כבר בנאום הניצחון שיסה אבי גבאי: "נדאג לדימונה – ולא רק לעמונה"

יו"ר מפלגת העבודה החדש אבי גבאי נשא נאום ניצחון בו הודה לפעיליו, קרא להחלפת השלטון ויצא נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו • "הלילה אנחנו חוגגים ניצחון - ואחריו יגיע יום של תקווה לעם ישראל"
אריה ריבקינד
י"ז תמוז התשע"ז / 10.07.2017 23:56
העבודה, חגיגת ניצחון, אבי גבאי

אבי גבאי, היו"ר הנבחר של מפלגת העבודה, נשא הערב (שני) את נאום הניצחון שלו, בו הודה לפעיליו, קרא להחלפת השלטון ויצא נגד ראש הממשלה בימין נתניהו.

"מפלגת העבודה נתנה בי אמון ואני מבטיח להיות נאמן לשליחות הציבורית שקיבלתי", אמר גבאי. "הלילה אנחנו חוגגים ניצחון – ואחריו יגיע יום של תקווה לעם ישראל. זה יום של ניצחון התקווה, יום של חזרה לשפיות ולערכים שלנו, יום של חמלה וראיית הזולת".

גבאי הוסיף: "מפלגת העבודה אמרה הלילה את דברה. היא ביטאה היום שינוי שמנשב בעם כולו. מפלגת העבודה בחרה בדרך חדשה. חברות וחברי המפלגה, קולותיכם נשמעו. הבעתם את רצונכם במנהיגות חדשה והנה אני לפניכם".

היו"ר החדש דיבר על החזון שלו, ויצא נגד נתניהו: "הגיע הזמן למנהיגות ששמה את האדם והאזרח בראש מעיניה, שפועלת בשביל הכלל ולא בשביל להיבחר מחדש. מנהיגות מאחדת. אנחנו רוצים להיות ביחד. מנהיגות שדואגת גם לדימונה – ולא רק לעמונה. מנהיגות שמסוגלת לפתור אירוע של ילדים חולי סרטן בבית חולים הדסה. פשוט מסוגלת לקבל החלטות. זה מה שאנחנו צריכים. מנהיגות ישרה, שבה עורך הדין שלך לא יכול לייצג חברת צוללות שמנהלת משא ומתן איתך. הוא לא יכול. מנהיגות שפועלת באומץ לב לשלום. לא עוד שלטון שעסוק במשחקי האשמות מול הפלסטינים".

הוא פנה ליו"ר שהודח כבר בסיבון הראשון: "ידידי, יצחק הרצוג, כיו"ר המפלגה אני בטוח שתעביר את המקל ותצעד לצידי בהמשך הדרך. אשמח אם תמשיך לשמש כיו"ר האופוזיציה בכנסת ישראל".

גבאי הוסיף פנייה גם למועמד אותו ניצח. "לחברי וידידי ח"כ עמיר פרץ. שוחחנו לפני שעה קלה ואני חוזר על קריאתי – בוא ונשלב כוחות, אני זקוק לך לצידי. אני זקוק לניסיונך ולחוכמתך. אני קורא לך ולשאר המועמדים בואו כי רק ביחד ננצח".

גבאי הדגיש: "מהיום המילה מחנה זרה לנו. לא יהיה מחנה גבאי במפלגת העבודה. מהרגע הזה יש רק מחנה אחד – מפלגת העבודה. מחר מתחיל מסע הבחירות להחלפת השלטון בישראל".

גבאי זכה הערב (שני) בראשות העבודה לאחר שגבר על ח"כ עמיר פרץ ברוב של 52% מול  47% מקולות מתפקדי העבודה.

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
    במקרה הטוב יו
    11/07/2017 01:11
    עבודה בעיניים
  1. עד שגם אותו ידיחו כמיטב המסורת במפלגת העבודה