דגלי אש"ף, מכות, מעצרים אלימים – והנערה הזועמת של מאה שערים

שכונת מאה שערים יודעת כבר עשרות שנים התנגשויות אלימות עם המשטרה הציונית • אבל היום היה יום חם במיוחד: שוטרים שפשטו על משרד הפועל נגד גיוס חרדים לצה"ל נתקלו בהפרות סדר אלימות - והתוצאה: אבנים, חפצים, מוטות ברזל וביצים - לצד מכות ומעצרים • ליברמן: "בושה"
חיים טוויל • צילום: יונתן זינדל
ט"ז אב התשע"ז / 08.08.2017 20:57
מאה שערים, פשיטת משטרה, אלימות

כוחות גדולים של משטרה ויס"מ פשטו אחר צהריים (שלישי) על משרד בשכונת מאה שערים בירושלים, הפועל נגד גיוס חרדים לצה"ל ומעניק סיוע לבחורים ואברכים כדי להיחלץ מגיוס.

השוטרים החרימו מהמשרד חומרים, מחשבים, דיסקים ומסמכים, על פי צו של בית משפט.

בעקבות פשיטת המשטרה יצאו כ-600 מפגינים אל רחוב חברת שס בשוק מאה שערים ופתחו בהפגות סדר אלימות שלא נראו זמן רב בשכונה החרדית: הם יידו אבנים, ביצים, חפצים ושקיות מים על השוטרים, בניסיון למנוע מהם לבצע את המשימה.

כוחות גדולים של יס"מ, ימ"ר ובילוש התעמתו עם המפגינים באלימות רבה ופינו אותם מהרחוב.

6 מהמפגינים נעצרו בהפרות הסדר האלימות.

לפי המשטרה, "עם הגעת השוטרים למקום החלה התגודדות של עשרות חרדים מחוץ למבנה שקראו קריאות נגד השוטרים והחלו ליידות לעברם מכל הבא ליד, בהם אבנים, חפצים, מוטות ברזל וביצים. עם יציאת השוטרים מהמבנה וסיום ביצוע הצו, נמשך ידוי האבנים והפרות הסדר האלימות. הכוח פיזר את מפירי הסדר".

מוקדם יותר היום, הגיע שר הבטחון אביגדור ליברמן לנחם אצל בני משפחת פירר ברחוב אברהם מסלונים בשכונת מאה שערים – ובכניסה לבניין המגורים נוצרה התגודדות של חרדים.

כוח משטרה שהוזעק למקום בעקבות פניית צוות האבטחה של השר, פיזר את החרדים, וליווה את שיירת שר הבטחון מהמקום ללא פגע.

לפי הודעת המשטרה, עם יציאת פמליית השר, החלו החרדים הקיצונים ליידות אבנים וחפצים לעבר השוטרים. ילדה כבת 8 שעמדה בסמוך נפגעה מאבן שהושלכה ופגעה בראשה.

שוטרים ואזרחים במקום העניקו לה טיפול ראשוני עד להגעת כוחות מד"א, שפינו אותה במצב קל.

לאחר החילוץ של השר, חזרו אנשי האבטחה והבילוש לקחת את רכבם ומספר בחורים חסמו את דרכם. כוחות המשטרה נכנסו בשנית כדי לסייע בחילוצם.

שר הביטחון צייץ בחשבון הטוויטר שלו בערב: "בזמן שמיטב בנינו ובנותינו מסכנים את חייהם בהגנה על המולדת, חבורה קיצונית, אלימה ואנטי ציונית מנסה לסכל את גיוס החרדים לשורות הצבא. בושה".

הדפס כתבה

6 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  אלו הם הקנאים שבעטיים חרב בית המקדש כבר פעמיים
  08/08/2017 21:45
  ירא-שמיים
 1. אבל קנאים הם עוורים ושנאתם לטוב ולישר עיוורת. אפילו יפלו על ראשם עשר מכות מצריים ישארו אלו במריים ובשנאתם.

 2. בושה ליהדות כולה
  09/08/2017 09:50
  כואבת
 3. איך? איך הם מרשים לעצמם הכל ואין פוצה פה ומצפצץ

  • כואבת 2   09/08/2017 16:52

   הן תלכנה רק עם מטפחת, חלילה לא עם פאה ולא תתביישנה להתנגח עם שוטרים, איפה כל כבודה בת מלך פנימה? ועוד עם דגלי אש"ף.

 4. מאה רשעים ונאצים גויים נלחמים אלו באלו, טוב להם וטוב לעולם....
  10/08/2017 15:04
  שמחחחחח
 5. הרבה הצלחה לכל הצדדים…

  לרשעים המתחזים לחרדים לדבר ה', ולנאצים הגויים המתחזים לשוטרים ישראלים.

  יכה מנדל את מנדל, ואחמד את מוחמד.

 6. הפגנות תושבי מאה שערים
  13/08/2017 07:09
  מאיר אוחנה
 7. תושבי מאה שערים הם מחללי שם שמים מחללי שם השם לא שומרים שבת כי בשבת הם משליכים אבנים וכל מיני חפצים וזה איסור חמור חילול שבת וגם בפרהסיה ,הכנופיות האלה הם והרבנים שלהם הם חרפה ליהדות בושה וכלימה לדת ישראל להבא צריך לפזר ההפגנות שלהם רק בקשיחות ובמכות צריך ללמד אותם לקח לכנופיות אלה בלי הנחות מאיר אוחנה יהודי חרדי ס"ט

 8. לא מסכימה עם המפגינים אבל יותר מתנגדת לתגובת המשטרה, השפלה מוגזמת לכבוד המפגינים
  14/08/2017 16:44
  ירושלמית
 9. אני מתנגדת לקנאים ובמיוחד לקבוצת הנשים "החכמות" שמחזיקה דיגלי פלסטין, הן זקוקות לפסיכיאטר דחוף, אבל לצד זה שעל פי חוק זכותם להפגין, זכות המשטרה לשמור על סדר ולפנות למעצר, אבל לא להוריד מכנסים למפגין, יש גבול להתעללות המשטרה. עם כל זה שכולנו מתנגדים לקבוצת הקנאים, מותר לנו למחות על התגרות המשטרה., המשטרה צריכה לקלוט שמדובר בקבוצה קיצונית ולא להיכנס ל"גוב האריות", תכל'ס המפגינים צודקים שהמדינה הציונית מתעללת בחרדים, וכי הם לא צודקים? מי מאיתנו לא חש במדינה ששונאת חרדים? ב"ה שאנחנו חונכנו לשתיקה וחונכנו נגד אלימות, אבל טוב שיש משוגעים שלא מתפשרים ועושים לנו את העבודה.