החדש של ענק הזמר אברהם פריד: 'האלבום הישראלי' • כעת להאזנה

ענק הזמר אברהם פריד משחרר סינגל אחרון מתוך האלבום הישראלי החדש - 'כמה טוב שנפגשנו' • האלבום הזה, שונה מכל מה שהכרנו אצל אברהם פריד, הוא הרבה יותר מסקרן, מפתיע וישראלי מתמיד
י' אב התשע"ז / 02.08.2017 17:59

ענק הזמר אברהם פריד משחרר סינגל אחרון מתוך האלבום הישראלי החדש – ' כמה טוב שנפגשנו'.

האלבום, שיצא היום, יושק במופע הענק בבריכת הסולטן ביום ראשון הקרוב.

היסטורית, "עלה קטן" היה השיר הראשון שאינו מן מהמקורות, שהפך לתופעה וחיבר מיד את האמן עם הקהל הישראלי. עוד ועוד יהודים טובים שומרי מצוות וגם כאלה שלא – מצאו במוזיקה היהודית של אברהם פריד, נקודת השקה אל ליבם, והצטרפו לחוג שומעיו. הסגנון המיוחד של אברהם "תפס" גם אוזניים ישראליות, שאהבו את החיבור היהודי עם השירה העברית.

במהלך השנים הכרנו בהופעות ביצועים לשירים מוכרים, שהותירו בכולנו רושם עז. ואולם, ככל שעבר הזמן, הפציר הקהל שמלווה אותו כבר שנים, באברהם, שייחד אלבום שלם לשירים ישראליים מקוריים, כאלה שמדברים אל כל ישראלי בגובה העיניים ומחברים אותו למסורת וליהדות.

כעת זה קורה עם 'כמה טוב שנפגשנו', אלבום ישראלי חדש עם 11 שירים מקוריים.

"סיפורו של האלבום", נזכר אברהם, "מתחיל בעלה אחד קטן שידע סופות ורעמים, אך גבר על משברי הזמן בידיעה ש'מישהו הולך תמיד איתי'…"

מיטב המוזיקאים שותפים ליצירה הישראלית של פריד: רמי קליינשטיין, ישי ריבו, תומר הדדי, חמוטל בן זאב, יובל סטופל, אודי דמארי וברק רוני.

לצד שירים חדשים אפשר למצוא את להיטיו הישראליים שכבר הפכו להמנונים: כמה טוב שנפגשנו, וירושלים שבלב. האלבום הזה, שונה מכל מה שהכרנו אצל אברהם פריד, הוא הרבה יותר מסקרן, מפתיע וישראלי מתמיד.

'מסלול מחדש' הוא השיר שפותח את האלבום – זיכרונות מבית אבא משמשות בסיס איתן לחייו של אדם.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות