מתכנן בליץ תקשורתי: נתניהו זימן את שרי הליכוד לפגישת התייעצות מיוחדת

ראש הממשלה מכנס את סביבתו הקרובה, כולל שרי ליכוד וחברי כנסת מהליכוד, להתייעצות על רקע פרשת הצוללות ולאחר פרסום דוח המבקר על משרד התקשורת ובזק • מתכנן לצאת לבליץ כדי להגן על שמו
אריה ריבקינד
י"ט תמוז התשע"ז / 13.07.2017 11:51
נתניהו

ראש הממשלה בנימין נתניהו יכנס בצהרים (חמישי) בלשכתו חברי כנסת ושרים מהליכוד לצורך תדרוך – לקראת  מה שהוגדר על ידי אחד ממקורביו "בליץ תקשורתי" על פרשת הצוללות, דו"ח המבקר על רקע פרשיית בזק המסתעפת, וחקירתו השנייה של שלמה פילבר, מנכ"ל המשרד.

בין המזומנים לפגישה: השרים יריב לוין, זאב אלקין, צחי הנגבי, יובל שטייניץ, וחברי הכנסת דוד ביטן, דוד אמסלם ומיקי זוהר. יועץ התקשורת, ניר חפץ, המשמש גם כדובר של משפחת נתניהו, זומן גם הוא להתייעצות.

נתניהו אמר לחברי הליכוד: "מול מסע השקרים צריך לומר את האמת בקול ברור. בפרשת הצוללות איני חשוד, ומשרד המשפטים קבע שלא הייתה החלטה שהיטיבה עם בזק".

נתניהו הצהיר אתמול כי דוח המבקר על משרד התקשורת הוא "עוד ניסיון סרק לייצר פרשייה יש מאין נגד ראש הממשלה".

בדוח קבע המבקר כי לא ניתן לשלול כי בעת כהונתו כשר התקשורת, נתניהו נמנע מלשוחח עם בעל השליטה בחברת "בזק" שאול אלוביץ' על נושאים הקשורים לחברה.

"ראש הממשלה לא הסתיר שום דבר", נמסר אתמול מלשכתו. "ביחס לאלוביץ', היו לו יחסי ידידות ולא מעבר לזה, אך כשהדבר הועלה על ידי היועץ המשפטי לממשלה, ראש הממשלה פעל על פי ההנחיות וההוראות שניתנו לו.

"כל ההחלטות שהתקבלו על ידו ביחס לשוק התקשורת, גם לפני כן, היו אך ורק בהתאם להמלצות של גורמים מקצועיים, כשטובת הציבור בלבד עומדת לנגד עיניו".

פרשייה נוספת שעומדת במוקד סדר היום היא המעצר והחקירות בפרשת הצוללות. הפגישה עם השרים תעסוק ככל הנראה גם בסוגיה זו.

במסגרת הפרשה, הוארך הבוקר בשנית מעצרו של סגן ראש המל"ל שעבר, אבריאל בר-יוסף, החשוד שבמהלך כהנותו פעל לקידום עסקאות מתוך שיקולים זרים וקיבל טובות הנאה.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
    נשמע יותר כמו תיאום גרסאות למשטרה ולציבור
    13/07/2017 12:45
    יגאל
  1. כמו קבוצת עבריינים לפני מתן עדות