שומה טבריה, בוצעו 109 ביקורות בצימרים, חדרי אירוח, עסקים לספורט ימי ועוד, מהן עולה כי כ-6% מהם לא רשמו הכנסות כדין.

בעסק להשכרת אופנועי ים וסירות מנוע נערכה ביקורת ספרים שהעלתה, כי במקום לא רושמים את כל ההכנסות. בעל העסק השיב לחוקרים כי הוא רושם בסוף היום. למחרת היום נבדקה טענתו, ונמצאו הפרשים גדולים בסך של כ-25,000 שקלים בין ההכנסות ובין הרישום בספרי החשבונות.

אצל בעלת צימרים באחד מהמושבים באזור, נבדק יומן הזמנות ובו צוין כי המשפחה שאמורה להגיע ליחידות האירוח ביום הביקורת, העבירה באמצעות הבנק שבוע לפני 4000 שקלים שלא נרשמו. בעלת העסק תירצה: "אני רושמת קבלות רק כשאורחים מגיעים".

בעלת הצימרים נחקרה והתיק הועבר למחלקת תביעות.

בביקורת שנערכה אצל בעל חדרי אירוח בטבריה נמצאו כ-900 שקלים שהתקבלו משני אורחים ולא נרשמו בספרים. בעל המקום טען: "הם שילמו לפני מספר דקות ולא הספקתי לרשום".

אצל בעלת יחידות אירוח ביבניאל, הגובה 700 שקלים ללילה, מצאו המבקרים כי היא איננה מנהלת כלל ספרים. בעלת המקום הסבירה: "אני עובדת בתקופת בין הזמנים בלבד, לא אמרו לי שצריך לפתוח תיק".

גם בביקורת שנערכה לקבלן שיפוצים שביצע עבודות בצימרים התגלה כי הוא אינו מנהל כלל ספרים ואין לו תיק ברשות המסים. הקבלן טען: "זו רק עבודה קטנה".

הדפס כתבה

2 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  פישרים קטנים במס הכנסה
  15/08/2017 17:21
  משה
 1. מבצעים פעולות "הירואיות" בשביל כותרות ואך ורק נגד בעלי עסק קטנים.
  כואב הלב (כאחד שמעולם לא העלים מס ותמיד סבל מהתנהלות הרשויות)

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)   17/09/2017 12:17

   כל כך הרבה הון שחור בבניה וכו אצל גדולים…מתעסקים עם הקטנים.