נתניהו הציע: סיפוח 'גושים' תמורת ואדי ערה • ח"כים ערבים מבוהלים

נתניהו שוחח לאחרונה עם שליחיו של הנשיא האמריקני והציע להם לספח גושי התיישבות תמורת העברת שטחי ואדי ערה לרשות הפלסטינית • ליברמן, שהציע הרעיון לפני הבחירות: "ברוכים הבאים למועדון" • הח"כים הערבים: "מסע ההסתה והדה-לגיטמציה"
יוני גרין
ה' אב התשע"ז / 27.07.2017 23:44

המשא ומתן עם הפלסטינים נראה רחוק, אך לפי דיווח בחדשות 2, ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח לאחרונה עם שליחיו של הנשיא האמריקני טראמפ למזרח התיכון והציע להם כי ישראל תספח גושי התנחלויות, תמורת העברת שטחי ואדי ערה לרשות הפלסטינית.

הצעתו של נתניהו נחשבת לחריגה, ואף ראש ממשלה לא הביע בעבר נכונות לוותר על היישובים הערביים בישראל במסגרת הסכם שלום עתידי עם הפלסטינים. זו הפעם ראשונה שראש הממשלה מציע עסקה כזו.

עם זאת, ההצעה להעביר את ישובי ואדי ערה לשלטון מדינה פלסטינית עתידית מהווה נדבך חשוב במצע הפוליטי של שר הביטחון, אביגדור ליברמן, שהציע תכנית דומה במהלך מערכת הבחירות האחרונה.

ליברמן צייץ בתגובה לידיעה בחשבון הטוויטר שלו את תמיכתו בתכנית שהציג ראש הממשלה – וכתב: "ברוכים הבאים למועדון".

במסגרת ההצעה לא ברור אם נתניהו תכנן גם לשלול את אזרחותם של תושבי וואדי ערה, אשר מחזיקים באזרחות ישראלית, דבר שיכול להוות בעיה חוקתית, ואם לא מה תהיה השפעת החוק.

חבר הכנסת ד״ר יוסף ג׳בארין, תושב אום אל פחם, תקף בחריפות את ההצעה של נתניהו: ״נתניהו לא מפספס שום הזדמנות להמשיך את מסע ההסתה והדה-לגיטמציה שלו נגד הציבור הערבי ונגד הנהגתו. בדרך הוא מפגין גם הרבה בורות בהשוואה שהוא עושה בין האזרחים הערבים לבין המתנחלים. האזרחים הערבים קיבלו את אזרחותם בישראל לא בחסד מהממשלה אלא בזכות העובדה שהם מתגוררים במולדתם. זאת בניגוד מוחלט למתנחלים בגדה המערבית ששוהים שם באופן בלתי חוקי על אדמות שהם גזלו בכוח מבעליהם הפלסטינים".

ג׳בארין הוסיף: "הלכה למעשה, נתניהו קורא לביצוע שני פשעי מלחמה: טרנספר כפוי לאזרחים הערבים, וסיפוח התנחלויות לא חוקיות. גורלם של פושעי מלחמה יהיה בבית הדין הפלילי בהאג".

ח״כ עאידה תומא-סלימאן תקפה גם היא: "יצא השד מהמרצע ונתניהו הראה את פניו האמיתיות כלפי האוכלוסיה הערבית. מה שהיה תוכנית של ליברמן אומץ על ידי ראש הממשלה.

"תושבי עארה לא רק אזרחי המדינה, הם גם ילידים היושבים על אדמתם, ואין להשוות אותם עם מתנחלים היושבים על אדמת עם אחר. אנחנו האזרחים הערבים איננו חלק מכל משוואה כזו ואיננו מוכנים לשלם שוב את המחיר של מדיניות הכיבוש וההתנחלויות".

הדפס כתבה

22 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  ראש הממשלה, בבקשה, תעבירו את אום אל פאחם לאבו מאזן, תראה איך שאר הערבים יתנהגו למופת. ועוד דבר, להחזיר השטחים שנגנבו ע"י הבדואים, בנגב.להכניס לכלא את הקיצוניים חברי הרשימה המשותפת הערבית, שמעודדת שפיכות דמים, להוציא מחוץ לחוק את ארגוני השמאל שמוציאים דיבה רעה על ישראל, בראשם את בצלם. שוברים שתיקה, עדאללה, הקרן החדשה... ועוד נבלותשמטרתם להרוס את מדינת היהודים !
  28/07/2017 00:16
  לפעול ביד קשה ותקיפה-לא מהססת, כלפי הערבים כולם. שקרנים, דו פרצופיים, אוהבי דם, מאמינים לשקרים של ראד סלח והרשימה המשותפת. ובהר הבית: לאפשר כני
 1. המגנומטר, סתם סיבה למסיבה !!! הערבים מומחים בשקרים ושפיכות דמים . בשם אללה, רוצחים את בנותיהם, הורגים זה את זה, הורסים מסגדים, וכל חלקה טובה ! האיסלם, דת נוראה !!!ישראל צריכה להפגין יד קשה. אפשר מעצר מנהלי-בלי משפט(שלא יבואו ארגוני השמאל, להציל את המרצחים ומשפחותיהם המוסלמים.לעצור את ראד סלח, שלא יראה אור יום. לגרש את משפחות המחבלים. להרוס את המסגד של חמולת המחבלים באום אל פאחם. צריכים להעניש אותם, בלי הססנות!!! אנחנו חייבים זאת לעדה הדרוזית האצילית, שמשרתת את המדינה, ושותפה למאמץ הביטחוני.הדרוזים מאוד פגועים מהתנהגות הערבים המוסלמים באום אל פאחם !!!

 2. לא לאפשר התקהלויות המוניות של הערבים בירושלים ! מי שמעוניין להתפלל, שיכנס למסגד, מי שמגיע ליצור פרובוקציה, לגרשם ומיד. לא לאפשר תפילות ברחובות. לא לאפשר להפריע לחיילים- עומדות הנבלות מול חיילי צה"ל, מצלמות, מקללות, מתגרות... ומי שנותנת את האומץ לשאר הנבלות, היא הנבלה הראשית , חנין זובי, ואחמד טיבי !!!עלינו להיות חזקים- העולם יאהב אותנו חזקים!
  28/07/2017 00:26
  משתמש אנונימי (לא מזוהה)
 3. השבועיים האחרונים, גילינו התחשבות רבה בערבים, שמתפרשת כחולשה, ומזמינה עוד פיגוועים !!! הם חושבים שכעת יכבשו חזרה את ישראל !!!

 4. ערבים
  28/07/2017 04:17
  אלי
 5. שוב מתחלים לרואת את הפרצופים שלהם החרה מצד אחד בעת הפלסטין ואחד לא רוצים לפרד מאתנו אתם בעד פלסטין אז תעזבו את המדינה היהודים אדמה זוא של היהודים שום דבר לא שייך לכם אפ אחד לא יכול להזיז אותנו מצפיק עים הבחינות שלכם חזרנו לארץ שלנו לא רוצים אותכם פוא תחיו עים אחיכם הערביםהפלסטים

 6. יש עוד החלפות
  28/07/2017 05:41
  משתמש אנונימי (לא מזוהה)
 7. מה עם החלפות סיגרים בשמפניה ורודה?

 8. חילופי שטחים
  28/07/2017 06:45
  דן
 9. התגובה של ח"כ הערביים , לא מפתיעה, הם רוצים ליהנות ממשטר דמוקרטי
  וכל הזמן משמיצים את היהודים ואת מדינת ישראל. מקומם לא בקרבינו שיצטרפו
  לפלשתינים, וכדאי להם להפנים שיש עוד פתרונות של ניוד אוכלסיה, כמקובל בכל ארצות האיסלם

 10. איזה "מחיר" הם אינם מוכנים לשלם?
  28/07/2017 12:53
  מרכזניק
 11. אף אחד לא יאלץ לזוז ממקומו?
  אתם טוענים שאתם מתגוררים במולדת שלכם – סבבה, תמשיכו להתגורר בדיוק באותו מקום רק תחת שלטון שונה.
  טראספר זה בטח לא. אף אחד לא מדברעל להעביר את האוכלוסיה מבתיה.

 12. תושבי ואדי ערה ישרתו בצבא, זה יפתור את הסכסוך
  28/07/2017 15:08
  מנחם לייבוביץ
 13. הכוונה לצבא הפלסטינאי, אם הם לא עושים כלום למדינה חוץ מלעשות ילדים ולבוא בסוף החודש לגבות את תשלומי הביטוח הלאומי, מדוע שלא ישרתו בצבא פלסטין? בטח הם יוכלו להמשיך לבנות באופן לא חוקי ולעשות בנו פיגועים בכביש 65 בדרך לעפולה, בעצם ההבדל?

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)   29/07/2017 12:21

   לא רוצה את הדרקון הפלסטיני

 14. העברת ואדי ערה......
  29/07/2017 00:11
  אילנה
 15. העברת כפרים ערבים לרשות הפלסטינית, רעיון מעולה ! גם ככה התושבים בכפרים מזדהים יותר עם הרשות והדגל שלה , אין להם שום זיקה וערכה למדינת ישראל ומנהיגיה , "אזרחים" כאלה לא ראויים להיות חלק ממדינת היהודים !!

 16. סיפוח
  29/07/2017 01:29
  דרי
 17. בולשיט. דוחפים למדינה פלסטינית בלי להודיע לעם.

 18. ערבים נגד מתנחלים.
  29/07/2017 12:16
  צבק
 19. החגים הערבים נגד מתנחלים.מה הקשר, אין קשר.החכים טוענים נגד ההצעה בטענה שלא מעניין ולא מהמניין.הגירוש מגן העדן הישראלי מובן.
  אתם הרי טוענים לפלסטניותכם, אז קדימה לפלסטין. זהו הרי משאת נפשכם,שם תוכלו להניף את הדגל.
  לא פה.

 20. ואדי חרה.
  29/07/2017 12:49
  מרדכי
 21. מה לכם הערבים לבוא בטענות לנתניהו?
  הרי לפני הקמת מדינת ישראל היה לכם אזרחות ירדנית. אז מה האהבה הפתאומית שלכם לאזרחות ישראלית?
  וברור שאין שום טרנספר בהצעה מפני שאתם נשארים במקומות שלכם. רק משווים את התנאים שלכם לתנאים של אחיכם שמעבר לקו הירוק.

 22. ברוך שפטרנו
  29/07/2017 15:07
  אווה
 23. הגיע הזמן להפטר מהפרזיטים אוכלי חינם ורוצחים

 24. הם אומרים שהם פלסטינאים
  29/07/2017 17:59
  יוגב
 25. יכול להיות שהערבים שאומרים שהם לא ישראלים אלה פלסטינאים לא רוצים לעבור לפלסטין

 26. שום טרנספר
  29/07/2017 19:04
  schr7
 27. טרנספר זה להזיז אוכלוסיה ממקום למקום בניגוד לרצונה.
  במקרה הזה הם נשארים במקום כולל רכושם ועוברים לממשל שהם אומרים ומצהירים שהם שייכים לו כולל ההימנון הפלסטיני והנפת דגליו.
  לדעתי עצם העובדה שהם עדיין בשטחי ישראל ולא הרשות הפלסטינית הוא עוול מתמשך כנגד האוכלוסייה הערבית, והצדק יעשה ויראה כאשר יעברו לשליטתם כולל אזרחותם וביטול האזרחות הישראלית על חובותיה וזכויותיה, וייהנו מתפארת הדמוקרטיה הפלסטינית המפורסמת.

 28. ערביי ישראל
  29/07/2017 19:32
  אבי
 29. זה שערביי ישראל גרים פה זה לא אומר שזו מולדתם.
  כדי להיות בעלי זכויות חייבים גם להיות בעלי חובות!!!
  מדינת ישראל היא מדינת היהודים והיא מדינה דמוקרטית,אך דמוקרטית ששואפת להתקיים פיסית!!!
  אם ערבים ישראלים פועלים כמחבלים ומשתמשים בנשק ,ראשית חייבים להורגם,תהלוכות המוניות שהתקיימו באום אל פחם מעידים על התמיכה בהם ולכן צריך גם להציב את המשוואה תמיכה בטרור גם מילולית דינה בגידה!!!!!!יש לגרש,להעביר ריבונות…להתנער מהישובים האלה בכל המובנים!!! שעליו לבתי הדין בעולם ושיחפשו שם את הריבונות!!!!!!!

 30. לא לשאול אותם להעביר
  29/07/2017 21:15
  אלמ
 31. גבול ולהיפטר מהזבל הזה שניקרא וואדי חרח

  • אסתר   29/07/2017 23:06

   הערבים חיות אדם, איבדתם את הזכות לחיות על כדור הארץ, שלא לדבר על תחומי ארץ ישראל, ובעולם הבא מחכות לכם 72 בתולות (בית בושת הקים שם מוחמד. איזה אפס מאופס).

 32. על איזה טרנספר בדיוק הם מדברים
  30/07/2017 00:16
  אורנה
 33. הם נשארים בבתים שלהם, באדמה שלהם עם העצים שלהם, רק שהם יהיו אזרחי פלסטין ולא אזרחי ישראל. אי אפשר לאכול מהעוגה להשאיר אותה שלמה. לא מקהלים את חוקי ישראל וריבונותה, תקבלו את חורי פלסטין. הלוואי וזה ייצא לפועל. די סבענו כבר מהם, צריכים להיפרד לגמרי.

 34. ערבייי ישראל קוראים לעצמם "פלסטינים" אך מעדיפים את ישראל
  30/07/2017 11:03
  דני
 35. הכל "שטח כבוש" עד שמעבירים אותו לרשות הפלסטינית … בהלה נוראית שהיהודים הקופים והחזירים והכובשים מוכנים לוותר על השטח כולל התושבים , וויתור שווה טרנספר … חחחח .. כל הכייף ילך להם , וילות רכבי פאר (חלק נכבד לאו דווקא מהיי-טק) הפגנות וישראל השלמה פתוחה בפניהם … ההערצה לאבו עמאר אבו נידל ואבו עבאס זה בעיקר מול פוסטרים וטלוויזיה אבל לא כגורם ייצוגי ושולט עליהם…

 36. פופאי
  31/07/2017 08:49
  ניסים
 37. עוד רעיון מבית היוצר של פופאי כדי להסיח את השיח מרפיסותו של פופאי…שמברבר את עצמו לדעת…דקה לפני שמהלך כזה יקרה אם בכלל כל הזבל יעבור להתגורר במקומותינו…והשטח יועבר לרשות..ריק מתושביו…אז באמת נמאסת עלינו

 38. לתפוס כותרות .
  02/08/2017 00:41
  מוטי י
 39. בנימין נתניהו טוב בדיבורים במעשים הוא 0 הוא מסביר למה צריך לעשות את החלפת השטחים אבל ברגע האמת הוא מקבל רגלים קרות והכל נגנז בסופו של דבר ואדי ערה זה הסרטן של מדינת ישראל והגיע הזמן לכרות אותו .