מתנגדי הרב של כפר חב”ד הלשינו: משתלט על כל החופות, פוגע בזוגות

גורמים בכפר חב"ד, הלוחמים במרא דאתרא הגר"מ אשכנזי, שיגרו מכתב למשרד הדתות - והלשינו: הרב אוסר על רבנים לבצע חופות בכפר, בניגוד לחוק • טענו: "גורם לעיכובים בעריכת החופות וגורם עוגמת נפש למשפחות" • המועצה הדתית עמק לוד פרסמה הודעה: "רשאים לקחת לעריכת חופה כל רב המופיע ברשימת הרבנות"
יוסף גרינבוים
י"ז תמוז התשע"ז / 11.07.2017 14:53

המלחמה של מתנגדי המרא דאתרא של כפר חב”ד, הגר”מ אשכנזי, מתרחבת: אחרי המחלוקת על על השחיטה בכפר החסידי, החתרנות סביב מינוי חברי ה’וועד הרוחני’ במטרה להחליש את כוחו ולנשלו מחלק מסמכויותיו, והפצת הפשקווילים נגדו בגלל מלחמתו נגד חוסר צניעות – עולה המלחמה שלב, ומגיעה אל פתחו של המשרד לשירותי דת.

בכתב ששיגר עו”ד ירון הוברמן, אל היועץ המשפטי של המשרד לענייני דת, תחת הכותרת ‘מניעת עריכת חופות על ידי הרב מאיר אשכנזי בכפר חב”ד’, הוא דורש את “התערבותו הדחופה”, לאחר שהובא לידיעתו כי הרב אוסר על רבנים, תושבי הכפר, המוסמכים על ידי הרבנות הראשית לישראל לבצע חופות וקידושין באולמי השמחות בכפר.

לטענת עורך הדין, הרב אשכנזי, שאינו נושא בתעודת כושר לרבנות, מנע מרב שהביאו בני זוג לקדש אותם – “וקידש את הזוג בעצמו, כל זאת תוך גרימת עוגמת נפש מרובה לזוג ולמשפחות”.

וכך כתב עורך הדין במכתבו, שעותקים ממנו שוגרו להיועץ המשפטי אביחי מנדלבליט, והרבנים הראשיים:

“מכובדי, אבקש את התערבותך הדחופה.

באחרונה הובא לידיעתי כי זוג שהתחתן במהלך החודש האחרון בישוב כפר חב”ד, הנמצא תחת מחלקת הרבנות במועצה האזורית עמק לוד, עבר מבוכה קשה והתעללות.

זאת לאחר שהזוג, שאינם תושבי הכפר, הביאו רב המוכר ע”י הרבנות הראשית לישראל לצורך עריכת חופתם. רב הישוב כפר חב”ד, מאיר אשכנזי, שאינו נושא בתעודת כושר לרבנות ובנוסף למיטב ידיעתי אינו מוסמך לעריכת חופות, מנע מהרב לקדש – וקידש את הזוג בעצמו, כל זאת תוך גרימת עוגמת נפש מרובה לזוג ולמשפחות.

“בנוסף, הנ”ל אוסר על רבנים תושבי הכפר, המוסמכים ע”י הרבנות הראשית לישראל, לבצע חופות וקידושין באולמות השמחות בכפר.

“אבקש שתחדד את הנהלים באמצעות מחלקת הרבנות במועצה האזורית עמק לוד ושהדבר יובא לידי כלל תושבי הכפר באמצעות מכתב אישי ו/או פרסום בבתי הכנסת ובלוחות המודעות, לפיו מותר לכל רב המוסמך על ידי הרבנות הראשית לישראל לבצע חופות וקידושין בתחומי הכפר ולאף גורם כזה או אחר אין סמכות למנוע זאת.

זאת ועוד, נא התייחסותך לכך שעל רב לערוך חופה אחת בלבד ביום בכפר חב”ד. זאת מאחר והניסיון ‘לרקוד בכמה חופות’ יחד, גורם לעיכובים בעריכת החופות ובגרימת עוגמת נפש למשפחות”.

ואכן, היום פרסמה המועצה הדתית הנחיה:

“לידיעת הנרשמים לנישואין:

על פי הוראת המשרד לשירותי דת הרינו להודיע לזוגות העומדים להינשא בתחומי המועצה האזורית עמק לוד שהם רשאים לקחת לעריכת החופה כל רב המופיע ברשימת עורכי חופה וקידושין של הרבנות הראשית.

מחלקת נישואין המועצה הדתית עמק לוד”.

כפר חב"ד

כפר חב"ד

 

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
    לא יעזור להם שום דבר
    12/07/2017 08:18
    חבדניק מהכפר
  1. הוא ימשיך לכפות על כולם לקחת אותו לקדש הרי לא בעיה להפעיל לחץ על האחים ריבקין באמצעות הטרדות חוזרות ונשנות שיכפו על המתחתנים אצלם ללכת לקדש אצל הרב