מנכ"ל 'אינטל ישראל' הציג למקלב: העובדת המצטיינת שלנו אשת אברך ואם ל-12

יו"ר ועדת המדע והטכנולוגיה הגיע לסיור ופגישת עבודה במפעל אינטל-ישראל • קרא לסייע לנשים חרדיות המגיעות לעבוד במקום: "ברגע שאתם מספקים את הצרכים, סביבת עבודה ראויה מותאמת ומתחשבת, אתם מקבלים תמורה מעולה"
אריה ריבקינד
כ"ו תמוז התשע"ז / 20.07.2017 20:00
מקלב

יו"ר ועדת המדע והטכנולוגיה של הכנסת, ח"כ אורי מקלב, הגיע היום (חמישי) לסיור ופגישת עבודה במפעל אינטל-ישראל.

הסיור כלל ביקור במרכז המבקרים, סקירה על פעילות אינטל-ישראל והמפעל בקרית גת, וביקור באקווריום המשקיף על העבודה בחדר הנקי שבמפעל.

מקלב אמר עם תחילת הביקור: "כוועדת המדע והטכנולוגיה אנו חווים שההערכה לעם ישראל בעולם מבוססת בחלקה הגדול על הפעילות המדעית והטכנולוגית אצלנו בארץ, אפשר להביא את ביקור ראש ממשלת הודו כראיה לעניין, כאשר מדינה של 1.3 מיליארד איש משקיעה רבות בקשריה עם ישראל בדיוק מהסיבות הללו".

לצד כך, מקלב קרא לסייע לנשים חרדיות המגיעות לעבוד במקום. "ברגע שאתם מספקים את הצרכים, סביבת עבודה ראויה מותאמת ומתחשבת, אתם מקבלים תמורה מעולה מהם, והדבר מביא למעגל של פתיחת דלתות בקרב חברות נוספות שרואות כי טוב".

מנכ"ל אינטל ישראל, יניב גרטי, ציין בפני יו"ר הוועדה כי מאות נשים חרדיות עובדות במפעלים ברחבי הארץ.

גרטי הציג בפני מקלב את אחת מהעבודות המצטיינות במפעל – אשת אברך ואימא ל-12 ילדים.

גרטי ציין כי היקף הייצוא של אינטל ישראל עומד על 3.35 מיליארד דולר בשנה, וכי מאז כניסתה של החברה לארץ עומד סך כל היקף הייצוא על סך 46 מיליארד דולר.

מנהל המפעל בקריית גת, דניאל בן עטר, ציין כי המפעל פועל להתאמה מיטבית לעובדים מכלל המגזרים בישראל, כולל המגזר החרדי. לדבריו, גמישות של מנהלים יכולה להביא לשילוב יעיל של כל עובד מכל מגזר.

מקלב
גרטי ציין כי במסגרת רכישת מובילאיי, צפויה החברה לקיים חלק גדול מפעילותה בתחום הרכב האוטונומי מישראל, בתחומי האסטרטגיה, המכירות, הפיתוח והקידום, בהיקף שלא נראה כמותו בארץ. הוא העריך כי לישראל סיכויים טובים להיות שנייה רק לארה"ב בתחום הרכב האוטונומי, וכי מבחינת אינטל צפוי הרכב האוטונומי להיות אחד התחומים הדומיננטיים ביותר בפעילותה תוך עשור, אם לא הדומיננטי ביותר, בהיקף של עשרות מיליארדים בשנה.

ח"כ מקלב ציין, על רקע הפעילות הנרחבת של ועדת המדע בתחומי ייעול התחבורה הציבורית, קידום התחבורה השיתופית ובתוך כך הרכבים האוטונומיים, כי "הוועדה רואה במערכות הרכב האוטונומיות ככאלה שיביאו לשינוי התחבורה הציבורית לאין היכר, הציבור צריך את השינוי הזה, התחבורה בישראל חייבת את השינוי הזה. הממשלה מצידה צריכה להסיר חסמים בתחום הבירוקרטי ולצאת מהקיבעון המחשבתי, אנחנו חייבים לייעל את כל המערכות למלחמה בגודש בכבישים והתחום האוטונומי הינו נדבך מרכזי בכך".

אינטל ישראל עוסקת בפיתוח וייצור של מיקרו־מעבדים ומוצרי תקשורת. בחברה הענקית המתפרסת על פני מספר מפעלים ברחבי הארץ מועסקים עשרות אלפי עובדים בצורה ישירה ועקיפה.

בסיור הציגו בפני הוועדה את 'החדר הנקי' – אולם יצור השבבים אשר פעיל בכל שעות היממה ונקי פי עשרה מחדר ניתוח ממוצע בישראל, רמת שמירת הנקיות גבוהה כאשר רק העובדים הנחוצים בלבד נכנסים לאולם כאשר לגופם ביגוד וציוד מגן מיוחד – רק לצורך תיקון תקלות שכן רובו פועל ללא מגע יד אדם.

תגיות

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
אין תגובות