"אישה דבר מתועב, לענות אותה": זה מסמך התקנות של כת לב טהור

לשעבד את כל הרצון והרכוש למנהיג, לאכול מעט, להתהלך בבגדים בלויים - ולהרחיק ולענות את הנשים • מסמך 'תקנת החבריא קדישא לב טהור', שפורסם בשנת תשמ"ט, בשנים הראשונות לייסוד הקהילה, חושף את העקרונות עליהם התחייבו חברי הכת שייסד הרב שלמה הלברנץ
יוסף גרינבוים
י"ח תמוז התשע"ז / 12.07.2017 16:46
לב טהור

מסמך 'תקנת החבריא קדישא לב טהור', שפורסם בשנת תשמ"ט, בשנים הראשונות לייסוד הקהילה, חושף את העקרונות עליהם התחייבו חברי הכת שייסד הרב שלמה הלברנץ, שטבע ביום שישי האחרון בנהר במקסיקו.

לפי המסמך, שפורסם בשעתו "בפקודת רבינו כדי להשתיק הלעז שישה לנו תקנות מבוחלים ומטופשים הוצאנו לאור תקנות שלנו כהוראת שעה ונא לפרסם".

לפי התקנות, על כל אחד מחברי הקהילה "לבטל את רצונו, מחשבתו ודעתו ביטול גמור בתכלית, להאדמו"ר נשיא החבריא קדישא לב טהור".

כמו כן הם מחייבים לשעבד את הנשמה, הרוח, ואת הרצון, כולל הרכוש – לאדמו"ר, וכל אדם מקבל על עצמו, צאצאיו וצאצאיו עד סוף כל הדורות "להיות נכנע כפול ומשפל כאסקופא הנדרסת וכרקע עולם תחת רגליו הטהורים של האדמו"ר שליט"א, וזה צריך לומר בפה מלא להאדמו"ר שליט"א".

כמו כן, כל אחד חייב להיות מוכן בכל רגע ובכל רגע 24 שעות ביממה, אם בשבתות וחגים, קיץ וחורף, בריא או חולה, לעשות את רצון המנהיג, "וישליך מנגד כל הצטרכותיו הגשמיים, כולל אכילה שינה ומנוחה, עד שיפיק זממו של האדמו"ר".

במשך התקנות מפורט כי עליהם לאכול רק מעט וללבוש בגדים עם בלויים , שזו "סגולה בדוקה להרוג את הקליפות".

בתקנות גם נאמר, כי "כל אחד צריך להבין כי אישה הוא דבר מתועב מאוד וצריך להרחיקה ולענותה ככל האפשר ממש שלא לעזור לה בבית כלום.. וכן נהג רבינו להכות הרבנית פעם בעצמו ופעם על ידי החסידים".

בתקנות גם מוסבר מדוע מנהיג לב טהור מצווה על זוגות להתגרש ולשאת אישה אחרת.

לאחר שפורסמו תקנות אלו, קבעו רבים כי מדובר במאפיינים של כת.

חרדים 10 מציג את התקנות. לחצו להגדלה. 

הדפס כתבה

5 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  הלברנץ
  12/07/2017 20:35
  משה העשיל
 1. לא מובן למה אחרי כל זה אתם ממיכים לראק לו "רב"?!!!!!!

 2. הלברנץ
  13/07/2017 18:46
  בלזר
 3. ןלא אמיתי 100%

 4. לב טהור
  14/07/2017 16:16
  זוהר
 5. לכל המעלילים על קהילת. לב טהור אם אתם דוברים אמת שמתעללים בילדים כפי שאתם מתארים אז תבוא עליכם הברכה ושתתפרק הקהילה אך אם אתם משקרים ומעלילים שווא אז יהי רצון שהשם יכה את כל הרשעים והשותפים להם שוק על ירך ושידעו רק צער ומכאוב אמן. מידה כנגד מידה. …..

 6. קהילת לב טהור
  25/07/2017 03:01
  משה
 7. הכל שקר הם אני מכיר אותם והכל עלילות שווא הם מכבדים את הנשים שלהם והם מתנהגים מאד יפה בנאדם לחברו והרב לא מרביץ ולא לוקח כסף של אנשים והכל המצאות זדוניות של אנשים לבא אליהם בעלילות

 8. כל מי שעיניו בראשו רואה שהדבר הזה מזויף
  01/10/2017 02:16
  א
 9. פייק ניוז