בג"ץ דחה בחירת הרב בלוד: "הגיע מידע מודיעיני שיש לו השלכה על הליך הבחירה"

בג"ץ קבע כי הבחירות לרבנות העיר לוד, שהיו אמורים להתקיים בכ"ט בתמוז - ידחו • שני חסידי חב"ד מתמודדים: רב שכונות שרת-רמט הרב יצחק מוזגורשוילי, ורב גני יער הרב מאיר ביטון - הנהנה מתמיכת ראש העיר • הפרקליטות ביקשה דחייה בשל מידע מודיעיני • הרב ביטון דרש: "תפרסמו"
אריה ריבקינד
י"ח תמוז התשע"ז / 12.07.2017 15:04
יאיר רביבו

 הקרב על הגוף הבוחר לרבנות העיר לוד: בית המשפט העליון כשבתו בבג"ץ ברכב של שלושה שופטים, קבע היום (רביעי) כי הבחירות לרבנות עיר לוד, שהיו אמורים להיערך ביום ראשון כ"ט בתמוז – ידחו.

על התפקיד מתמודדים שני חסידי חב"ד: רב שכונות שרת-רמט בלוד הרב יצחק מוזגורשוילי, ורב שכונת גני יער הרב מאיר ביטון.

לפני מספר שבועות הוגשו שתי עתירות לבג"ץ נגד וועדת הבחירות ונגד השר לשירותי דת, בגין פגמים שנפלו לכאורה בכינוס הוועדה.

ביום שלישי השבוע הודיעה פרקליטות המדינה כי  "לידי המשרד לשירותי דת הגיע מידע מודיעיני שיש לו השלכה על הליך הבחירה לרב העיר לוד", ובשל כך, תמכה בדחיית הבחירות.

וכך כתבה הפרקליטות בהודעתה:

לוד

הרב מאיר ביטון, הנחשב לפייבוריט, הגיש הבוקר בקשה לבג"ץ להתיר את פרסום החומר המודיעיני, ובג"ץ קבע כי על המדינה להשיב בתוך עשרה ימים לבקשה.

בשל כך, ידחו הבחירות שנקבעו ליום כ"ט תמוז.

כפי שדווח בחרדים 10, בשיא המאבק על הגוף הבוחר, הורה ראש העיר יאיר רביבו על פיטוריו של סגנו מטעם ש"ס, אליהו ממן, בעקבות ישיבת מועצה סוערת, בה דנו על הרכב הגוף הבוחר לרב הראשי של העיר, ולאחר שסגנו הצביע בניגוד לעמדתו.

מועצת העיר אישרה את הגוף הקיים ללא שינויים, ובכך גברו הסיכויים של המועמד המועדף על ראש העיר -מאיר ביטון, מול המועמד בו תמכה ש"ס – הרב יצחק מוזגורשוילי. ראש העיר, כאמור, ניצח באותה הצבעה, וההרכב נשאר על כנו.

המאבק אף הגיע אל חדרי החקירות, כך לפי הדיווחים, של אריה דרעי, בחשד למעורבות ש"ס והעדפת המועמד בו תומך לכאורה איש העסקים מיכו מיראלשווילי.

הדפס כתבה

2 תגובות

הוסף תגובה חדשה
  שכחתם מועמד מוביל הרב שמילה
  18/07/2017 09:05
  מפוכח
 1. למה מתעלמים מהמועמדות של הרב חיים שמילה????
  תלמיד חכם אמיתי שמשקיע את זמנו למען הכלל ללא תמורה!!!!

  • שמוליק   19/07/2017 21:00

   כתושב אני פונה לגוף הבוחר לבחור רב עיר שלא קשור לפוליטקאים ועסקנים בכדי שמצפונכם יהיה נקי וללא השפעה
   והכי טוב ינצח