העורכת בידיעות שכתבה 'רחל אמנו' במקום 'שרה', מסבירה איך זה קרה

אחרי שהטעות של 'ידיעות אחרונות', לפיה רחל אמנו קבורה במערת המכפלה, גררה הרבה לעג וביקורת ברשתות החברתיות - צייצה העורכת: "גדלתי בהתנחלות, למדתי באולפנה, ביקרתי בחברון ובקבר רחל, בימים נפרדים, ובכל זאת התבלבלתי"
אבי כץ
ט"ו תמוז התשע"ז / 09.07.2017 17:14

הטעות של 'ידיעות אחרונות', לפיה רחל אמנו קבורה במערת המכפלה שבחברון – גררה היום ברשתות החברתיות הרבה לעג וביקורת כלפי העיתון.

בכתבה על החלטת ועדת המורשת בארגון אונסק"ו, ארגון החינוך, המדע והתרבות של האו"ם – שהכירה בעיר העתיקה ובמערת המכפלה בחברון כ"אתרי מורשת פלסטיניים", הנמצאים בסכנה ממשית וקיומית – נכתב  בכותרת המשנה:  "אברהם אבינו? רחל אמנו? הפלסטינים ביקשו להכיר במערת המכפלה כאתר מורשת שנמצא בסיכון בגלל הכיבוש הישראלי  - וקבלו מארגון התרבות של האו"ם את מה שרצו".

בין מי שהזדרזו להצביע על הטעות, היה גם שר התקשורת הדרוזי, איוב קרא, שצייץ, לצד צילום הידיעה מהעיתון: "יש בתקשורת צורך ללמוד על מקום קברם של האבות והאמהות. רחל אשת יעקב קבורה על דרך בית לחם בואכה ירושלים, שנאמר "מנעי קולך מבכי ושבו בנים לגבולם".

אלא שכעת מתברר כי העורכת שכתבה את כותרת המשנה המוטעית, היא תלמידת אולפנא לשעבר – שפשוט התבלבלה וטעתה.

אחר הצהרים, צייצה העורכת אפרת זמר ברונפמן בחשבון הטוויטר שלה:

"גדלתי בהתנחלות, למדתי באולפנה, ביקרתי בחברון ובקבר רחל, בימים נפרדים, ובכל זאת התבלבלתי וכתבתי במשנה רחל אמנו במקום שרה. קורה. אהבת חינם לכולכם".

 

 

 

 

הדפס כתבה

תגובות

הוסף תגובה חדשה
    טעות לעולם נדפסת
    09/07/2017 19:35
    הדפס הדיגיטלי
  1. אל תלינו על העורכת – היא טעתה כי כך מקובל בעיתונות הישראלית. לא מקפידים על פרטים, לא בודקים נתונים, ולא מגיהים את הטוקסטים. כי זה בסך הכל מילים, חומר נטול מסה שכל תפקידו למלא את החללים המעיקים שבין המודעות.