קליפ חדש: למה פיני איינהורן נתפס ומובל אזוק אל תא המעצר ● צפו

בדרך לאלבום חדש משחרר פיני איינהור קליפ ראשון משעשע למילים "טוב להודות לה' ולזמר לשמך עליון", במהלכו הוא "עובר על החוקים", נתפס על ידי שוטרים - ומובל אל תא מעצר, כשלאורך כל הדרך הוא ממשיך לפזם בעליצות "טוב להודות לה'"
כ"א אב התשע"ז / 13.08.2017 18:13

"בעל המנגן", "מלך הקומזיצים", "האיש והגיטרה", "פצצת אנרגיה" ועוד שלל כינויים שונים הודבקו לפיני איינהורן.

אבל לפני הכל, פיני הוא יוצר שמביא איתו משב רוח מרענן לז'אנר החסידי. הוא מסוגל להרים בית אבות שלם על הרגליים תוך חמש דקות מרגע שפרט על המיתר הראשון בגיטרה שמלווה אותו לכל מקום; הוא יודע להרקיד ישיבה שלמה עם שיר בן יותר מ-30 שנה; ובעיקר הוא יודע להביא אנרגיות מחשמלות לכל מפגש עם קהל.

בדרך לאלבום חדש הוא משחרר קליפ ראשון משעשע למילים "טוב להודות לה' ולזמר לשמך עליון", במהלכו הוא "עובר על החוקים", נתפס על ידי שוטרים – ומובל אל תא מעצר, כשלאורך כל הדרך הוא ממשיך לפזם בעליצות "טוב להודות לה'".

"מי שמכיר אותי ואת המוזיקה שלי, יודע שאני תמיד מחפש לחדש", אומר פיני. "השיר בא לבטא את חובת הכרת התודה שיש לנו לקב"ה, בכל זמן בכל רגע ובכל סיטואציה".

הלחן, פרי יצירתו של פיני, מזכיר סגנונות של מוזיקה בעלת ניחוח אמריקאי ופיני אינהורן, לא מכחיש שהוא הושפע בין היתר מסגנונות רבים ומגוונים של מוזיקה כללית.

במהלך הקליפ פיני נחבל ומפונה באמבולנס על ידי צוות חובשים, אך לבסוף משליך את הקביים לטובת ריקוד חסידי סוחף.

העיבוד המשובח הוא פרי עבודתו של המוזיקאי שימי סקאלר שאף הפיק מוזיקאלית את השיר. את הטקסט באנגלית תרם ליפא שמעלצר, המיודד עם פיני ורואה בו חבר לז'אנר הייחודי שיסד.

לפני תקופה שחרר פיני אינהורן את השיר "ומשתוקק", למילים שחיבר בעל ה"שפת אמת" בו חשף את יכולותיו לרגש ולבצע טקסטים בעלי משמעות ועומק.  בקליפ החדש פיני מציג את הגישה השובבה בפרשנות המוזיקאלית שלו בנוסף לכישורי ההלחנה שהוא מפגין לראשונה.

"אחרי שתצפו בקליפ, ותגלו שאי אפשר להפסיק לזמזם את השיר, אני מאמין שתבינו שהאלבום שלי הולך להיות מעניין", מבטיח פיני.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות